Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit kapna egy ember, aki már...

Mit kapna egy ember, aki már lassan tíz éve terrorizál szóban, ha feljelenteném?

Figyelt kérdés

Egy alkoholista ember (ha lehet annak nevezni) folyamatosan piszkál szavakkal, (sérti a személyi jogaimat szerintem) olyanokat mond, hogy idézem: 'a fene a k**va anyádat mocskos g*ci, takarodjatok a k**va anyátokat, mocskos b*zi, a b*zi anyádat, ti semmirekellők.. és még hosszan sorolhatnám. Álandóan, lassan 10 éve minden egyes nap pofázik (ritka az olyan nap, hogy nem).

Az önkormányzat nem tesz semmit, mert kivételes személy.

Volt olyan eset, hogy megpróbálta felgyújtani a házunkat, utat csinált a kertből a ház felé vezetve mindenféliből, még ő is beleesett a tűzbe. Az volt a szerencse, hogy a hamarabb hazaértünk, s ő nem tudta ezt. Kb másfél-két méteres volt a tűz, de még nem ért a kisudvarig sem, mert eloltottuk.

Akkor nagyon megverték a rendőrök, azt mondták a faluban, (mert kihívta a barátnőm őket, én akkor sem akartam bajt).

Akkor egy hónapig nem volt semmi baj, utána megint elkezdte (egyébként az eset után másnap a polgármester nem azt kérdezte, hogy megvagyunk-e, egyáltalán nem érdekelte mi van velünk, pedig meg akart ölni, hanem az volt a polgármester első szava, hogy nem tudom e hogy melyik kórházba vitték? mert értemegy..) (igen mert bevitték a kórházba kimosni a gyomrát, s kezelni az égési sérülését, mert belesett a tűzbe)

Ez pár éve volt, de utána nemsokkal újrakezdte.

Nem tudok vele mit kezdeni, elegem van, már meguntam, idegileg ki vagyok készülve.

Eddig tűrtem, de besokalltam, s lépni akarok, mert ez nem mehet a végtelenségig.

Jaj, azt kifelejtettem, hogy van egy kutyája ami csont-bőr vsoda hogy eddig nem halt meg, ez pedig állatkínzás, éngem ez is zavar.


Képes éjszaka kimenni az udvarra s ordibálni.

Elegem van.


A kérdésem az lenne, hogy ha feljelenteném, akkor milyen büntetést kapna, egyáltalán tennének valamit?? Foglalkoznának vele ha feljelenteném??

Mi lenne a kimenetel az ügyben?


Előre is köszönöm a segítő válaszokat!! S elnézést, hogy hosszúra sikerült.



2015. okt. 18. 19:18
 1/5 anonim ***** válasza:
jogilag zaklatás és garázdaság legalább, de a magyar jogrend nem fog sok minden csinálni szerintem. Állatvédőket lehetne hívni a kutya miatt, ilyenkor a hatósági állatorvos mond véleményt, ha veszélyben van az állat élete, akkor elviszik.
2015. okt. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Meg akart ölni, de te nem akartál bajt, ezért hagytad volna, hogy megússza?! Na ezért tartasz idegileg ott, ahol; nincs mi leállítsa.


Kutya miatt mehetsz csak rendőrségre, mivel az bűncselekmény.

Rágalmazás magánvádas dolog, annál pert kell kezdeményezni.

2015. okt. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Miért nem fog sokmindent csinálni a magyar jogrend??

10 éve nem hagy békén..

Egyébként tudom, hogy hibás vagyok, de akkor megkapta a magáét de ez most mindegy.

Ha pert indítok, mi lenne a kimenetel valószínűleg??


Előre is köszönöm a segítő válaszokat!!

++++

2015. okt. 19. 20:56
 4/5 A kérdező kommentje:
A kutya miatt mit kapna??
2015. okt. 19. 20:57
 5/5 A kérdező kommentje:

Jaj, s tényleg meg akart ölni..

Mert pont időben értünk haza, ha hamarabb hazaérünk (már sötét volt mikor hazaértünk), s lepihenünk aludni, akkor lehet, hogy bent égünk a lakásban, ha pedig később megyünk haza, akkor meg a ház ég le.

Azt hitte, hogy alszunk már szerintem, vagy tudta, hogy nem vagyunk otthon, s gondolta, hogy hátha leég a ház, mert úgy volt hogy későn érünk haza s hallotta..

Ez lehet, hogy hihetetlen, de igaz minden..

Én már idős vagyok s nem akartam bajt, s ideget.

2015. okt. 19. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!