Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fizetési meghagyásra mindenkép...

Fizetési meghagyásra mindenképp célszerű ellentmondással válaszolni?

Figyelt kérdés

Csekkekkel tudom igazolni, hogy történt befizetés, de a cég állítja a maga verzióját, hogy abból hogyan lett "0" ft.A céget képviselő jogtanácsos a reklamációmra azt a választ adta szóban, hogy nem fognak ellenem eljárást kezdeményezni, mert látják a fizetési szándékom, na de mindenki azt mond, amit akar...Azt javasolta, ne válaszoljak semmit a fizetési meghagyásra, mert akkor per lesz belőle.

Most vajon érdemes rá válaszolni, vagy sem?


2015. okt. 29. 15:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha megvan a csekk mindenképpen. Hasonló esetben be is mentem a végrehajtást kérő céghez "anyák napját" tartani. Azóta engem békén hagynak... (A szomszédokat azért rendszeresen zaklatják véletlenszerű be nem fizetett összegekkel, ők rendszeresen igazolják, hogy fizettek)
2015. okt. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Hát, mocskos hiéna mind!

Bár most hogy én is tartottam náluk "anyák napját", megkaptam aszóbeli igéretet, hogy nem tesznek további lépést, ha folytatom a részletfizetést,csakhogy nem tudom mennyire bízhatok bennük(azok után, hogy önkényesen osztottak-szoroztak és úgy "széthúzták" a befizetéseim, minek következtében úgy tűnik, mintha nem is törlesztettem volna.A csekkjeim szerint viszont már törlesztettem annyit, amennyi a szerződés szerint aktuális jelenleg.Ha minden valóban így maradna, az jó lenne, mert akkor "ülne" az ügy, én meg fizetném tovább a részleteket mint eddig.De mivel ők lépést tettek, jogosan félhetek a végrehajtótól is.15 napon belül kellene megírnom az ellentmondást, ez nemsoká letelik.Ha megírom, akkor abból per lesz.Nekem van bizonyítékom hogy fizettem, ők is tudják bizonyítani könyvelői trükkjeikkel, hogy (számításaik szerint)nem.

Vagy várjam meg a végrehajtót és egyezkedjek azzal?Már ha odáig fajulna az ügy?

2015. okt. 29. 16:34
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha fizetési meghagyást kapunk, először ellentmondunk, és utána elolvassuk, hogy ki és mit is akar.


Jól át akart verni a jogtanácsos. Ha nem válaszolsz, akkor jogerős lesz, aminek olyan az értéke, mintha elvesztetted volna a pert. Ha ellentmondasz, akkor náluk a labda, 30 napjuk lesz rá, hogy pert indítsanak, ha akarnak. Per esetén elmész a bíróságra, és ha nem tudod igazolni, hogy kifizetted, egyezséget ajánlasz, hogy kifizeted a felét, jó esetben el is fogadják.

2015. okt. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!