Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki nem vezethetne 2...

Ha valaki nem vezethetne 2 egészségügyi probléma miatt is, ámde átcsúszott a vizsgálaton, hova lehetne jelenteni, hogy elvegyék tőle a jogosítványát?

Figyelt kérdés
2015. okt. 25. 08:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
50%

Ha van egy közveszélyes sofőr akkor nem kellene neki vezetnie talán. Az első pár válaszolón is ki vagyok akadva: gondolom ha a ti gyerekeiteket / szüleiteket / barátaitokat gázolná el egy vizsgálaton átcsúszott, de egészségügyi problémás (pl félig-vak) azzal nem lenne gondotok... (igen, ismerek olyat aki félig vak, mégis van vezetőije.)


A kérdésre sajnos nem tudom a választ.

2015. okt. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Egy orvos valószínűleg rájönne arra, ha valaki félig vak :D
2015. okt. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
90%

Előző: az illető anno a bemagolta a táblát (tudta, hogy melyik sorban mi van, ismerősétől megkapta), majd alkalmasságin vakon felmondta.


A szabályok (pl az egészségügyi vizsgálat) nem véletlenül van. Azt kéne szűrnie, hogy van-e az illetőnek olyan problémája, ami megakadályozhatja a biztonságos vezetésben.


Lehet, hogy a kérdésben említett esetben van, viszont az alkalmasságin nem vették észre (a kérdés azt írja, hogy 2 kizáró ok is van.. hogy mi azt nem tudhatjuk, míg azt sem hogy miként kapta meg mégis az alkalmasságit - pl fizetett érte).


Pont ezért kellene elvenni az illető jogosítványát, hogy ne jelentsen veszélyt a társadalomra.

2015. okt. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
60%

Orvos vagy? Ismered átfogóan az illető egészségi állapotát? Nem vagy a kezelőorvosa, így sok közöd nincs a dologhoz.


Az illető megkapta az alkalmasságot, akkor átcsúszott, és alkalmas. Mivel nem tudjuk a pontos részleteket - ha tudod, ismertesd - abból kell kiindulnunk, hogy teljesíti az elvárásokat. Nem tudjuk milyen kezeléseket, gyógyszereket kap, milyen korlátozásokkal kapott jogosítványt. Egyébként vannak országok, ahol nincs is orvosi lejárata a jogosítványnak.


Nekem pl. magas a vérnyomásom és kamionsofőr vagyok, gyógyszert kell szednem. Szemüveges is vagyok, az én felelősségem, hogy vezetésre alkalmas állapotban legyek. Ismerek cukorbeteg sofőröket is.

2015. okt. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Előző: ebben mondjuk teljesen igazad van...
2015. okt. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Nos, csak azoknak akik beszóltak nekem....az illetőt már befektették a kórházba, szemműtéten esett át, s hamarosan el is fogja veszíteni a jobb szemét, ezzel együtt a jogosítványát is.
2015. nov. 5. 12:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!