Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Eltűnt adós és devizahitel...

Eltűnt adós és devizahitel esetén hogyan rendelkezik a jog?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, de próbálom részletesen leírni.


Édesanyám és édesapám évekkel ezelőtt felvett egy devizahitelt. A ház Mátészalkán van, teljesen elúsztunk, több millió adósság van még sajnos rá.


Édesanyám egészségi állapota miatt nem tudott dolgozni, ezért öngyilkos lett, ennek két és fél éve. Mivel édesapám adóstárs és neki öregségi nyugdíja van, a bank nem engedett el egy forintot sem az adósságból.


Ez a ház volt a család egyetlen tulajdona. Másfél-két éve édesapám összepakolt és hagyott egy rövid levelet, hogy nem bír abban a házban maradni amiben meghalt édesanyám és hogy világgá megy.


Ennek már majdnem két éve és azóta senki nem tud róla semmit. A telefonszámán már előfizető nem kapcsolható szöveget mond be és az összes távoli rokonnal próbáltam kapcsolatba lépni és senki nem tud róla semmit. Folyamatosan nézem a bűnügyi oldalakat és a híreket, hogy nem-e ölte meg ő is magát vagy fagyott meg mert tudtommal nincs hová mennie.


Amikor elment, a 72 ezer forintos nyugdíjából le tudta vonni a bank a törlesztőrészleteket de a forintosítás miatt jövőre már 90 ezer forintot fog kelleni fizetni.


Nekem nincs hozzáférésem a bankszámlájukhoz, tudom a kódokat és a szerződések is itt vannak valamelyik fiókban meg még pár éves meghatalmazás is van de nem tudom mit tegyek. 22800 forintból élek ami néha 52 ezer forint amikor van közmunka.


Ilyen esetekben mit lehet tenni?



2015. okt. 30. 13:00
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
De ha minden hónapban befizetek 20 ezret a bankszámlára akkor le tudja vonni a bank a részleteket. Hol találok 20 ezer forintért lakhatást?
2015. okt. 31. 20:28
 12/17 anonim ***** válasza:

Igazad van, 20K-ert meg szobat sem lehet berelni. Igy magad adtad meg a valaszt.


... de, ez örökke igy nem mehet tovabb. Apukad nyugdijas, ha mondjuk mar betölti a szazadik eletevet, akkor az csak feltünik a nyugdijfolyosito intezmenynek. Lehet, hogy rakerdeznek, hogy el-e még.


Ha, en devizahitelt vettem volna fel, beperelnem a bankot. Ezert erdemes, jogvedelmi biztositast kötni.

Felreertes ne essek, nem vagyok ügynök. Nem Magyarorszagon elek, de nekem mar az ideköltözesem ota van jogvedelmi biztositasom. Az ügyvedek - akarmelyik orszagrol legyen szo - nem ket pusziert dolgoznak.

Magyarorszagon nincsenek olyan ügyvedek akik 'pro bono' (a közjoert is) dolgoznak? Keressel fel egy ilyen ügyvedet. Ismertesd neki a felallast, ö fog tudni segiteni. Lehet, hogy a bank ellen is pert inditana, hisz csaladi tragediarol van szo. (anya öngyilkos lett, az apa nyomtalanul eltünt), amiben a banknak nem kis szerepe van.


Csak sajat velemeny, en nem ertem azokat az embereket, akik devizaalapu hiteleket vettek fel. Mar a neveben is bent van, (deviza), hogy az arfolyam ingadozasa diktalja a kamatot.

Mivel ámították a bankok a devizahiteleseket, hogy annyi ember bedölt es devizaalapu hitelt vett fel???

2015. okt. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Amíg ezt az ügyet nem piszkálod, addig jóhiszemű vagy. nem a te bankszámlád, semmi közöd hozzá. A postán érkező kivonatokat sem bontod fel, hiszen nem a te nevedre jönnek.


