Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért van az, hogy egy nő...

Miért van az, hogy egy nő teste sokkal "többet ér" jogilag mint egy férfié?

Figyelt kérdés

Úgy értem:


- Ha egy férfi lefog egy nőt, és elkezdi lent tapizni, a nő simán feljelentheti, a férfit elkönyvelik szexuális zaklatóként, és akár börtön is járhat érte.


- Ha egy nő csinálja ugyanezt, a férfit mindenki körberöhögi, még a rendőrök is.


- ismerősöm mesélte, hogy náluk a gimnáziumban 2-3 debil csaj lefogott egy fiút (az egyik csajnak tetszett a srác), majd belenyúltak röhögve a gatyájába. (Persze a fiú nem hagyta magát, de ez más téma most) Nem történt semmi, ha elment volna a rendőrségre, és ha foglalkoznak vele, max egy ejnye-bejnyét kapnak.


- Ha ez az eset fordítva történt volna, azaz 2-3 fiú és 1 lány, garantáltan rendőrségi ügy lett volna belőle, szexuális zaklatás, és akár börtön.



Miért van az, hogy egy nő nyugodtan fogdozhat akárkit, max beszólást kap érte, de ha egy férfi csinálja ugyanezt, akkor már rendőrségi ügy is lehet belőle?

Félreértés ne essék, én nem tapizok senkit, nem is akarok, de ezt a felfogást soha nem értettem. És itt nem játszik az, hogy ki az erősebb, mert egy csaj is lehet erős, vagy szexuális zaklató.

Itt is olvasok ilyen kommenteket:

ha valakit fogdoz egy lány akkor "miért nem hagyod, milyen jó" stb, ha fiú csinálja ugyanezt akkor meg "rúgd tökön, heréld ki" stb.


Miért alakult ki ez az undorító kettős mérce?

Vagy az emberek szerint egy nő nem lehet szexuális zaklató, vagy akár pedofil?



2015. dec. 3. 10:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
39%
"ismerősöm mesélte, hogy náluk a gimnáziumban" Majd te az ismerösöd rokonának szomszédja szavain elkezdesz felháborodni.
2015. dec. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

A gyereket is ismertem, akivel történt, ő is mesélte.

De lényegtelen ez a kérdés szempontjából.

2015. dec. 3. 11:05
 3/15 anonim ***** válasza:
65%

Nem ér többet, de sokkal ritkább, hogy nő fogdos férfit vagy molesztál gyereket.

Nézz utána, az esetek túlnyomó részében nemi erőszak elkövetője férfi, gyerekeket (akár fiúk, akár lányok) férfiak molesztálnak.

És gondolom, annak is van jelentősége, hogy a férfiak általában fizikailag erőfölényben vannak a nőkkel szemben. Így felnőttek esetében szerintem azt gondolják, hogy egy férfi meg tudja magát védeni.

Én még sose hallottam olyat, hogy egy nő megtámadott az utcán egy sétáló férfit és késsel vagy más fegyverrel közösülésre kényszerítette.

Családon belüli erőszak elkövetői is nagyrészt férfiak.

2015. dec. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 kovpet ***** válasza:
52%
A jog nem tesz különbséget nemek szerint.
2015. dec. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
53%

"A jog nem tesz különbséget nemek szerint."


Persze, ahogy társadalmi "rang" szerint sem. Vagy várj...

2015. dec. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%

Jogilag semmi kulonbseg.


Azt meg csak te feltetelezed, hogy a rendorok kirohognenek. Tegyel szabalyos feljelelentest, es nezd meg mi tortenik.

2015. dec. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%
Nincs semmilyen kettős mérce jogilag. Lehet, hogy az áldozatot ilyen téren "körberöhögik", de ettől függetlenül az eljárást ugyanúgy lefolytatják, mint férfi elkövető esetében.
2015. dec. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
46%
"ismerősöm mesélte, hogy náluk a gimnáziumban 2-3 debil csaj lefogott egy fiút (az egyik csajnak tetszett a srác), majd belenyúltak röhögve a gatyájába. (Persze a fiú nem hagyta magát, de ez más téma most)" itt is csak az volt a baj hogy bűn ronda csajok voltak ha 2-3 dögös pipi követi el ezt a rémtettet akkor egészen másról szólt volna a történet
2015. dec. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nők is lehetnek szexuális zaklatók! Ezt nem viccből írom. Pár hete a hírekben olvastam, hogy az USA-ban két színes bőrű csaj kikezdett egy szintén színes bőrű fiúval, csakhogy megszerezzék a pénzét. Egyikük a fenekével ért hozzá -így is lehet mondani, hogy twerkelt, csak én ezt a szót szörnyén utálom használni :D, másikuk meg tapizott, simogatott és próbálta elvenni tőle a pénzt, de a srác nem hagyta. Az sem tetszett neki, hogy zaklatták és többször is próbálta lerázni őket, mint a döglegyeket. Erről videó is készült, mivel a boltban történt és a rendőrök keresik a csajokat.
2015. dec. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
58%
A f**z nem áll fel mindig, de a lyuk mindig ott van....
2015. dec. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!