Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hazudhatnak-e a tanúk egy perben?

Hazudhatnak-e a tanúk egy perben?

Figyelt kérdés
Munkajogi tárgyalásom lesz a volt munkáltatómmal és tanúként jelenleg is ott dolgozó hölgyeket idéztetnék be. Attól félek, hogy annyira féltik majd a munkahelyüket, hogy a perben hamisan fognak tanúskodni. Ennek milyen következményei lennének? És hogyan tudnám bizonyítani az igazam?

2016. febr. 15. 12:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szoktak hazudni, leginkább akiket megfélemlítenek, halálosan de munkahelyvesztéssel, zsarolással.
2016. febr. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A lehetőség fennáll. Az igazat kellene válaszolniuk a kérdésekre, de egyrészt valóban befolyásolhatja őket a munkahely féltése. Másrészt mi az igazság? Biztos vagy benne, hogy a dolgokat ugyanúgy látod, mint az illető hölgyek? Mindenki a saját szubjektív szemüvegével nézi a világot, kisebb nagyobb eltérések biztos, hogy vannak a dolgok megítélésében.


Amúgy elég gyenge lábakon állhat a vád, ha nincsenek olyan bizonyítékok, amik erősebbek, mint "ott dolgozó hölgyek" tanúvallomása. Ha ennyire az "ott dolgozó hölgyek" tanúvallomása a meghatározó, miért indítottad el az ügyet?

2016. febr. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
Elméletileg az igazat kell mondaniuk, gyakorlatilag ha nem derül ki, hogy hamisan tanúztak, akkor nem is történt meg.
2016. febr. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%

Hazudhatnak, ezzel bcs-t követnek el, de a bírók sem olyan hülyék.

Hogy az igazadat hogy tudod bizonyítani, azt innen elég nehéz volna megválaszolni, ha egyszer te sem tudod.

2016. febr. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Terhesség miatti elbocsátás a vád. Nem tudom mással igazolni, mivel elég sunyin csinálták a dolgokat, csak a munkatársak vallomásával. Írásos bizonyítékom nincs. Értem amit írtok, de az akkor is törvénybe ütközik és nem volt más választásom, mint a per. A hogyan tudnám bizonyítani az igazam kérdést úgy értettem, hogy amennyiben mindhárman hamis vallomást tesznek van-e mód több tanút is beidézni, esetleg milyen eszközök állnak rendelkezésre a lebuktatásukra? És köszönöm az eddigi válaszokat!
2016. febr. 15. 13:04
 6/14 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Ha nem volták gyes-en, gyed-en vagy próbaidőn, akkor a terhesség alatt nem lehet felmondani. Ehhez még tanúk sem kellenek.
2016. febr. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Sajnos próbaidőn voltam, ezért nem lesz egyszerű. Tudom most majd írjátok, hogy meg sem kell indokolni a felmondást, meg simán kirúghat stb. Már utánnajártam és ha tudom bizonyítani, hogy ez volt az ok, akkor megnyerhetem a pert.
2016. febr. 15. 15:00
 8/14 anonim ***** válasza:
82%

STOP!


Felejtsd el a pert. Bukni fogod a perköltséget is és a munkaadód ügyvédét is neked kell fizetned.


A próbaidő azért próbaidő, hogy indoklás nélkül elállhasson a munkaszerződéstől a munkáltató is és a munkavállaló is.

2016. febr. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Mégis mit vársz a vallomásoktól? Van egyfajta védelem terhes nők számára még próbaidő alatt is, de ez csak közvetlenül arra vonatkozva, ha a terhesség miatt akarná megszüntetni a munkaviszonyt. Ezt pedig kétlem, hogy a per során beismerné, az sem valószínű, hogy megbeszélte volna az alkalmazottakkal. Ha az utóbbi meg is valósult volna, ott csupán annyit mondanak majd, hogy nem tudnak semmiről semmit.


Így tényleg az lehet a legjobb, ha perköltségre való tekintettel, nem húzod sokáig az ügyet.

2016. febr. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"Ugyan az Mt. 79. § (1) bekezdés a) pontja alapján a munkáltató azonnali hatályú felmondással - indokolás nélkül - megszüntetheti a munkaviszonyt a próbaidő alatt, azonban tekintettel arra, hogy az Ebktv. védelemben részesíti a gyermeket vállaló nőket, amennyiben az eljárás alá vont munkáltató kérelmező várandósága miatt szüntette meg a foglalkoztatási jogviszonyt, intézkedésével az Ebktv. 8. § l) pontja alapján közvetlen hátrányos megkülönböztetést valósított meg.egy munkáltatónál a próbaidő alatt történő, azonnali hatályú, indokolás nélküli felmondást olyan szempontra alapítani, amely indokolatlanul kirekeszti a várandós nőket a munka világából, a munkavállalás és a családi élet összeegyeztetése elősegítésének elve szempontjából aggályos, és nem csak a hazai, hanem a nemzetközi normákkal is ellentétes."


Tavalyi per jegyzőkönyvéből. Mint írtam, nincs más választásom, mint perelni. Fél éve nem kapok munkát, a terhesség miatt sehová sem vesznek fel, gyakorlatilag fillérekből élek egyedül. Ha nem nyerem meg a pert, így jártam, de nem adom fel ilyen könnyen. A terhesség miatti felmondáson kívül más törvénysértések is történtek, ezeket viszont papírral tudom bizonyítani. Biztos vagyok benne, hogy igazam van. Szóval kívánjatok sok szerencsét ;)

2016. febr. 16. 09:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!