Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan büntetnéd az öngyilkoso...

Hogyan büntetnéd az öngyilkosokat?

Figyelt kérdés
[link] A minap akadtam erre a cikkre, amiben egy kisebb reprezentatív kutatás eredményei közli, amely nem olyan rég volt. Nos a fejem felkaptam arra, hogy az emberek 8,3%-a büntetné az öngyilkosokat. Na de mégis hogyan? Én úgy gondolom, hogy családot, hozzátartozót nem lenne igazságos büntetni emiatt. Szerintem az nem túl bölcs dolog lenne.

2016. febr. 16. 17:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
91%

Engem inkább ez az adat lepett meg,ahogy olvastam.

47% büntetné a munkakerülést:D


Hát,kíváncsi vagyok,hogy miként definiálják ezt,hogy "munkakerülés".

Nem a kommunizmusban élünk már,hogy erőszakkal munkára kényszerítsék az embereket.

Másrészt,ha valaki nem szeretne dolgozni,és valaki eltartja,ahhoz másoknak mi köze?

Inkább irigykednek a dolgozók az ilyen "munkakerülőkre",mert legszívesebben ők sem dolgoznának,csak nincs senki,aki eltartsa őket.

2016. febr. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Minek büntetném őket?

Van azoknak elég bajuk amúgy is.

2016. febr. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
94%

"Másrészt,ha valaki nem szeretne dolgozni,és valaki eltartja,ahhoz másoknak mi köze?"


Magyarországon mindenki meg van róla győződve, hogy ő mindenki más előtt áll és mindent jobban tud mindenki másnál, ezért neki kell megmondania a tutit és kiosztania a mocsadék eltévelyedőket.

Csodálkozol a 47%-on?

2016. febr. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
96%
Elképesztő ez a cikk, ilyenkor azért megfordul a fejemben, hogy tényleg reprezentatív volt-e a felmérés. Mert ha igen, elég nyomorult egy országban élünk, és nem csodálkozom, hogy idáig jutottunk a szocializmus óta.
2016. febr. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
32%

Hát igen,eleve Magyarország sosem lépett ki a szocializmusból.

Ma is az emberek szeretnek beleszólni mások életébe.


Látod ez is,hogy büntetnék a "munkakerülést".

Igazából olyan rendszerben élünk,ahol bárki lehet munkanélküli,és bárki élhet úgy,hogy másokat dolgoztat.


Munka és munka között is van különbség.

Ma is vannak "kapun belüli munkanélküliek",akik fel sem fogják,hogy másoknak meg kell dolgozni a pénzért komolyan.


Apámnak pl egy cégnél dolgozik,ahol az egyik "kisfőnöknek" az a feladata,hogy ellenőrizze,hogy az emberek dolgoznak.

Járkál egész nap,és szinte semmit nem csinál.

Egyesek szerint ez is munka....

2016. febr. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nem büntetném, annak semmi értelme. Különben is , hát aki ilyet követ el, az úgyis tök hamar visszaszületik, mert hát menekült elvileg a sorsfeladatai elől, amúgy meg tökre joga van eldobni a saját életét, amit ha meg már megtett, nem is lehet megbüntetni, és minek torolná bárki, ha joga volt hozzá? Csak mondjuk az tényleg nem volt szép tőle, hogyha még előtte a családját v mást is magával rántotta.
2016. febr. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ha az öngyilkosság elkövetése során bűncselekményt követett el, akkor természetesen felelni kell a tetteiért.


pl. kinyitotta a gázcsapot és gázrobbanást idézett elő egy társasházban, százzal behajtott piros lámpánál a forgalomba és közlekedési balesetet okozott

2016. febr. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Ha az öngyilkosság elkövetése során bűncselekményt követett el, akkor természetesen felelni kell a tetteiért. "


És mégis hogyan? Kifejtenéd?(részletesen, ha lehet)


OFF

#8 válaszoló miért lett lepontozva? Szerintem egyszerűen zseniális volt a válasza. És semmivel sem írt nagyobb hülyeséget, mint amekkora hülyeség maga a kérdés.

2016. febr. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!