Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Véleményük érdekelne, az...

Véleményük érdekelne, az írással kapcsolatban'? '

Figyelt kérdés

Szeretném a véleményüket kérni az írással kapcsolatban.

Ez egy soha el nem készülő poszt-apokaliptikus, tudományos fikció egy részlete, ugyanis nem vagyok elégedett a történettel.

Az érdekelne, hogy miként írok önök szerint.

Köszönöm. (huszonegy éves vagyok)


2179 augusztusában, valahol az egykori Nyugat-európai Régió területén, egy férfi gyújtott rá egy szivarra. Negyvenes éveinek második felében járhatott. Magas és izmos férfi volt de egykori kiállását régen elvesztette. Meggyötört arcát borosta, hegek és korai ráncok csúfították. Mélyen ülő barna szemei a semmibe tekintettek. Igénytelenül és szükségszerűen vágott őszülő de sűrű haja egybeolvadt a felszálló füsttel. Olyan békésen üldögélt homályos pincéjében, a maga készítette szivarját szívva, mintha vakáción lenne. Egyszer csak egy hang törte meg nyugalmát: - gazdám, elkészült a sült – mondta egy kellemes és megnyugtató női hang.

- Tedd csak le, édes – mondta férfi lazán és egy furcsa összetett szintetikus csápokból álló kéz, letette elé a tálat, melyben őzsült gőzölgött. A férfi felnézett és egy robot állt előtte. Egy a háborúból megmaradt öreg szanitécrobot volt. Kecses és áramvonalas alakot adtak neki, de kemény burkolatot csak a törzsén és fején kapott a gyártmány készítőitől. A végtagjai megannyi hosszú csápból fonódtak össze melyek együtt hihetetlen hajlékonyságot és mozgásszabadságot biztosítottak a robotnak. Feje hosszúkás és hátrafelé szélesedő volt. Fejének elülső részén viselte hangszóróit szépen elrejtve és szemét csupán egy vékony, az egész fejen körbehaladó, világos türkiz színű sáv jelentette. Törzse és feje világos, míg a végtagjai sötétszürkék voltak. Csupán formailag hasonlított egy emberre, ugyanis a 2113-as műhumán törvény alapján egy robot sem viselhetett jellemzően emberi jegyeket, legyen az öt ujj vagy két szem.

- Jó étvágyat kívánok, August – mondta a gondos gép majd leült. A férfi azonnal hozzálátott a vadhúshoz egyetlen villával. Lassan és unottan fogyasztotta a húst és bőszen csámcsogott rajta. Egyszer csak mintha vékony pittyenést halott volna de a villa csengésétől nem volt biztos benne. Befejezte az evést és hevesebben kezdett el verni a szíve. A robot azonnal fölállt az asztaltól mintha tudná, hogy cselekedni kell. – pitty - ismétlődött meg a hang s a férfi is fölpattant.

- Milyen messze vannak? – kérdezte a robottól s az eközben egy gondosan elkülönített hologram-ernyőre tekintett.

- Három mérföldre – válaszolta…


2010. szept. 4. 11:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem tetszik.

Nem tudom hogy ez az írás eleje, vagy a közepéből egy részlet, de szépen meg van fogalmazva, nekem felkeltette az érdeklődésem. :)

További sok sikert ehhez a történethez.

Egy kis tartalom leírást írsz még ?

(Ha esetleg össze állt már az egész történet..)


14/F

2010. szept. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egy idegen faj általi gyarmatosítási történet lett volna az én köntösömben. Az emberiség bukása utáni állapotokkal.
2010. szept. 4. 20:31
 3/10 anonim ***** válasza:

Érdekes:) Kösz a tartalmat.

További jó írást. :)

2010. szept. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszi
2010. szept. 4. 22:04
 5/10 anonim ***** válasza:

szerintem tök jó lett=)


Nagyon ügyes vagy!

13/L

2010. szept. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Először is, nem sértésnek szánom a következő szavaimat: Túl darabosan írsz az én véleményem szerint, ami inkább rövidebb összetett mondataid vannak, pedig nem árt meg egy-egy hosszabb mondat a történetbe. A másik pedig, hogy mindenhol csak pontot használsz, ez pedig egy idő után unalmassá teszi az olvasmányt. Amúgy ennyiből nem igazán lehet megállapítani, hogy jól írsz-e. Ahhoz kell az egész könyv, hogy eldönthessem, milyen a cselekményvezetésed, mennyire rövidíted illetve nyújtod el az eseményeket, a karaktereid mennyire jól megformáltak. Egy ilyen műfajú írásnál pedig fontos, hogy bár olyasmiről írsz, ami a mostani világban még nem létezik, azért mégis hiteles legyen, és az olvasó bele tudja képzelni magát a történetbe. Én is kezdő író vagyok, de ha feltöltöd valamilyen oldalra az írásod, akkor a kritikák alapján, és a mások által irt sikeres írások összehasonlításában hamar rájössz, mi az erősséged, és mi az amit még fejlesztened kellene ahhoz, hogy olyan író legyél, akinek a nevét az emberek nem csak meglássák egy könyvesboltban, hanem meg is jegyzik.


Elnézést kérek az esetleges helyesírási hibákért, mert most nincsen energiám újra átnézni, amit írtam, és kijavitani. :) Remélem azért tudtam segíteni.

2010. szept. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszi :)

-----------

világos, hogy mit mondasz. Köszönöm a kritikát.

2010. szept. 6. 20:55
 8/10 anonim ***** válasza:

Kik vannak messze? Kik jönnek? Jajj... nem kellett volna elolvasnom...

Nem szeretek abbahagyni semmit sem, mert türelmetlen vagyok... Képzelheted, hogy milyen, mikor egy 500 oldalas könyv akad a kezeim közé... napokig nem alszok :D

Nagyon tetszett! Csak kérlek mond meg hogy kik jönnek, mert beleőrülök! :)

2010. szept. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Minél többet árulok el róla, annál idétlenebbnek tűnik a történet. Ezért is vetettem el.

Járőrök közelednek. Az idegen faj egy hajója.

2010. szept. 7. 20:41
 10/10 anonim ***** válasza:

hát szerintem nagyon jó=)

Én elolvasnám az egészet=)

2010. szept. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!