Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért ilyen gagyi indokokkal...

Miért ilyen gagyi indokokkal érvelnek egyesek a melegházasság ellen?

Figyelt kérdés

Egyesek szerint többletjog,ha két azonos nemű összeházasodhat.

És a melegek is házasodhatnak ellentétes neművel.

De mégis miért házasodna az ember olyannal,akivel nem akar sem szellemi,lelki,testi közösségben élni?

Ha valaki pl állampolgárságot akar szerezni egy országban,akkor is ellenőrizhetik(még heteróknál is),hogy a két fél valóban érzelmi kötelékben él egymással.


Ha azonos neműek összeházasodhatnak,akkor egy heteró is összeházasodhat egy vele azonos neművel.

Ezen logikai szerint nem többletjogról van szó,hanem szélesebb választási lehetőségről.


A többletjog az lenne,ha valaki 1,még mások 2 vagy több személlyel házasodhatnának össze.

Itt erről nincs szó.


2016. jan. 5. 15:32
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:

Normális,értelmes érveket kellene felhozni....


Volt idő,amikor a válás is bűn volt,mégis eljutottunk odáig,hogy kényszerből nem kell együtt élnie senkinek jogilag.

2016. jan. 5. 15:45
 2/41 anonim ***** válasza:
42%
Mert az egész csak önigazolás. Van bennük egy ellenérzés, mert csak, nevelés vagy kulturális hatások miatt, de ezt mégsem mondhatják, hogy tiltsuk be, mert nekem személy szerint nem tetszik. Úgyhogy megpróbálják mindenféle hülyeséggel megmagyarázni, hogy miért is kell betiltani objektíven. Aztán szánalmasan belebuknak.
2016. jan. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:

Én nem tudom,hogy egyáltalán valakit miért érdekel,hogy 2 idegen együtt élő ember,jogilag milyen státuszban van egymással.


Nem kell elmenniük az esküvőre sem,már ha egyáltalán tartanak esküvőt.


Nekik ebből semmi hátrányuk nem származik.Másoknak viszont megkönnyíti az életét.


Mint az első két válaszoló is igazolja,valószínűleg a gyűlölet az,ami vezérli őket.Szeretik,ha másoknak csak úgy brahiból rossz.


Eleve azt sem értem,hogy miért tartanak erről népszavazást.

Én sem megyek oda X-hez és Y-hoz,hogy szavazzak arról,hogy ők összeházasodhatnak e vagy sem,

Majd ők eldöntik.Az adott pár döntése,nem pedig idegen embereké.

2016. jan. 5. 15:55
 4/41 A kérdező kommentje:

28%-os.

Az,hogy a világ legprimitívebb országainak milyen jogrendszer uralkodik,elég sajnálatos.

Ezekben az országokban számos területen az emberi jogok háttérbe szorulnak.

Nem hinném,hogy ilyen országokat kellene példának felhozni.


A világ fejlettebb felén már legális a melegházasság.

Az USA összes államában,Európa számos országában,Ausztráliában és még az erősen vallásos dél-amerikai országokban is.

2016. jan. 5. 15:59
 5/41 anonim ***** válasza:
9%
És a primitív ország, lsd: USA, Fro., UK., Spo., Portugália.
2016. jan. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
22%

A kérdés eleve baromság, hiszen a házasság egy férfi és egy nő között jön létre. Azonos neműek közt élettársi kapcsolat van.

Az élettársi kapcsolat jogi kiszélesítésébe(pl.: gyerekvállalás) beleegyezek.


Azt viszont figyelembe kell venni, hogy a gyerekek számára egészségtelen, ha melegpár neveli fel őket. Az is igaz, hogy a gyermekotthon rosszab. Tehát engedélyezném a gyerekvállalást is, ha a gyereket intézetből adoptálják. Mindenféle más baromságot viszont nem(béranyaság stb..).

2016. jan. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
32%
Kérdező, mitől több neked ill. általában a melegeknek a házasság, mint az élettársi kapcsolat? Vagyis, a melegek miért akarnak házasságot kötni?
2016. jan. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
26%

14: A betegeken és elesetteken segíteni kell, nem kivégezni őket. Én támogatnék olyan orvosi kutatásokat, amiben szakemberek feltárhatnák a melegség lehetséges okait és megelőzését vagy gyógyítását.

A gyógyításhoz persze a melegeknek is el kellene fogadniuk betegségüket. Ők viszont inkább törvénybe akarják foglalni, hogy egészségesek(tisztelet a kivételnek), amit én nem hagynék.

2016. jan. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
9%
Mózes első könyv:És megáldá Isten őket, és monda nékik Isten: Szaporodjatok és sokasodjatok, és töltsétek be a földet és hajtsátok birodalmatok alá; és uralkodjatok a tenger halain, az ég madarain, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokon. A melegek ezt hogy valósítsák meg? A Jóisten is milyen előítéletes volt hogy nem gondolt a melegekre , szörnyű. Arról nem beszélve hogy az új Csok-ot se tudják igénybe venni. Hát mindjárt elsírom magam az idegtől ,milyen igazságtalanság van itt?
2016. jan. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
35%

Másik szavatokban meg ellenzitek a dolgot mert "hát nem divat", említve az örökös fröcsögő családellenes zagyvaságaidat.


Vagy ha a homik is házasodhatnak egyből nem lesz "elavult" házasodni? :D

2016. jan. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!