Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Eltűnt adós és devizahitel...

Eltűnt adós és devizahitel esetén hogyan rendelkezik a jog?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, de próbálom részletesen leírni.


Édesanyám és édesapám évekkel ezelőtt felvett egy devizahitelt. A ház Mátészalkán van, teljesen elúsztunk, több millió adósság van még sajnos rá.


Édesanyám egészségi állapota miatt nem tudott dolgozni, ezért öngyilkos lett, ennek két és fél éve. Mivel édesapám adóstárs és neki öregségi nyugdíja van, a bank nem engedett el egy forintot sem az adósságból.


Ez a ház volt a család egyetlen tulajdona. Másfél-két éve édesapám összepakolt és hagyott egy rövid levelet, hogy nem bír abban a házban maradni amiben meghalt édesanyám és hogy világgá megy.


Ennek már majdnem két éve és azóta senki nem tud róla semmit. A telefonszámán már előfizető nem kapcsolható szöveget mond be és az összes távoli rokonnal próbáltam kapcsolatba lépni és senki nem tud róla semmit. Folyamatosan nézem a bűnügyi oldalakat és a híreket, hogy nem-e ölte meg ő is magát vagy fagyott meg mert tudtommal nincs hová mennie.


Amikor elment, a 72 ezer forintos nyugdíjából le tudta vonni a bank a törlesztőrészleteket de a forintosítás miatt jövőre már 90 ezer forintot fog kelleni fizetni.


Nekem nincs hozzáférésem a bankszámlájukhoz, tudom a kódokat és a szerződések is itt vannak valamelyik fiókban meg még pár éves meghatalmazás is van de nem tudom mit tegyek. 22800 forintból élek ami néha 52 ezer forint amikor van közmunka.


Ilyen esetekben mit lehet tenni?



2015. okt. 30. 13:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ha a haz tobbet er mint a fennallo adossag, akkor ki kellene fizetni az adossagot, ha nem, akkor meg majd ha odajut a dolog lemondani az oroksegrol (ami negativ lenne).

Halotta nyilvanittatni kene elvileg, de szerintem nem tudod, amig jon a nyugdija, a hivatalok megtalaljak valahogy.

2015. okt. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Hát ez az, hogy nem keresett még a rendőrség, hogy azonosítsak holttestet én meg most hogy jelentsem be? Ha azt mondom, hogy eltűnt, akkor szüneteltetik a nyugdíját én meg utcára kerülök és esetleg még azt is visszafizettetik velem, amit eddig kapott mert miért nem szóltam nekik erről eddig?


A ház Mátészalkán van, nem ér sajnos többet félig lett csak felújítva és már kezd lepusztulni évek óta nem lett rá költve. De ez az egyetlen fedél a fejem fölött ahol tudok élni. Én meg különben sem tudom felmondani a hitelt.


Hány évnek kell eltelni, hogy halottá nyilvánítsanak valakit ha nem lesz meg? Ezek szerint él még apám és tartja a kapcsolatot a nyugdíjfolyósítóval?

2015. okt. 30. 13:21
 3/17 anonim ***** válasza:
Ja varj, ezek szerint te az o nyugdijat lopod evek ota?
2015. okt. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 kovpet ***** válasza:
Hogy vetted fel egyáltalán a nyugdíját?
2015. okt. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nem vettem fel a nyugdíját, azt arra a bankszámlára utalják amiről a hitel törlesztőrészletét vonják le. Én 2 éve hozzá sem nyúltam a bankszámlához csak a leveleket bontom fel amiben a havi számlaértesítők vannak meg hogy küldik az új bankkártyát mert a régi lejárt.


Csak jövőre sokkal több lesz a törlesztőrészlet és mínuszba fog kerülni a bankszámla. Édesapám pedig majdnem két éve eltűnt. NEM HALT MEG!!! Vagy nem értesítettek róla, eltűnt, nem jelentkezett azóta sem nálam sem a távoli rokonoknál és az ismerősöknél.

2015. okt. 30. 14:20
 6/17 anonim ***** válasza:

Amíg nincs halottá nyilvánítva addig neked ezzel semmi dolgod....


Majd a bank elkezdi keresni, ha sokkal tartozik. te nem tudsz róla semmit.


Ha elkezdesz kavarni, abból bajod lesz hamar.



Esetleg költözz el, kezdj te is új életet máshol. Ennél többet nem tehetsz.


Ha halottá nyilvánítják, akkor lemondhatsz az örökségedről így megszabadulsz az adósságtól is.

Amíg él, addig viszont nem téged terhel ez az ügy.

2015. okt. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

De engem terhel, mert nincs hol laknom. Közmunkás bérből nem tudok hova költözni.


Azért kérdeztem, hogy hogyan megy a halottá nyilvánítás, mert szeretnék a házban élni.


Vagyis nem szeretném azt sem, hogy meghalt valahol és nem találják meg soha, akkor folyamatosan jön a nyugdíj a bankszámlára jogosulatlanul és engem megbüntetnek majd miatta.


De azt sem szeretném, hogy kavarok és akkor elveszik tőlem a házat.


Ha nem csinálok semmit továbbra sem, akkor mi történhet? Az eszem azt súgja, hogy már nem él, mert hol lenne majdnem két éve nyugdíj nélkül úgy, hogy senki nem tud róla semmit?


A szívem viszont bízik benne, hogy egyszer visszatér több millió forinttal, amit külföldön keresett. De akkor meg miért nem ad életjelet magáról? Nem tudom mi lehet vele, de ez a bizonytalanság nagyon rossz. És akkor itt is nyugdíjcsalónak vagyok bélyegezve?

2015. okt. 30. 17:36
 8/17 kovpet ***** válasza:

Attól még, hogy meghal, nem lesz elfelejtve a hitel. Örökölsz, a vagyont is és a hitelt is. Tehát nem biztos ám, hogy megmarad a ház.


Javaslom, keress fel ügyvédet egy ilyen bonyolult ügyben. Van ingyenes jogsegély is, úgy hallottam.

2015. okt. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Tudom, de ha soha nem kerül elő akkor az idők végezetéig jár a nyugdíj? Vagy mikor néznek utána? Amikor már elmúlik 100 éves?
2015. okt. 31. 00:17
 10/17 anonim ***** válasza:

A #6-os Hozzaszolo tanacsat kövesd!!!

Minden pontban 100%-ig igazat mond.


Elhiszem, hogy nehez elviselni a bizonytalansagot, de hamarosan vege lesz. Ha, az edesapad folyoszamlajarol mar nem tudja a bank vonni a törleszteseket, legkesöbb akkor fogjak keresni edasapad. Elöször levelben fogjak keresni, ha a levelek megvalaszolatlanul maradnak, akkor szállnak ki a helyszinre behajtani az adossagot.

A hazat aztan elarverezik.

Jobb, ha mar most nezel alberlet utan.


Nagyon sajnalom.

2015. okt. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!