Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » CSOK. Ha igénybe veszem a 10...

CSOK. Ha igénybe veszem a 10 millát kötelező beköltözünk be az új lakásba?

Figyelt kérdés

Szeretnénk maradni a 8 éves új építésű 140nm2-es kertes házunkba.

a 65nm2 társasházi új lakást csak úgy megvennék mert szinte ingyen lenne Hitel sem kellene csak a 10 milla.


2016. febr. 14. 20:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
11%
Nem. Mi is azért vesszük hogy aztán kiadjuk, meg majd ha a gyerekek esetleg oda járnak egyetemre akkor legyen egy lakás a közelben nekik. így is úgy is megvettük volna mert most még olcsó, viszont elkezdtek emelkedni az árak de így hogy az állam csak úgy fizet 10 milliót nyilván igénybe vesszük.
2016. febr. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy kötelező beköltözni, és kifejezetten tilos kiadni bérbe.


Hogy most ezt hogyan és milyen következetesen fogják ellenőrizni, megint más kérdés.

2016. febr. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%
Követelmény azonban, hogy oda legyetek bejelentve, mint lakók. Ezt azért ne felejtsétek el, nehogy emiatt bukjatok.
2016. febr. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%

Tipikus példája vagy annak, hogy miért pénzkidobás és meggondolatlanság az állam részéről a 10 milliós támogatás. De mit is vártunk egy csomó félkegyelműtől...


Úgy tudom, hogy életvitelszerűen benne kell laknod 10 évig és nem is adhatod ki ez idő alatt. Persze ezt majd biztos ki tudod játszani valahogy, ha pl átjelentkezel arra a címre és kiadod fű alatt...


Ne zavarjon, hogy az az "ingyen" 10 millió a többi adófizető pénzéből megy, akik netán hitelt is vesznek fel ahhoz, hogy legyen egy első 65m2-es lakásuk... Remélem sok boldogságot fog okozni az új lakás! Sok sikert!

2016. febr. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, válaszom ez:


8==================O

2016. febr. 15. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:

10 éven keresztül kötelező benne lakod, kivéve néhány extrém esetet. Vételtől számított 30 napon belül be kell mutatni a család minden tagjának az új lakcímkártyáját. Innentől számított 10 éven keresztül mind a Kincstár mind a NAV a helyszínen is ellenőrizheti az életvitelszerű bennlakást.

Lakáscéltól eltérően (pl kiadás, turisztikai vendégtartás)ezen idő alatt nem lehet használni! Ezt is ellenőrizhetik.

2016. febr. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
Én pár napja olvastam, ha valakinek van szocpol arra a házra, amiben lakik, akkor nem kötelező az újba beköltözni. Nekünk van rá, 15 éve vetük fel, a hitelünk ősszel jár le. Erről tudtok valamit? Mármint hogy ha most én veszek egy új lakást, akkor bent maradhatunk-e a családi házban, ha a mostanira is már felvettük régebben a szocpolt? Különben meg az állam se gondolhatja komolyan, hogy annak lehet a nevén ingatlan, akinek megvan a 3 gyereke és lakik egy szép nagy családi házban, hogy beköltözik egy 62 nm-es kis lakásba 3 gyerekkel!
2016. febr. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

"Különben meg az állam se gondolhatja komolyan, hogy annak lehet a nevén ingatlan, akinek megvan a 3 gyereke és lakik egy szép nagy családi házban, hogy beköltözik egy 62 nm-es kis lakásba 3 gyerekkel!"


Az állam azt nem gondolhatja komolyan, hogy mások pénzéből tízmilliókat ajándékoz olyanoknak, akik csak gyereket képesek csinálni, pénzt az eltartásukra, lakhatásuk előteremtésére már nem!

2016. febr. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
Mi köze van itt bárminek a gyerekek eltartásához???? Itt az a kérdés, ha van valakinek egy családi háza és szült az államnak 3 gyereket, akik majd a jövőben adót fognak fizetni és növelik a népességet megjár a 10 millió FT és nem attól fog egy gyereket eltartani, ha egy pici kis lakásbe beköltözik egy nagy ( 150 nm -es )kertes családi házból. Hol itt a logika????
2016. febr. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
Másik kérdés, mit ellenőriznek? Mit jelent az, hogy életszerűen lakni??? Lakcímkártya OK, van még amit néznek? Pl. Víz-gázfogyasztás?
2016. febr. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!