Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy 96 éves asszony kötelezhet...

Egy 96 éves asszony kötelezhető -e arra, hogy az esetleges havat elseperje a háza elől?

Figyelt kérdés
2015. dec. 14. 14:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
16%

emberileg és morálisan biztosan nem, drágalátós 'magyar'

törvényeink szerint azonban sajnos el tudom jelenleg képzelni.hajrá Jobbik

2015. dec. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
16%
Mit takar az a "háza elől"? Utcát? Mert az már közterület és az nem az ő dolga. De ha a saját portáján akkor sem.
2015. dec. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
18%
Közterületet nem saját háznál nem tehát nem
2015. dec. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%

Én úgy tudom, hogy ha az ő háza előtt töri össze valaki magát, akkor a nénit büntetik. (meg amúgy is ha látják, hogy nincs legalább leszórva a jég)

A városüzemeltetésnél viszont be lehet jelenteni ha ilyen igény van és akkor lekotorják a havat/jeget és a néninek nincs semmi dolga.


Persze egy panelnál máshogy van. Ott akadnak erejük teljében lévő fiatalemberek bőven.

2015. dec. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igen-igen, megbüntetnek, ha valaki a házad előtt esik el.

Szóval akkor be lehet jelenti az önkormányzatnál, hogy az illető nem tud lapátolni? Eddig nem tudtam. Bár úgy néz ki, idén sem lesz aktuális a kérdés.

2015. dec. 14. 14:39
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk legalábbis így van (kisváros). Aki idős és erre képtelen vagy épp nem laknak abban a házban, onnan elkotorják a havat.
2015. dec. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
96%
Törvényileg a lakóingatlana előtti járda csúszásmentesítéséről, letakarításáról neki kell gondoskodnia; ezt megoldhatja saját kezűleg, de fel is fogadhat valakit.
2015. dec. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
97%
Arra nem kötelezhető, hogy ő maga seperje el a havat a háza előtti járdaszakaszról. Csak az a kötelessége, hogy biztosítsa a járda csúszásmentesítését. Ha jó erőben van, elseperheti, ellapátolhatja a havat, ha rengeteg pénze van, építhet alá fűtést, hogy leolvadjon a hó, ha pedig egyik sem megoldás, felfogadhat napszámost vagy kérhet segítséget az önkormányzattól. Az ő választása, hogy hogyan oldja meg. De arról köteles gondoskodni, hogy ne az ő háza előtt törje ki valaki a nyakát azért, mert havas, jeges a járda. Ez meg talán nem is baj.
2015. dec. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
...vagy akár egy szomszéd aki jóban van és megkérheti rá. Egy nagyobb ház elől is kb. 5 perc eltakarítani a havat. Ugyanezen okból kifolyólag amit a kérdező is felvázolt, mindig letakarítottam a szomszéd járdáját.
2015. dec. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha ő a háztulajdonos, akkor köteles gondoskodni róla, hogy nem legyen csúszős a háza előtti járda.
2015. dec. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!