Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Házat vettünk régen a 3 éves...

Lezli72 kérdése:

Házat vettünk régen a 3 éves unoka nevére, a haszonélvezeti jog nevem fenntartása mellett -most eladó lett -- vevő is van rá --de az unoka szülei/ a saját fiam! /-- nem engedi aláírni a szerződést! --milyen jogom van így nekem? -hogy tudom eladni?!

Figyelt kérdés
A lányomék elmenekültek Londonba,mivel 2 banknak is tartoznak a saját házukra felvett hitellel- most ezért akarják megszerezni az én házam eladásából származó pénzt, vagy arra játszanak, ha meghalok ,az egész ház az övéké legye, ha kitoloncolnák őket,legyen hova menniük!

2015. aug. 9. 05:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Neked csak haszonélvezeti jogod van. Eladni csak a tulajdonos tudja a te beleegyezéseddel.
2015. aug. 9. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
81%

????

Nem is értem a kérdést. Vettél egy házat az UNOKÁNAK! Tehát az az UNOKA HÁZA, nem a tied. Amíg az unoka nincs 18 addig a szülei rendelkeznek a ház felett.


Mit is akarsz te most akkor eladni?

2015. aug. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
92%
Szülők se tudják eladni a gyámhatóság nélkül, de ha azok rábolintanak, a haszonélvezet marad
2015. aug. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!