Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezt én megtehetem? 16F

Ezt én megtehetem? 16F

Figyelt kérdés
Tavaly meghalt a nagymamám, és rám hagyta a házát, a földjeit (300 hektár) és sok pénzt. A szüleimmel felújítottuk a házát és beköltöztünk. Így is majdnem 50 millió maradt. A ház az enyém, anyáméknak semmi haszonélvezetije nincs, így nem is rakhatnak rá, próbáltak, de nem hagytam. Mostanában elkezdtek minden hülyeségért veszekedni velem, és ha visszaszólok, akkor ordítozás lesz. Megmondtam nekik, hogy még egy ilyenjük van, és eltakarodhatnak ahova akarnak a házamból, tesóm 20 éves, ő örökölte a vállalkozást, ilyenkor velem ért egyet. Ez jogos? Nem fognak az én pénzemből élni, ezt megmondtam már nekik, a földek jövedelme is bátyám számlájára megy, teljesen kizártuk őket ezekből. Megtehetem ezeket?
2015. okt. 30. 11:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem 16 évesen nem zavarhatod el a szüleidet, és nem a ház tulajdonjogi kérdései miatt, hanem azért, mert 18 éves korodig ők a felelősek érted (gyámügy stb. jöhet, ha felügyelet nélkül élsz).
2015. okt. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
14%
Szóval ezért tartottak el és neveltek fel téged idáig,. Belegondoltál már h mi mindent tettek érted a szüleid amióta megfogantál? Így kell meghálálni ? Szép vagy.
2015. okt. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Elnézést, azt kihagytam, hogy bátyám a gyámom
2015. okt. 30. 11:59
 4/20 anonim válasza:
13%

Pofátlan kis d.ög vagy.

A szüleidről van szó, akik felneveltek téged,ruháztattak, elláttak! Legyen már az a minimum, hogy lakhassanak mamád házában!

Amúgy meg nem teheted meg, majd 2 év múlva.

2015. okt. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
14%

Mi az, hogy nem hagytad, hogy haszonélvezetet tegyenek rá? Hisz kiskorú vagy, ők döntenek helyetted, neked semmiféle szavad nincs hivatalosan.

Komolyan mondod, hogy hirtelen gazdag lettél (ami nem is igaz, mert nem rendelkezhetsz a vagyonoddal míg nagykorú nem leszel), és elzavarnád a saját szüleidet mintha valami idegen senkik lennének? "Csak" azért, mert hirtelen a (tini)fejedbe szállt a dicsőség?

Arról nem is szólva, hogy a 20 éves -valószínűleg iszonyú nagy élet- és üzleti tapasztalattal rendelkező- bátyád sec-perc alatt vágná tönkre a vállalkozásotokat.

Valóban nem segítő szándékkal írtam a válaszom, de felháborít az ilyen kis taknyosok viselkedése. Anyádék helyében akkora pofont adnék, hogy a fal adja a másikat - pedig nem vagyok a gyerekverés híve.

2015. okt. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Szüleim nem igazán csináltak semmit, másik mamám pénzéből éltünk, anyámék meg drága nyaralásokra meg utazásokra mentek állandóan, és a mamámnál voltunk. Csak most jutottunk eszükbe
2015. okt. 30. 12:01
 7/20 anonim ***** válasza:
17%
mekkora gyökér vagy b+ a saját szüleidet kiraknád?
2015. okt. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 kovpet ***** válasza:
29%

"Tavaly meghalt a nagymamám, és rám hagyta a házát, a földjeit (300 hektár) és sok pénzt."


Ha élnek a szüleid, akkor hogy hagyott ki egy lépcsőt? Legalább a kötelesrész járna nekik és nem hiszem, hogy nem igényelték volna.

2015. okt. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Erről rendelkezett végrendeletébe.
2015. okt. 30. 12:04
 10/20 kovpet ***** válasza:
29%
Ez nem így megy.
2015. okt. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!