Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Új építésű társasházban...

Új építésű társasházban áthallok beszélgetést, tv-t a szomszédból. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, erre törvényileg is figyelni kellene. Persze, nem arról beszélek, ha ordibál a szomszéd! A normál hangerejű beszéd és TV is áthallatszik, elég rendesen.


Tehát: rávehetem-e az építtetőt, hogy fizesse ki a hangszigetelést, amit utólag kell beépíteni?


Vagy milyen úton induljak el?


2015. dec. 13. 14:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%

Ha szigetelés nélküli lakást vettél, akkor azt annyival olcsóbban is kaptad meg.

Ha nem tetszik, akkor tegyél róla, és csináltasd meg saját költségedre.

Ha a szekrénysort arra a falra teszed, rengeteg zajt, hangot felfog, még az is meglehet, hogy nem is kell a külön szigetelés.

2015. dec. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Azt kell megnézni, hogy a lakás úgy épült-e meg, mint, ahogy a műszaki leírás tartalmazta, ha abban annyi van, hogy x cm-es tégla válaszfalak, és úgy épült, akkor ez van, ha nem úgy épült, akkor lehet pampogni, persze, ezt átvételkor kellett volna megnézni, ha aláíratták veled, hogy megtekintetted és átvetted, akkor szintén nem sok mindent csinálhatsz.
2015. dec. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Amikor megvettük, senki nem lakott még a szomszédban, így nem tudtam ellenőrizni. Papíron nagyon komoly szigetelés volt jelezve a lakások közötti válaszfalakra. Nem panel, komoly szigetelés van a házon kívül is.


Most pedig itt tartok, mivel hálószoba érintkezik, ahol éppen az ágy van, így arra a falra szekrényt nem tudok tenni.

2015. dec. 13. 14:33
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

Ha azt tudtad, hogy papiron van írva szigetelés, akkor azt is meg tudtad volna nézni, hogy a falon is ott van-e???


Vagy gondolod, hogy majd kizárólag csak olyankor megyünk a megvenni szándékozott lakást megtekinteni, amikor tudjuk, hogy a szomszéd már otthon van, és majd hallgatózunk, hogy milyen zajok szűrődnek át???


Tudod erre mondják: aki nem tudja megszokni a társasházi zajokat, zörejeket, az vegyen magának kertes házat! Amilyet azon a pénzen kap!!!

2015. dec. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Szerintem 30 millió forintért tisztességes lakást kellett volna kapnom, nem gondolod?


Nem vitázni jöttem, hanem hasonló helyzetben lévőktől tanácsot kapni. Bírom, amikor egy hozzád hasonló nagyokos jön, és beleugat a dolgokba, hogy így meg úgy kellett volna! Egyedülálló anyaként pont tudni fogom, hogy ha a fal már áll, milyen rétegek vannak a két fal között, igaz? Mert ezt csak úgy ránézésre a hülye is megállapítja! Milyen igazad van! Ó, Istenem, emberek...

2015. dec. 13. 14:40
 6/14 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, annyit lehet csinálni, hogy előszeded a vásárláskor számodra rendelkezésre bocsájtott műszaki paramétereket. Felkérsz egy ezzel foglalkozó építészmérnököt, hogy készítsen neked szakvéleményt az eltérésekről (ha vannak). Ezzel lehet menni bíróságra. Arról előre szólok, hogy ha tényleg csaló volt a kivitelező, akkor jó eséllyel el is intézte, hogy ne lehessen őt felelősségre vonni. Értsd, a vállalat egy hajléktalan nevén volt és azóta tönkrement, igazi tulaj meg csinált helyette másikat.
2015. dec. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az egyedülálló anyaságot okként felhozni. :-D Mert az kizzárja,hogy érts hozzá...


A lakás ára nem feltételez minőséget. Függ a mérettől,környéktől,korától,állapotától stb. Bár ezt te is tudod. 30-ért kaphatsz lepukkant apró lyukat is,vagy modern belső terű élhető méretű lakást is.


Ha nem lehet szemre megállapítani,és arra gyanakodsz továbbra is,hogy kispórolták az anyagot,akk bontasd meg a falat. Ha gond van akkor pedig érdeklődj a lehetőségeid után ügyvédnél. Ha minden a papírok szerint van,akk peidg saját költségen visszafalazod,és vagy hangszigetelést rakatsz fel,vagy átdobod az ágyad másik oldalra,a szekrénysor végett,vagy más szobában rendezkedsz be,ha ugyan van.


Egészséges gyanakvás sosem árt.


Ha találsz szakembert,aki megbontja,és nem ütközik engedélybe stb,akk mehet a dolog. Ügyvédnél érdeklődj a bontás végett is. Elvégre még azt is el tudom képzelni,hogy a bontás miatt még akkor is te jársz rosszul,ha az építtető kicsórta az anyagot,mert ''úgysem látni''.

2015. dec. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, van garanciális javítás, ha gond van és nem felel meg a műszaki leírásnak a lakás, akkor a kivitelező/építtető kijavítja a hibákat. Érdemes egy szakemberrel megnézetni, hogy megfelel-e a leírásnak. Nekünk pl. volt hiányos tetőszigetelés, elkezdett penészedni, garanciálus javításkor szétkapták és kijavították a szigetelést (meg a repedt csempéket kicserékték, meg hasonlók). Sajnos nálunk eléggé rossz volt a kivitelező banda, sok hibát azóta is szív a ház.
2015. dec. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Azért írtam, hogy egydülálló anya vagyok, mert gondoltam ebből lejön, hogy nem vagyok egy műszaki mérnök, aki szimpla ránézéssel megállapítja, hogy "hű, ebből a falból hiányzik a gyapot tömítés, inkább nem veszem meg". És sajnos férfi segítségem sincs, aki értene hozzá, legalább egy kicsit.


ÉS nyilván ez most derül ki, amikor a szomszéd is beköltözött, hogy bizony, nem túl csendes. Többen panaszkodnak rá. És mivel utánaolvastam, elméletileg szabályozva van, hogy manapság már minimum milyen hangszigetelést kell biztosítani az újonnan épülő házakban. De hiába van leírva, hogy 2 fal, közötte 5 cm-es gyapot a szigetelés, fogalmam sincs, hogy ez a norma, vagy ez már inkább egy emelt szintű valami.


Minden segítséget szívesen veszek, csak azt nem szeretem, mikor szakértőnek nézik az embert, és mindent tudni kéne nekem fejből, amit mondjuk egy minden nap ezzel foglalkozó kapásból megmond, hogy jó vagy sem.

2015. dec. 13. 15:14
 10/14 anonim ***** válasza:

Van egy tletem,bár nemtom,hogy beválhat e. Nem értek hozzá. Előző hozzászólásom is csak úgy bedobtam,mert unatkozok. :-D


Menj át a szomszédba hangerősségmérővel és egy beállított magnóval. Tedd le a fal elé. Száoljátok ki mit kellene hallanod az adott szigetelés mellett.

Ha az eltérés nagyon nagy,akk gond van. Így lehet élni gondolom a garanciális javítással,amiről most hallok először. :-D

2015. dec. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!