Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészségügyi problémák miatt...

Egészségügyi problémák miatt fogynom kell, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
10-12 kilót kéne fogyjak.Változtattam már az étrendemen és sportolni is elkezdtem,de ez nem elég.Arra kérnélek titeket,hogy írjatok étkezés- és edzéstervet,amivel rövidebb időn belül le tudnék fogyni.Persze,nem várok csodát,de fél év alatt azért jó lenne elérni a kívánt testsúlyt,mert a hátam nem bírja el a mostanit.Az edzéstervnél kérlek vegyétek figyelembe,hogy gerincproblémák miatt nem ugrálhatok és a törzshajlítások sem tesznek jót.Óriási segítség lenne,ha valaki ennek megfelelően tudna írni egy programot.A válaszaitokat előre is köszönöm!

2015. jún. 19. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem itt kéne kérdezgetni, hanem dietetikussal étrendet összeállítani és egy személyi edzőt megkérdezni, hogy mégis milyen gyakorlatokat tudnál végezni. ők sokkal testhezállóbb tanácsokkal tudnak szolgálni mint mi.
2015. jún. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jaj,és azt még hozzá kell tennem,hogy 14 éves vagyok és lány.Az interneten már keresgéltem diétákat,de tinédzsereknek egyiket sem volt szabad csinálniuk.Kérlek,ne gyertek az olyan oltásokkal,mint "na,még egy 14 éves kis *****,aki tévedésben él,és modelltestet akar,mert a manipuláló propagandák miatt azt hiszi,ez a szépségideál",mert egyáltalán nem erről van szó.
2015. jún. 19. 16:17
 3/7 A kérdező kommentje:
Dietetikusnál már voltunk,de nem tudott semmi hatásos módszert mondani.Amit ajánlott,az drasztikus kalóriabevitel-csökkentés volt,ami a fel-le jojózó kilókon kívül mást nem eredményezett.A személyi edzőt pedig nem engedhetjük meg magunknak.
2015. jún. 19. 16:20
 4/7 anonim ***** válasza:

Jaj, Te szegény, bizony vannak igen rossz dietetikusok és orvosok snémelyik odavan a koplalásért, fogalmam sincs, miért. Természetesen semmiképp se egyél durva kalóriadeficitben, 10-12 kiló miatt semmiképp.

Kardiót szoktak leginkább javasolni fogyáskor. Én sem bírom az ugrálást, de vannak tornák, amiben ez véletlenül sincs. De akár túrázás, biciklizés is jó első körben.


Életmódváltást és szénhidrátcsökkentést ajánlok, nem tudom, miket eszel, de azt kéne átalakítani, nem feltétlenül drasztikusan, bár van, akinek az is jó :) A fogyókúrásban már milliószor le lett írva, kevesebb cukor, kenyér, több zöldség, elegendő fehérje... A zsírtól is sokan óvják az embert, ezt nem tartom megalapozottnak.

2015. jún. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem kell drasztikus kalóriacsökkentés, pláne 14 éves gyerekként, de kalóriamínusz mindenképpen kell (azaz többet kell elégetned, mint amennyit megeszel), és azt a kalóriacsökkentést, amit elhatározol, tűzön-vízen keresztül be kell tartani. Hány centi vagy és hány kiló?


Sportnak, ha nagyon érzékeny a hátad, mindenképp jó ötletnek tűnik az úszás, de a fogyás szempontjából annak megvan az a hátránya, hogy a hideg vízben borzasztó éhes lesz az ember, és utána nehéz megállni, hogy ne edd tele magad. De ha van akaraterőd, és tartod a diétádat, akkor nagyszerű sport lenne a számodra. Emellett a fent említett biciklizés, túrázás is sokat segíthet, sőt már az is fogyáshoz vezethet, ha némi ésszerű diéta mellett mindennap sétálsz két órát.

2015. jún. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves utolsó:163 cm és 70 kiló vagyok.

2015. jún. 19. 17:00
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez azt jelenti, hogy nagyjából 1700 kcal naponta az energiafogyasztásod, ha figyelembe vesszük a napi normál tevékenységedet (iskolába járás, különböző programok stb.), a sportot viszont nem.


Fél év alatt gond nélkül le kell tudnod adni tízegypár kilót, és ha mozogsz is mellette, éhezned sem kell, csak az a fontos, hogy nagyon következetesen tartsd magad az étkezési és a sportolási szabályokhoz is.


Ehhez az kell, hogy kb. 1500 kcal-nyi ételnél soha vagy szinte soha ne egyél meg naponta többet (a kalóriák számolásában segíthet pl. a kaloriabazis.hu oldal, vagy valami más hasonló oldal, okostelefonos alkalmazás stb.), és égess el naponta 500 kcal-t sportolással. Ez összejöhet egy jó óra tempós úszással vagy biciklizéssel, vagy kb. két óra tempós gyaloglással - ha van a közelben domb, akkor lehetőleg dombnak felfelé. És emellett is igyekezz minél többet mozogni, pl. ha nem mész messzire, gyalogolj le inkább egy-két megállót a busz helyett, járj lépcsőn a mozgólépcső meg a lift helyett stb.


Ha pedig egy nap nem tudod elvégezni a napi sportadagodat, akkor egyél kevesebbet, max. úgy 1200 kcal-nyit. Mindennap, és amennyire csak tudsz, figyelj arra, hogy minél több fehérjét egyél (hús, tojás, túró stb.), minél több zöldséget és minél kevesebb nagyon zsíros vagy nagyon édes dolgot, minél kevesebb a tésztafélét, süteményeket stb.


Nekem is baj van amúgy a hátammal, és én tíz kilót fogytam most kb. 3 hónap alatt ezzel a módszerrel, és rengeteget javult is tőle a derekam. Biztos neked is menni fog, csak következetesnek kell lenni. Ha mindennap megeszel még pluszban 3 gombóc fagyit vagy akár csak egy fél tábla csokit stb. a kcal-szükségleteden felül, vagy lecsalsz a két óra gyaloglásból egyet, akkor azzal teljesen tönkre lehet tenni egy fogyókúrát hosszú távon.

2015. jún. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!