Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy bíró ellen indíthatok...

Egy bíró ellen indíthatok polgári és büntetőpert? Pontosabban van értelme?

Figyelt kérdés

Tudom h indíthatok, a kérdésem az, hogy van-e értelme, és létezhet-e az , hogy a saját kollégái elítélik?

(természetesen a bizonyítékok sziklaszilárdak, de kérdés, ezek mennyire fognak eltűnni vagy meghamisítódni az eljárás alatt ...)

Valaki nyert már ilyen pert?


2016. febr. 8. 16:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha sziklaszilárd bizonyítékaid vannak, indíts pert és vigyázz te a bizonyítékaidra. Keress fel egy ügyvédet előtte.
2016. febr. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 ConnectCare ***** válasza:

Közvetlenül saját kollégái nem ítélhetnék el, ez esetben az érintett bíró bírósága nem járhatna el.


Valahol jó messze kijelölnének egy másik bíróságot az ügyre, ott meg ugyanolyan idegen lenne a vádlott bíró, mint bárki más.


Na meg ezért vannak az ügyvédek, hogy ilyesmin ne mehessen el egy per.

2016. febr. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

igen, de sajnos tapasztaltam ezt már ugyan kisebb szinten , hogy hiába teszik el máshova az ügyet, a kolléga az kolléga és pont.

de próba szerencse, mivel a bizonyíték igen ütős. most mondjam azt, hogy ha tényleg a jog szerint járnak el akkor 6-8 év börtön? na de ilyen fognak hozni egy kolléga ellen?

2016. febr. 8. 22:52
 4/9 anonim ***** válasza:

Hidd el, meglehetősen sok bírót itáltek már el az elmúlt évtizedekben.

A múltkor egy olyan hülyét is, aki apró-cseprő, filléres szolgáltatásokért cserébe tolta ki a húsos ügyeket a végrehajtónak.


Pl. elvitette magát ide-oda, a végrehajtó kocsijával.

Kapott vagy hat évet. Ha jól emlékszem.

2016. febr. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az első fokon eljáró Debreceni Törvényszék szerint K.-né J. Judit 2008-2009-ben ellenszolgáltatások fejében kivételezett egy felszámoló céggel Nyíregyházán. A bíróság ezért 2014 júniusában fontosabb ügyekben intézkedő, vezető beosztású hivatalos személy által elkövetett kötelességszegés, folytatólagosan, üzletszerűen elkövetett vesztegetés és folytatólagosan elkövetett hivatali visszaélés miatt hét év börtönre, egymillió forint pénzmellékbüntetésre ítélte, és öt évre eltiltotta a jogi foglalkozás gyakorlásától.


A másodrendű vádlott H. Attilát folytatólagosan, üzletszerűen elkövetett hivatali vesztegetés és befolyással üzérkedés bűntette miatt a törvényszék első fokon öt év börtönre, egymillió forint pénzmellékbüntetésre ítélte, és öt évre eltiltotta a felszámolói hivatástól.

2016. febr. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

tudod, nagyon kíváncsi lennék arra, hogy ez az ember éppen valakiknek szálka volt a szemében, vagy kivételes módon képesek voltak szabályosan eljárni (erre látok mondjuk a legkisebb esélyt), de én sajnos zömében inkább azzal találkozom, hogy ha kell, az egész iratanyagot is áthamisítják, de bíró kollégát mindenképpen kimossák.

Marad a kérdés: mitől függ?

2016. febr. 10. 05:49
 7/9 anonim ***** válasza:
hogy hány kolléga bukna vele együtt, vagy ép ha elítélik, el tudják e vitetni vele a balhét
2019. szept. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7


na igen ... én is ezt gondolom lényegnek, csak hát épp itt a bökkenő, igaz h 1 van benne nagyon durván a mocsokban, de azért még 1-2 kollégája is, csak kisebb mértékben

(mondjuk, ha ő 100%-os bizonyíthatósággal tulképpen köztörvényes bűnöző és nem is kispályás, akkor az 1-2 kollégája csak olyan 30% bizonyíthatósággal)


Csak az a baj, h minden szilárd bizonyték ellenére se hiszem h érdemben lépnének, és attól félek, engem csuknak le előbb vmi kitalált ökörség miatt, minthogy drága bíró urat elítéljék. rosszul érzem? vagy a mai rendszerben is elképzelhető? hát ügyvéd ismerős mondja h rendesen rettegnek h a hatalomnak tetsző döntéseket tudjanak hozni, cserébe érintethetetlenek...

2019. szept. 18. 08:42
 9/9 anonim ***** válasza:
hogy igazad van e azt nem tudom, de én is tartanék ettől...
2019. szept. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!