Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Jutalék visszaírás miatt...

Jutalék visszaírás miatt fizetési meghagyást kaptam. Természetesen ellentmondással fogok élni. Érdemes fizetnem közben?

Figyelt kérdés
Úgy értem, a 15 napon belül ellentmondok, azonban - fizetési hajlandóságomat mutatván - x összeget utalok a biztosítónak. Üti a kettő egymást? Az, hogy a jog- és összegszerűségét vitatom, de mégis fizetek? Tul.képp az a kérdésem, hogy ha már ilyen formában látják a fizetési szándékom, nem lehetséges, hogy elkerülöm a pert?
2013. ápr. 16. 21:43
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Ha ellentmondasz, per lesz. Ez az ellentmondás lényege.

2. Ha vitatod a jogalapot, akkor miért fizetsz?? Az egyenlő az elismeréssel. Akkor vitasd csak az összegszerűséget, és mondd azt, hogy amit elismersz, azt viszont ki is fizeted - de akkor is per lesz a vitatott részre!

3. Megoldás: mondj ellent ÉS vedd fel a kapcsolatot a jogosulttal, ugyanis ő dönthet úgy, hogy nem adja be a keresetet, és így még esetleg kikerülheted a pert - de ez csak rajta múlik. Itt tényleg bejöhet az, hogy ha fizetsz, akkor az kicsit előremozdíthatja a megegyezési szándékukat.


Azt viszont döntsd el, hogy mi a stratégia, mert elég vicces, hogy egymásnak ellentmondó dolgokat írsz/csinálsz.

2013. ápr. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! Pont erre a "viccességre" gondoltam, csak nem tudtam értelmesen megfogalmazni. De te megtetted a 3. pontban, azzal fogok élni. Tehát ellentmondás a közjegyzőnek, valamennyi fizetés a biztosítónak. Köszi még egyszer.
2013. ápr. 17. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!