Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » DEVIZAHITEL-ezt minden érintet...

DEVIZAHITEL-ezt minden érintettnek tudnia kell Szerintetek?

Figyelt kérdés

A mai napon találtam ezekre a dolgokra,hogy pár ember összefogva kiment Brüsszelbe,hogy felnyissa az európai parlamentben ülők szemét.Szerintetek lesz ennek következménye?Vagy a kormányunk szépen elhallgatja ezt is?

Alig egy hónapja történt ,hogy-hogy nem ettől zengenek a híradások???

https://www.youtube.com/watch?v=pawOACd15tA



#OTP #Brüsszel #adós #hitel #devizahitel #adós forintosítás
2015. máj. 3. 15:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Végtelenül szánalmas volt ezeknek a felolvasott beszédeknek a tartalma. Engem a leninista eszmékre hatására emlékeztet, ami végülis a Magyarországon a létező szocializmus borzalmas világát hozta. Ezek a jóemberek igyekeznek a kommunizmus világát visszacsempészni az Európai Unióba.


Ezek kizárólag a jog szemüvegén át látják a gazdaságot, ami veszélyes a társadalomra nézve. Utasítsuk vissza elvárásaikat.


Ha nem lett volna lakossági devizahitelezés, akkor is előfordulhatott volna, hogy a forint kamatok pl. a '90-es ével első felében tapasztal mértékre nőnek a hitel felvétele után.


Mi szóltak volna ugyanezek az emberek, ha 10% éves kamattal folyósított hitelek menetközben az infláció következményeként mondjuk évi 53 % -ra nőnek ? Annak még drámaibb hatása lett volna, és devizáról pedig szó sincs.


A hitelező bankok épp úgy nem tehettek volnaa fogyasztók költsgeinek emelkedéséről, ahogy a devizahitelek esetében sem az ő hibájukból következett be a kamatok és az árfolyamok kedvezőtlen változása !

2015. máj. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

A jog szemüvege egyáltalán nem káros,hisz én jelenleg egy olyan országban élek ahol mindent csakis a jogi szemüvegen át néznek,még a legapróbb napi dolgokat is,mindenre megvan a szabály az emberek ezeket betartják,tudják merre az előre és tudják,hogy meddig mehetnek el.Mindezzel azt érték el,hogy nincs az emberek életében stressz :) tapasztalat....

A másik,meg ezek a devizahitelek mögött bizonyítottan nem volt se Frank,de Jen,se Euro.Csak a szándék már akkor is,hogy majd nem is olyan sokára nagyot kaszálunk a sok megvezetett borjún (ne tessék megsértődni )beleértve engem is!Remélem,hogy az európai Parlament nyomást fog gyakorolni Magyarországra,mint a politikusokra,mint a bankokra és kamatos kamattal vissza fogja minden érintett kapni a tőle kicsalt,nehéz munkával megkeresett pénzét!

2015. máj. 3. 21:03
 3/19 anonim ***** válasza:

Azért olyanokat állítani, minthogy "bizonyítottan nem volt a devizahitelek mögött frank, Euro, yen,...." kb. annak az ostobaságnak felel meg, minthogy a Föld bizonyítottan lapos.

Attól, hogy nem látod a saját szemeddel hogy a Földön állva, hogy az gömbölyű, vagy hogy a deviza swap megoldással refinanszírozott hitelek mögött deviza áll, a valóság mégis más, mint amit a hited mondat veled.


Az, hogy tanulatlan vagy az adott témakörben, téged nem jogosít fel állításokra, vádaskodásokra, csak szerény,és tisztelettudó kérdésekre.


Senki sem érthet mindehez, a polihisztorok világa már a régmúlté természetesen. Azért téged senki nem von felelősségre, ha ebben a témában nem rendelkezel ismeretekkel, de ha gyűleletet keltesz hiányos tudásod okán, az már nem tartozik a bocsánatos bűnök közé.


Kérdezni mindig szabad, állítani csak tudással felvértezve. Ez utóbbi hiányzik belőled is, és a videoban bemutatott művésznőkből is. A jogi ismeretek nem pótolják a közgazdasági ismeretek hiányát.

