Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek mit lehetne csinálni?

Szerintetek mit lehetne csinálni?

Figyelt kérdés
2013-ban megismerkedtem netenegy lánnyal, nagyon jóban voltunk 2 éven bezsélgettünk Tényleg már lelkitársam, lett barátnőm stb igy neten sőt ajándékokat is küldözgettünk egymásnak. Viszont most májusban összvesztünk mert a msáfél év alatt 2 év alattegyszersem akart talizni még 3 másodperce mindig is visszahuzodó voltam, stb, jófiú vagyok, magányos vagyok sosem voltak barátaim stb, ő az egyetlen akiben megbízok/megbíztam aztán nyáron összevesztünk neten, találkozás, stb miatt és utána már mindne miatt, de én nagyon kedvelem, aztán megsimerkdtem nyáron neten keresztül egy másik lánnyal, akinek mondtam irjon ennek a lánnyak akivel sokáig joban voltam irtam neki, közben ennek a lányak akit megismertem eész nyáron segítettem neki, midnenben pénzt is adtam neki. stb.. Most ott tartunk, igy októberben hogy ők ketten igy neten kersztül jó barátnők lettek, Engem pedig fenyegetnek hogy feljelentnek stb azért mert zaklatom őket facebookon.. pedig egyikőjükre egy rosszt szót sem mondtam. az amásik lány nem is érdekel engem már mert hazudott, csak az akivel 2 évig bezsélgettem.. Viszont sajnos igaz hogy nem tudok egyszerűen róla leszállni:((8 csomoszr mondtam neki egy pár másodpercre talizunk:( aztán feldolgozom és sose fogom őt zaklatani megs emmi csak ha már 2 év alatt egyszersem találkoztunk, nehéz igy most ezért szeretnék mostvele, aztán ha utána nem akar békényhagyom. Illetve nem irogatok neki stb. Ugyhogy arra gondoltam holnap délben délutána elmegyek a házához becsöngetek, udavrias leszek csak hogy láthassam egy pár másodpercre majd utána lezárom és elfelejtem.. De félek , mert ez zaklatásnak minősül szerintetek? Vagy mit lehete kapni ilyenért hogy egy fél pillantra szeretném csak látni, mert lehet hogyutána más leszb rólam a véleménye,, élőben ha megismer mert tényleg csendes magányos visszahuzodó srácvagyok. Sosem voltak barátaim, se barátnőm. Szerintem felfognak utána jelenteni.:((((( rendrségi ügyeim még nem voltak, mivel kamaszkoromban aza lázadó sem voltam. Risztességesen járok iskolába stb. meg dolgozni mellette csak a magányosságaz. Ugyhogy arra gondoltam, elmegyek, aztán sztem biztosan utána feljelentenek, de ezért én fogok kapni vagy milyen súlyos büntetésre számíthatok?? Sajnos muszáj elmennem egy fél pillaantra csak talizni vele, aztán utána elfelejtem kész. De ezért mit kaphatok? Elnézést kérek ezért a hosszú, szövegért.
2015. nov. 15. 00:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehetne például bekezdésekbe bontani a szöveget.


Valami olyasmiről szól, hogy túl sokat írsz rájuk a Facebookon, ők meg fenyegetnek, hogy feljelentenek? Ez röhejes, ha nem gyilkossággal vagy nemi erőszakkal fenyegeted őket, még elvileg se kerülhetsz bajba. Az ő felelőssége, hogy blokkoljon Face-n, ha nem akarja, hogy beszélj vele. Egyébként aki ennyire egyértelműen jelzi, hogy nem akar beszélni veled, arra nem kell pocsékolni az időt.

2015. nov. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szinte fizikai fájdalmat okozott a "szöveg" elolvasása, nem csoda, hogy hanyagolják a veled való kommunikációt. Ha komolyabban ismerkedni akarsz a neten keresztül, akkor legalább a helyesírásra odafigyelhetnél (mondatok tagolásáról, gondolataid összeszedéséről... etc. nem is beszélve).


Amúgy igen, ez zaklatás. Attól kezdődően, hogy erre felhívják a figyelmed.

2015. nov. 15. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tudom hogy zaklatás, ezzel tisztában vagyok, csak mit lehet érte kapni?, Mivel rendőrnek fogok tanulni februártól.,, és semmilyen rossz vagy csúnya szavakat, nem mondtam egyikőjüknek sem, Sőt pénzt is adtam amikor rászorult, mégis ezt kapom. tudom hogyzaklatásnak, minősül főleg az hogy akarta ellenére elmegyek a házához, de ezért szerttem volan megkérdezni hogy ezért mit lehetne kapni ha feljelentenek, márpedig 80 százalék az esélye hogy igen..
2015. nov. 15. 00:40
 4/5 anonim ***** válasza:

Csúnya szavak és fenyegetés nélkül is lehet zaklatni (a zaklatásnak három formája van: Btk. 222.§ (1) bekezdés, (2) bekezdés a) és b) pont).


Ne menj el hozzá:


- egy fél perc után sem fogsz megnyugodni, mindig újabb és újabb félpereceket fogsz majd akarni,

- másrészt, ha tényleg rendőr akarsz lenni, az elsőre várható enyhe büntetés is megakadályozhatja ezt (bár ilyen lelki alkattal, nem tudom, jó-e a pályaválasztásod).

2015. nov. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szerintem is tedd túl magad enélkül rajta. manapság ez a divat. én 23 vagyok, és lévén jobban kijövök lányokkal, nekem is régebben elég sok "lelkitárs" szintű lány ismerősöm volt...én ugyan nem voltam ennyire sikertelen, de mostanában ez hatványozottan igaz. ha az ember nem néz ki úgy, ahogy egy mai "férfi" kinéz, akkor az már vállalhatatlan élőben, még akkor is, ha belső szempontokból egy olyan személyiség, amilyet akkor se találna, akárhány ilyen külsőben divatos nyomorult emberrel megismerkedik.

nem egy emberről tudok, aki inkább külső alapján válogatott, hogy hetente csalódott az ilyenekben, mert alapból meg mindegyik bunkó paraszt volt belül.


szóval hagyd rá, ismerkedj másokkal...lehet többre mész vele.

2015. nov. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!