Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Műveli a földemet, a földalapú...

Műveli a földemet, a földalapú támogatást is felveszi rá, a bérleti szerződést megcsinálta rá az én tudtom nélkül, mitévő legyek?

Figyelt kérdés

A problémám a következő: Van 4 ha földem amit művelni szeretnék majd, ha úgy alakul, és lesz rá tőkém. A szomszéd nagygazda ( mellesleg egy KFT-je van) műveli, beveti, földalapút igényel rá, és természetesen nekem a bérleti díjat alig akarja fizetni. Bérleti szerződést meg 10 évre úgy csinált meg, hogy aláírta a nevembe, lekérte az adatait stb. (Röhej hogy ezt igy meg lehet csinálni)

A földemre meg baromira igényt tart...telhetetlen, nem érdekli, más fiatal szeretne gazdálkodni.. Érdemes feljelenteni, pereskedni ezért?


2015. dec. 14. 11:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Persze, hogy igényt tart, elvégre ő műveli. Vagy azt hitted a támogatás majd neked jár, miközben más foglalkozik a területtel? Arról nem is beszélve, hogy 10 évig ez nem zavart.

Bármiért is akarnád feljelenteni az már elévült.


Ha valamit is akarsz, akkor bontsd fel kezdetnek a bérleti szerződést. De feleslegesnek tartom, elvégre "nem úgy alakul" és tőkéd sincs rá, jelenleg pedig legalább bejön valamennyi belőle.

2015. dec. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem teljesen értem. Bérli úgy a földet, hogy te nem adtad bérbe? Aláhamisította az aláírásodat?
2015. dec. 15. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Így van, ma voltam a földhivatalnál. Nyilván ilyenkor azt kéne tenni, hogy feljelenteni, de csak a végső esetbe helyezem kilátásba, mert pereskedni senki sem akar. Kötelezem, hogy közös megegyezéssel mondjuk fel ezt a hamisságban fogant bérletit, és kész. Kedves első válaszolónak meg Tőkém az bármikor lehet, vannak lehetőségek, rajta vagyok, nem adom fel, mint bármely fiatal gazdálkodni vágyó. Ezzel a ténnyel természetesen tisztába vagyok, hogy a pénzre az jogosult aki a földet megműveli. No de a nevembe aláírni, a tudtom nélkül, és kreálni egy jelentéktelen bérleti díjat szintén a beleegyezésem nélkül.. szóval erre kissé berágtam.
2015. dec. 15. 07:15
 4/4 anonim ***** válasza:
Ne viccelj, így persze, hogy érdemes perelni.
2015. dec. 17. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!