Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a Véleményük/véleményetek...

Árokpart kérdése:

Mi a Véleményük/véleményetek ezzel az üggyel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Galambos Lajos (Lagzi Lajcsi) ügyére gondolok. Pár napja nyilatkozott a TV-ben most , hogy bűnös lehet e vagy sem nem is ezen gondolkozom, hanem ha újra visszavinnék előzetesbe a kormány népszerűsége is nagyot esne szerintem. Igaz, hogy az igazságszolgáltatási szervek kormánytól függetlenek, viszont az emberek többsége arra emlékezne és úgy kategorizálná a gondolatait, hogy ez a Fidesz idején történt. Főleg úgy, hogy egy ilyen jellegű bűncselekménynél a legnagyobb biztonsági fokozatban őrizték úgy, hogy annak idején még pl. Budaházy Gyurit sem őrizték mikor az Mszp kormányzása idején őrizetbe vették. A másik aki még jobban radikális közszereplő volt az MSZP ciklusa végén , 2009 körül Posta Imre az őrezred volt pszichológusa nyílt ellenállásra buzdított a Nyílt levél minden magyarhoz című írásában vagy a 2010 elején a Youtube-ra feltett felhívásával és nem foglalkoztak vele különösebben, sőt minden nap jelenhetett meg újabb írása a saját honlapján is. Tehát az emberek e szerint fogják majd a döntésüket a választásokkor meghozni, hogy lám-lám az MSZP idején nagyobb volt az igazságszolgáltatás ingerküszöbe. Igaz, hogy 2010-ben majdnem gazdaságilag csődbe mentünk, de most, hogy az emberek már egy kicsit igaz, csak kevéssel, de talán jobban élnek a következő választás már inkább elvi síkokon fog eldőlni mint létállapot szerint. Így ciklus közepén erre szerintem figyelni kellene. Kinek mi a véleménye erről?
2016. jan. 29. 22:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem sok mindenkit érdekel, hogy mi van lagzi lajcsival.
2016. jan. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azért miért esne a kormány népszerűsége, ha Lajcsit visszavinnék előzetesbe? Szerintem semmi köze a kettőnek egymáshoz.
2016. jan. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Értem mire gondolsz, de Lagzi Lajcsi nem lesz a magyar igazságszolgáltatás által meghurcolt emberek szimbóluma. Egyrészt azért mert Lagzi Lajcsi nem egy komolyan vehető figura, másrészt azért mert a szavazók többsége magasról szarik bele a jogállam "jog" részébe.


Ha nem így lenne, az emberek már rég az utcára mentek volna az igazságszolgáltatás megváltoztatásáért. Már rég megkérdőjelezték volna az állam által preferált bíróságok munkáját. Már nagy ügy lenne abból, hogy Simicska egy gcizés után hirtelen több jogilag elvben érvényes és fair pályázatot vesztett el, annak ellenére hogy nem is olyan rég még az ő cégei nyerték a pályázatok habját.


Egyszerűen megszokott dolog itthon a protekcionizmus, és a morális útvesztettség az igazságszolgáltatásban.

2016. jan. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!