Ha elkezdesz befizetni, meg trükközni, akkor ezzel bizonyíthatóvá válik, hogy tudtál róla, hogy senki nem kezeli a számlát. Ha ehhez még kiderülne, hogy édesapád évek óta halott, akkor bizony nyugdíjcsalást követtél el, így meg leszel büntetve.

Nem mellékesen vissza kell majd fizetned a jogtalanul felhasznált pénzt.


Ezért mondom, hogy ne csinálj semmit!


Ha kevés lesz a nyugdíj a törlesztőre, akkor elindul majd egy eljárás és egy-két év alatt el is jut végrehajtói szakaszba, ahol először majd az adós nyugdíjából kezdik tiltani az adósságot.

Itt még mindig nem nagyon kell semmit csinálnod.


Az, hogy árverezésig jusson a házad, és arra legyen is jelentkező, sőt meg is vegyék árverésen lehet, h sose következik be.

Szóval van még időd, de érdemes volna hosszú távra nem oda tervezni.

Keress munkát másik városban, tanulj szakmát, nyelvet, kezdj magaddal valamit!

A közmunka nem életcél.

2015. nov. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Egy ismerősömnek meghalt az apukája és az ingatlannal együtt az adósságot is megörökölte. Nem mondott le az örökségről, mert amúgy nem volt nagy az adósság.

Az ügy érdekessége az volt, hogy meg tudott egyezni a bankkal, hogy most kamatmentes kölcsönként törleszti tovább az adósságot.


Ha lemondott volna az örökségről, akkor az ingatlan és az adósság is az államra szállt volna. Nem tudom, hogy ebben az esetben az állam hogyan rendezte volna a tartozást, de elképzelhető, hogy talált volna valami jogszerű kifogást, és ettől komolyan tarthatott a bank.


Én felkeresnék egy ügyvédet, aki öröklésben és banki ügyekben egyaránt jártas.

A banknak nyilván jó lenne az a megoldás, hogy havi 20 eFt-al kiegészíted a törlesztőt és a futamidő végéig törlesztenétek a kölcsönt "családi összefogással".


Azt viszont én sem tudom, hogy a nyugdíj intézet felé kinek a kötelessége jelenteni az eltűnt nyugdíjasokat, de én első sorban a háziorvosra gondolok.


Ha van meghatalmazásod, akkor feltételezem, hogy levéltitok megsértésével nem vádolhatnak, persze kérdés, hogy mire szól a meghatalmazás.

Arra nem tudom, hogy van-e kötelezettsége bárkinek, hogy egy külföldön munkát végző rokonával rendszeres időközönként tartsa a kapcsolatot. Tény, hogy ez lenne természetes.


A hatóságok számára előbb-utóbb kiderül majd az eltűnése. Például amikor lejár a személyi igazolványa.

2015. nov. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Az viszont erdekes hogy ugy eltunt hogy nem is nez a nyugdija utan. Mibol elhet akkor vajon?
2015. nov. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ha tevékeny a papa, akkor lehet, hogy valahol dolgozik, de erre kicsi esélyt látok.

Mindenesetre érdekes a sztori.


Neked sok tanulást, egy normális munkahelyet, családot és szebb jövőt kívánok! A papa emlékét őrizd meg a szívedben. A búcsú levelében kifejezte akaratát, hogy ne keresd. Úgy akart elbúcsúzni, hogy senkinek ne okozzon fájdalmat, ez tiszteletre méltó egy apától.

Anélkül, hogy találgatásokba bocsátkoznék kívánom, hogy még a földi életben találkozzatok ismét.


Hajrá!

2015. dec. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Mi a fontos, hogy Apád visszatérjen vagy az a nyomorult pénz?

Olvasva ezt a pér szösszenetet, úgy tűnik, hogy CSAK A PÉNZ!

Undorító, hogy egyáltalán felmerül valakiben is, hogy apját-anyját vagy bárkit háttérbe helyez a pénz miatt.

2016. jan. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!