Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » IPhone 6 klónt adtak el nekem...

IPhone 6 klónt adtak el nekem rendes iPhone-nak kiadva a Jófogáson. Van értelme feljelentést tenni?

Figyelt kérdés

Jófogáson volt hirdetve iPhone 6, nem irreálisan alacsony áron, igy hát nem is gyanakodtam. Küldött nekem képeket, sőt videót is a működéséről. Ő nem tudta átadni, ezért egy ismerősével küldette el nekem a telefont. Mikor találkoztunk megnéztem, hogy benne van-e a dobozban, de ugy tüzetesen nem kezdtem el nyomkodni, hisz videón láttam, hogy működik.


Itthon vettem észre, hogy csak klón.

Amik rendelkezésre állnak:

Jófogásos beszélgetés, ahol írta, hogy jó, küldte a képeket, videókat.

Illetve az édesanyja telefonszáma.


Van értelme feljelentést tennem, van esély rá, hogy megtalálják és visszakapom pénzem?


Válaszokat előre is köszönöm.



2016. jan. 3. 19:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
95%
Persze, tegyél feljelentést.
2016. jan. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
95%

Mindenképp tegyél feljelentést.

Ha leszarod tovább csinálja.

2016. jan. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Nem üzletszerűen csinálja, szerintem csak őt is átverték és továbbadott rajta. Fiatal egyetemista fiú. Csak nem tudom, hogy az édesanyja telefonszáma alapján le lehet-e nyomoztatni, illetve, hogy tudom bizonyítani, hogy tényleg ő adta el nekem.
2016. jan. 3. 19:59
 4/25 A kérdező kommentje:
Illetve esetleg a jófogásnak megvannak a törölt hirdetések, hogy mi volt beleírva? Illetve szerintetek ők tudják, hogy milyen IP címről lett feladva, és az alapján meglehet találni?
2016. jan. 3. 20:01
 5/25 A kérdező kommentje:
És hogy tudom bizonyítani, hogy ez az a telefon amit ő eladott nekem? Ki is cserélhettem valami rosszra. Rengeteg kérdés felvetődött bennem.
2016. jan. 3. 20:06
 6/25 anonim ***** válasza:
16%
Amúgy tanulsz belőle legalább. De miből gondolod vagy gondolják sokan hogy ha jó, szuper egy telefon azt eladja valaki. Itt már írtam egyszer , nekem mondták régen hogy az ócska piacról még cipőt se veszek.
2016. jan. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
90%
Jelezd a jófogás felé és a rendőrségnek, a többit ők megoldják.
2016. jan. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Azért adják ez a 6-ost, mert már van 6s. Aki beszerzett egy olyat túlad a 6-osán. Ilyen egyszerű az indok. De akár lehet az is, hogy kipróbálta és nem jött be neki az iOS. Nem ez a lényeg most.
2016. jan. 3. 20:14
 9/25 anonim ***** válasza:
9%
A "klón" jelentése: azonos másolat! Te valószínűleg hasonló valamit vettél. Miért nem boltban veszel ilyen drága eszközt? Lehet, hogy 1 pohár víz lesz a "jutalmad"...
2016. jan. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Nekem is volt hasonlo esetem ugyanugy ismerőssel küldte el a telot, de aprohirdetesrol ha vasarolok mindig print screen nelem a hirdetest ha több kep van akkor minden kepet külön külön, emailban megkeredezem, hogy karccmentes-e meg egy par kerdest es az összesre valaszoljon külön külön, ugyan ugy ismerősön keresztül megvettem, de megvolt ra a telszam a mobil az felig meddig be volt azva es lassacskan haldokolt, felhivtam a gyereket mondtam neki, hogy holnap itt es itt talalkozunk vagy a rendőrségen keresztül intezem a dolgokat, vissza adta a penzt en a mobilt es el volt intezve a dolog
2016. jan. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!