Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan zajlik egy panelban/tár...

Hogyan zajlik egy panelban/társasházban a vezetékek cseréje?

Figyelt kérdés

Vezeték alatt, a vízvezetéket és a szennyvízvezetéket értem, nem a villanyt.

Párommal erről beszélgettünk (ő külföldi), náluk úgy van, hogy a lakás tulajdonosoknak kell fizetni vagy hitelt felvenni és ez kb. minden 30 évben lezajlik. Általában 2-6 hónapig tart és addig el kell költözni a házból, mert nem lehet ott élni. Ezalatt az idő alatt nem kapsz semmilyen kárpótlást, hanem még ők fizetnek az egész maceráért.

Nem tudom, nálunk, Magyarországon ez hogy zajlik?

Milyen időközönként kell ilyet csinálni? Ki és hogyan fizeti? Meddig tart? Ki kell-e arra az időre költözni? Vagy hogyan oldják meg a tiszta ivóvizet és a szennyvíz elvezetést addig a lakásokban?

Mert én még nem hallottam egy olyan ismerőstől sem, aki panelban lakik, hogy nem élhet ott x hónapig, mert cserélik a szennyvízelvezetést szolgáló vezetékeket.


2015. okt. 29. 09:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Nálunk még sose cserélték őket. És nem is hallottam ilyenről, hogy valahogy cseréltél volna.

Mármint a házban futó vezetékeket. A saját lakásodban nyilván tudsz cserélni.

Pedig a legtöbb ház felénk a '80-as években épült, úgyhogy a harminc év letelt már vagy hamarosan letelik.

De régebbi nem panel, de szintén társasházakban, sem hallottam még cseréről.

2015. okt. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*valahol cserélték volna
2015. okt. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Erre nincs bejáratott módszer nálunk szerintem.


A társasház közgyűlése megszavazza és megcsináltatja egyénileg (ház szinten) az hogy hogyan oldják meg addig a lakhatást, szintén egyedi

2015. okt. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

kérsz ajánlatot több szerelőtől és kiválasztod amelyik neked megfelel. akkor kell csinálni mikor neked jólesik; itt nem cserélgetik, csak ha túl régi, illetve átalakítást akarsz. előírás nincs. fizetni neked kell, kivétel a közös felszállók, ezt a közös költségből a lakóközösség csináltatja.

meddig nincs víz, azt a szerelő megmondja, de általában pár napig nem tudsz használni vizet, és wc-t. lakhatsz közben ott, csak esetleg 1-2 nap nincs víz. de ezt a szerelő megmondja.

2015. okt. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Azt gondoltam, hogy a lakásban a tulajdonos maga cseréltet, amikor akarja és a saját kontójára.

Azt viszont gyanítottam, hogy a közös vízvezetékeket/szennyvízvezetékeket a közösség állja/dönti el. Gondolom olyan is lehet, hogy szakaszonként cserélik? Vagy ha egyben, akkor nem hónapokig tart a dolog? Én sem hallottam azt, hogy 30 évente cserélnék nálunk a csöveket, csak az ő országukban így megvan határozva (jóléti állam).

Csak azt nem akarja megérteni, hogy nálunk nem úgy van, hogy ha cserélnek, akkor a lakásban cserélnek mindent és kiraknak onnan.

2015. okt. 29. 09:59
 6/8 anonim ***** válasza:
tényleg nincs ez így megszervezve, a saját x négyzetméterén mindenki felújíthat, de ha az egész házra vonatkozó cseréről van szó, azt a közösképvislet menedzseli
2015. okt. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A saját lakáson belül nyilván mindenki cseréli, mikor akarja. A közös vezetékeket akkor kell cserélni, mikor szükséges. Nálunk pl. most cserélik a szennyvízcsöveket, mert elöregedtek (bő 30 évesek) a társasház fizeti a lakók által befizetett pénzből, néhány napig délelőtt elzárják a vizet, előre szólnak ilyenkor.
2015. okt. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a panelban (az egész lépcsőházban) most cserélték, két nap alatt megcsinálták, a lakóknak le kellett bontatniuk a WC hátsó falát/csempéjét, mindenkinek magának.
2015. okt. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!