Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Előírhat-e a munkáltató...

Előírhat-e a munkáltató kötelező túlórát folyamatos,3 műszakos munkarend esetén?

Figyelt kérdés

DE - DU - ÉJ műszaksorrendben dolgozunk.4 munkanap után 1 pihenőnap (pontosabban 48 óra pihenőidő) következik. Erre az 1 pihenőnapra irányozták elő a kötelező túlórát.

A cégünknél Kollektív Szerződés nincs.


2010. márc. 23. 20:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Tök mindegy hogy előírhat e. Ha nincs kedved ne menj be és kész. Tőlem is megkérdezték anno ráérek e szombaton. Mondom nem. Erre még ő háborgott:

-Mért?? Most mondd már meg mit csinálsz te szombaton??? Mondd meg!

Megmondtam:

-Kilencszer fogok a faxom kiverni te köcsög! A szombat nem munkanap, nehogy már még nekem kelljen magyarázkodni! Ha kevesen vagyunk vegyetek fel embert engem meg felejtsetek el. És még van pofátok azt mondani hogy munkanélküliség van?

2010. márc. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Bocsi de ha 4 nap,és 1 pihenőnap szerint dolgoztok akkor az 4 műszakos munkarend. A túlórát pedig be kell építenie a munkarendetekbe. Egyébként a törvény szerint napi 4, heti 8 órára kötelezhetnek minket a munkáltatók! Heti szinten 48 óra amit le kell dolgozni +8 óra túlórába. Számold ki hogy hogy jönne ki a heted!

Remélem segítettem?!

2010. márc. 24. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!