Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Önéletrajzban mi a fenének...

Önéletrajzban mi a fenének kell megadni fényképet?

Figyelt kérdés

Most találtam rá erre az oldalra abból a célból, hogy egyetem mellett vállaljak valami diákmunkát és amikor elolvastam, kinyílt a bicska a zsebemben. Eddig abban a tudatban voltam, hogy nem kell képet megadni az önéletrajzokban.

[link]

Engem nem érint mert nem vagyok csúnya, de az milyen dolog már, hogy a nyugati fejlett országokban teljesen érthetően ignorálják a fényképes cv-ket itthon meg ebben a csöves, korrupt, uram-bátyám rendszeren alapuló felszínes szemétdombon egy diákmunkához is meg kell adni. Tiszta röhej, hogy Európa közepén élünk és ilyen alacsony szinten is tapasztalható a személyiségi jogok semmibe vétele. Vagy én vagyok egy ostoba naiv ember, hogy a jelenlegi körülmények között ezen fel tudom húzni magamat?



2016. jan. 26. 17:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%

Haat, most erre mit mondjak? :D


Igen, de vagy az ostoba, hogy marhasagokon felhuzod magad :) Szerintem annyira nem gaz, hogyha kernek fotot - en az angolra is raktam, senki nem szolt egy rossz szot se erte, sot, jopar helyen lattam hogy Photo CV-t kertek.


Nem igazan oszt vagy szoroz szerintem, neked meg nem extra munka rarakni.

2016. jan. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Nyugaton lehet, hogy nem kérnek képet az önéletrajzodhoz, de többnyire azért nem, mert a felkelted a figyelmüket "kinyomoznak". Legalább is jobb munkahelyeken. Simán utánad keresnek a face-en vagy bárhol máshol. Ilyen szempontból pedig ugyanott tartunk, csak mi még megspórolunk a potenciális munkáltatónknak egy lépést. Ennyit a személyiségi jogokról, mindenki tudja, hogy ha csak egy nagyon kicsi különbséggel is, de nem vagyunk egyenlőek annyira, hogy ne keltenénk fel mások (munkáltatónk) kíváncsiságát.
2016. jan. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Azért valamennyire jó ez mindenkinek, sok ember képtelen elviselni a másik arcát, túl csúnyának találja, ezért jobb a jelentkező számára is, hogy fel se veszik, ezzel sok lelki traumától és baszogatástól megóvva.
2016. jan. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Ettől nyílt ki a bicska a zsebedből? Ha a munkaerőpiacon akarod értékesíteni magad, akkor vedd tudomásul, hogy ott árucikk vagy, amit megmázsálnak, mint a hízott disznót, és a "személyiségi jogaid", meg egyáltalán az emberi méltóságod senkit nem érdekel.
2016. jan. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Cége válogatja, hogy kérnek-e vagy nem. Diákmunkához szoktak sokszor, mivel rengeteg gyökér jelentkezik, és ha a képén #yoloswag420 feliratú sapkában néz bamba fejjel, afrikai-amerikai gang-kultúrához köthető kézjeleket imitálva, akkor már nem is kell a többit olvasni.
2016. jan. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
96%

Azért kérnek képet,mert cigányokat nem szeretnek alkalmazni.

Ennyi.

2016. jan. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
54%
Csak egy olyan dolgot mondj, ami ebben az országban nem pofára megy. Boldogabb helyeken egyenesen tilos fényképet kérni, majd az alapján diszkriminálni. Itt még egy takarítótól is részletes szakmai önéletrajzot követelnek. Nekem magyarázhatja bárki, hogy azért kell a fénykép, hogy az interjú után könnyebben fel tudják idézni, hogy melyik is voltál te a száz közül; de azt el nem hiszem, hogy van egy ember is, aki ezt komolyan beveszi. Azt még megértem, ha például recepciósnak dekoratív küllemű jelentkezőt akarnak felvenni, de egy raktáros vagy egy adminisztrátor esetében mégis mit számít, hogy milyen feje van?!
2016. jan. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy az i.terjúztatást könnyíti meg.

Beszélnek egy nap 30 emberrel, könnyebb kép alapján felkeresni az önéletrajzát.

2016. jan. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Nálunk ennek az oka főleg a nagyfokú rasszizmus. A mi cégünk pl tudom hogy színes fotót kér, ha a jelentkező kicsit hiperpigmentált akkor kuka a CV-je.
2016. jan. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
68%

A HR szakértők egy fényképből is sok mindent letudnak szűrni.Na, ezért kell a fénykép.


Emellett, vannak bizonyos munkakörök, ahol fontos a kinézet.

2016. jan. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!