2015. máj. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
A gyűlöletkeltés nem az én világom,nem én fikázlak avagy butázlak le Téged kedves fórumozó!Kicsit tessék utána olvasni a dolgoknak,habár mint látom te nem égetted meg magad a devizahitellel,örvendj.....de tudod,én meg annak örvendek,hogy a körülöttem elő emberek nem olyanok mint te,sőt az errefelé az átlagéletkor is egy kicsit magasabban van ;) pont a stresszhiány miatt.Ha egy kicsi kis empátia lenne benned másként látnád a világot ,tudnád,hogy családok éheznek mert az állam nem lépett időben holott megtehette volna.....ha tudnád,hány ember ugrott ki az ablakon,mert nem látta a kiutat.....Sajnálom,hogy nem veszed figyelembe a tényeket,hogy a devizahitelek bevezetése előtt is már tisztában voltak azzal,hogy 2012-ben mennyi lesz az aktuális árfolyam (hoppá,csak 5 Ft-ot tévedtek) Nézd kedves fórumozó én tudom milyen éhezni,nem enni 3 napig,nem beletenni a popómat egy szüleim által finanszírozott lakásba.....Engem nem érdekel a politika,melyik párt hogyan merre mit kavar,csak a józan paraszti eszemmel és szememmel annyit látok,van itt egy nő az általam belinkelt videóban aki beállt a károsultak mellé felajánlotta a segítségét és a kapcsolatait,nem érdekel melyik pártban ül.....de tudod Ö egy EMBER szívvel,lélekkel,ésszel akiből nem a gonoszság ömlik,kevés ilyen maradt a mai világban és te kedves fórumozó nem gyarapítod ezt a tábort.De tudod,jelenthetsz,kizárathatsz az igazság nem marad megtorlatlan.....lehet,hogy naiv vagyok de még valahol hiszek benne.....
2015. máj. 3. 22:58
 5/19 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Hazugság a "devizahitel""


Akkor rombold le a házad, vidd vissza az építőanyagot, és költözz vissza édesanyádhoz...

2015. máj. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Végignéztem a belinkelt videókat, nekem sok minden nem tetszik benne. Az, hogy a nyilatkozók többsége laikus a témában, még bocsánatos bűn lenne, ha nem jelentenének ki tényként téveszméket. A kivetített példák sem jók arra, hogy bizonyítani lehessen, tisztességtelen a devizahitel, hiszen az, hogy ki mennyi hitelt vett fel és mennyit fizetett eddig vissza, az pl erősen függ még egy HUF hitelnél is a futamidőtől, a hitel kamatától, az eddig eltelt időtől, tehát ez önmagában nem érv a deviza alapú hitelek ellen. Az teljes mértékben érthető, hogy a devizahitelesek elkeseredettek, de szerintem nem érzelmi alapon kellene a segítséget várni, sokkal inkább észérveket kellene felsorolni pénzügyi kérdésekben és ehhez nem jogászokat, hanem pénzügyi szakembereket kellene segítségül hívni.

Nem tartom jónak a jogászok érvelését, hiszen - tisztelet a kivételnek - lövésük sincs a pénzügyekhez, így viszont többet ártanak az ügynem, mint használnak.


Véleményem szerint zsákutca azzal érvelni, hogy "bizonyítottan nem volt a devizahitelek mögött frank, Euro, yen" és az sem jó út, ha az árfolyam emelkedésből eredő többlet költségeket kizárólag a bank "tisztességtelenségének" állítjuk be.


Úgy vélem, az lenne az egyetlen eredményes út a devizahitelesek számára, ha azt tudnák elérni, hogy elismerjék a bankok és a kormány(ok), a devizahitelezés bevezetése HIBÁS gazdasági döntés volt Magyarországon, ami az egész társadalomnak hatalmas károkat okozott. Nem csak a devizahiteleseknek okoz problémát az, hogy több millió ember anyagilag ellehetetlenült. A kormány felelőssége igen nagy a témában, hiszen a problémát későn kezdte orvosolni, a "mentőakciói" hatástalanok és hibásak voltak, a probléma gyökeréig meg sem próbáltak lemenni. A kormány intézkedések nélkülöznek minden pénzügyi ismeretet, logikát (lásd Ócsa, rögzített árfolyamú végtörlesztés hasra ütésszerű árfolyamon)


Ha el lehetne odáig jutni, hogy mindenki - bank, kormány, lakosság - elismerné a felelősségét a kialakult helyzetért, és ennek arányában felelősséget is vállalna a tetteiért, talán komolyabb eredményeket lehetne elérni a probléma megoldásában.

Én viszont ez ügyben elég pesszimista vagyok, nem hiszem, hogy ez az idealista állapot valaha bekövetkezne, hiszen ahhoz olyan szintű emberi változásoknak kellene bekövetkezni, ami alapjaiban változtatná meg a világot, márpedig a politika és az egyéni érdekek ennek a változásnak nem igazán kedveznek...

