Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a véleményetek a " hét év...

Mi a véleményetek a " hét év a fagyállós gazdának " üggyel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nem ismerem a körülményeket,de ha valaki betör hozzám, beleiszik valamibe, és attól netalán-esetleg megmurdell, akkor azért én jutok börtönbe...wtf logic?
2015. nov. 11. 18:01
 1/9 anonim ***** válasza:
39%

"Nem ismerem a körülményeket" - Akkor tájékozódj!

Amúgy meg nem ez a megoldás, lehet sok más megoldás erre, pl kutyát vesz, riasztót szerel fel kamerával. Vagy csak hashajtót tesz bele! De fagyállót? A szavaiddal élve: "wtf logic?" Miért fagyállót?!?!?

2015. nov. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%

Előfordul, hogy ez-az úgy ömlik ki, hogy egy-két pohárba is fröccsen, de a vagyonodat életveszélyes ezközökkel nem védheted. (A jog szerint az élet nagyobb érték, mint a vagyon)

Ha a fagyálló véletlenül kerül a borba, akkor legfeljenb hondatlanság van. A gazda azonbab bevallotta, hogy szándékosan tette a borba

2015. nov. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ha tehát nem vallotta volna be azt, hogy szándékosan tette bele, nem követett volna el bűncselekményt. ( Én azért utána jártam volna a fagyálló élettani hatásainak-de ezzel nem védem a tolvajt,sőt)Ha rendszeresen visszajárt lopni,a rendőrség semmit nem tett,akkor egy kamera/hashajtó elég elrettentő erejű lett volna?
2015. nov. 11. 18:22
 4/9 A kérdező kommentje:
Egy olyan kutya "fenntartása",amelynek elrettentő hatása van, mégis mekkora összegbe kerül havonta( étkeztetés,állatorvos stb.)? Másik kérdés koncepció: Ha egy tolvaj betör a garázsomba,elviszi a kocsimat,amelyből épp leengedtem a fékolajat,majd azzal halálos kimenetelű közlekedési balesetet okoz,akkor is engem büntetnek?
2015. nov. 11. 18:26
 5/9 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem a vád justismord. Egy ember halt meg, az is designer drog miatt. Innentől egy lelkiismeretes bíróylság legfeljebb súlyos testi sértést állapít meg. Ha figyelembe vesszük, hogy a rendőrségen is többször szólt már más fényben tűnik fel.

Sajnos a kutyát megmérvezik, a riasztóval, kamerával meg sem a rendőrség sem a tolvajok sem foglalkoznak.

Az eset a szokásos eset. A rendőrség és a jog nem véd meg, ha te véded meg magad, akkor rád lecsap

2015. nov. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
43%

"A rendőrség és a jog nem véd meg, ha te véded meg magad, akkor rád lecsap"


Pontosan.

Biztosan próbált a gazda másképp is tenni a tolvaj ellen, pl. feljelentette, de nem történt semmi. Mit tegyen? Várja ölbe tett kézzel, hogy mikor lopnak tőle megint?

Ez a fagyálló kicsit tényleg durva volt, elég lett volna a hashajtó is, de 7 év(!) az egy rossz vicc.

2015. nov. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 ConnectCare ***** válasza:
100%

Ha rossz autót lop el a tolvaj, amiben később meghal, az nem ugyanez. Ez attól bűncselekmény, hogy a gazda tudata a fagyálló beöntésekor átfogta, hogy ettől a tolvaj valószínűleg meg fog halni, mégsem állt el a dologtól.


Viszont az jó kérdés, hogy ha bizonyítani tudná, hogy a rendőrségre gyakorlatilag nem számíthatott és nem volt más lehetősége, mint saját megoldásokat keresni, akkor a magyar államra rá lehetne-e húzni a dolgot. Mert az viszont az állam feladata, hogy az állampolgárnak ne kelljen eljutnia oda, hogy jobb híján emberöléssel védi a tulajdonát.

2015. nov. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
45%
Akkor most mondok új infót: Egyszer se tett bejelentést a rendőrségen!
2015. nov. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
0%
Azt a szitut képzeljétek el, hogyha tovább adta volna a tolvaj valaki másnak, aki nem tudta, hogy lopott. Akkor mi van? Ő is dögöljön meg? Ő is megérdemli? Semmi biztosíték nem volt rá, hogy a tolvaj fogja meginni.
2015. nov. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!