Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Haszonélvezeti jogot milyen...

Haszonélvezeti jogot milyen áron, vagy feltételek mellett lehet értékesíteni?

Figyelt kérdés

Egy 1100000 Ft értékű házról lenne szó, amire az egyik ismerősömnek van haszonélvezeti joga. Az ingatlan eladásra fog kerülni.

Milyen áron, vagy feltételek mellett lehet értékesíteni a jogot?



2016. jan. 25. 14:17
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
2016. jan. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
A haszonélvezeti jog személyhez kötött, és nem elidegeníthető.
2016. jan. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

...éééééééééés? Szerintem ez kissé irreleváns.

Kifejtenéd bővebben, mire is szerettél volna kilyukadni?

2016. jan. 25. 19:31
 4/8 anonim ***** válasza:
55%

# 3


Szerintem meg pont, hogy nagyon is releváns.

Egzakt választ kaptál a kérdésedre. :-)

2016. jan. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Ha a haszonélvező ellenérték fejében kívánja átengedni a haszonélvezeti jog gyakorlását, akkor a tulajdonos azonos feltételek mellett a dolog használatára igényt tarthat"

Harmadik szemèlynek nem értékesíthetô! Érni meg annyit ér amennyiért a tulajdonos megveszi/megváltja. 1.1M tulajdonnál gyakorlatilag 0 az értéke. Ha "tôkös" a tulajdonos, még az is elkèpzelhetô, hogy a haszonélvezô fog fizetni!

2016. jan. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Na ez az milyen ingatlan az ami 1M ér? Garázs? Kisebb műhely? Lakóháznak max egy düledező valami lehet még az ország keleti részében is. Szóval sokat nem ér a haszon élvezet sem, de amúgy igen pénzzel lehet megváltani, ahogy írták előttem.
2016. jan. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
11000000 - elnézést, elírtam
2016. jan. 28. 01:53
 8/8 anonim ***** válasza:

A haszonélvezeti jogról lemondani lehet ellenérték fejében vagy ingyenesen. Ilyenkor a teher megszűnik és a tulajdonos innentől kezdve szabadon rendelkezhet a tulajdonával.


Tehát a haszonélvezeti jog nem forgalomképes, és mint olyan, nem is értékesíthető.


Aki ezt írta, teljesen jól válaszolt, így nem értem, miért estél neki. A kérdésed értelmetlen.


A tulajdonos vagy haszonélvezeti joggal terhelten adja el az ingatlant (de a haszonélvező személye nem változik), vagy pedig a haszonélvezeti jog egyidejű törlésével, tehermentes ingatlant ad el.


Így is, úgy is természetesen van értéke a haszonélvezeti jognak (kiszámolási módja: illetéktörvény), ami után illetéket kell fizetni bizonyos ügyletek esetében.

2016. ápr. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!