2015. máj. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Idézem Járai Zsigmondot az Magyar Nemzeti Bank egykori elnökét:


„Számos előadásban, ha megengedik, elmondom, igyekeztem felhívni a figyelmet, hogy aki svájci frank hitelszerződést ír alá, az tulajdonképpen két szerződést ír alá egy időben. Egyrészt egy hitelszerződést, másrészt pedig fogadást köt, egy hosszú lejáratú fogadást. Én a magam részéről elmondtam számtalanszor, a lóversenyt tisztességesebb fogadásnak tartom, mint a devizaárfolyamra való fogadást.”


Parlamenti Vizsgáló Bizottság jegyzőkönyv 7. oldal közepe.


Forrás: [link]

2015. máj. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Csak egy kis saját példa:


Felvett hitel :6millió Ft (39938CHF) (2007.09)

Előtörlesztés :700ezer FT ( 4440CHF) (2008.09)

Záróegyenleg :5299364 Ft (35498CHF) (2008.09)

Záróegyenleg :8211847 FT (32015CHF) (2015.03)

Jóváírás : 992142 FT ( 3868CHF) (2015.03)

Jel.Tartozás :7172686 FT (28053CHF) (2015.03)

Az ingatlan vételára 7,5 millió Ft volt.

Amit furcsállok jelenleg a bankok hirdetik az ajánlatukat,10-12 évre 7 millió Ft havi 61-69 ezer Ft közötti részletre,akkor nekem miért 17 év????Csak növelni lehet nekik a futamidőt,csökkenteni nem?Vagy ennyire hülyének néznek,hogy nekem mindegy,hogy 8,5 avagy 17 milliót törlesztek vissza?

A másik:Teszem azt leforintosítanak 150 Ft-on a fennálló tőketartozásom akkor is még 4,8 millió Ft lenne,8 év alatt csak fél millióval csökkenne a tőketartozás?!Annak idején amikor felvettük a hitelt a hitelügyintéző repesett az örömtől,hogy mekkora mázlink van,mert a bank még könnyítést is adott a hitelünkhöz! Most már tudom,hogy az a könnyítés valójában mit is takart.Nem hittem volna,hogy szinte banki alkalmazottkénti tudás hatalmában vehetne fel az ember hitelt,anélkül,hogy ilyen szinten átb@sszák az embert.Életünk legrosszabb döntése volt,most kérelmeztem a bankot,hogy egyezzünk ki 6 millióban és annyiért el is adom nem akarok én jól járni,nem vagyok én bank :) csak szabadulni....

2015. máj. 4. 14:30
 9/19 anonim ***** válasza:

Számomra az a furcsa, hogy amikor a parlamenti vizsgálóbizottság feltárta a devizahitelezés körülményeit, megállapították, hogy az ügyfeleket becsalták ebbe a konstrukcióba. Amikor 240 Ft vot a CHF árfolyama, akkor tudtak hozni egy olyan törvényt azonnal, ami lehetővé tette a kormány számára fontos embereknek a piaci ár alatti 180 Ft/CHF történő forintosítást, végtörlesztést (stop loss), tehát a tehetősebbek viszonylag csekély veszteséggel lezárhatták nyitott deviza pozíciójukat (tőzsdei szavakkal élve).


Lázár János Fidesz alelnöke szerint: "akinek nincs semmije, az annyit is ér, ..."


2014-ben, amikor ismét 240 Ft/CHF volt az árfolyam, akkor olyan törvényt hoztak a szegényebb emberek számára, hogy végeredményben 256 Ft/CHF árfolyamon forintosították a hitelüket.

2015. máj. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, az a legnagyobb probléma, hogy az emberek többsége - mint ahogy Te sem - nem érti, hogyan működik egy annuitásos hitel, ez ebből a válaszodból is egyértelműen látszik "A másik: Teszem azt leforintosítanak 150 Ft-on a fennálló tőketartozásom akkor is még 4,8 millió Ft lenne,8 év alatt csak fél millióval csökkenne a tőketartozás?"


Igen, ez minden hosszú lejáratú hitelnél így van devizanemtől függetlenül és van is rá logikus magyarázat, csak ez az oldal nem alkalmas rá, hogy hosszú magyarázatba kezdjek.


Javaslom nézd meg ezt a blogot, pont ezzel foglalkozik ma:

[link]

2015. máj. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!