Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti nem lennétek mérgesek...

Ti nem lennétek mérgesek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Van a nevemen egy ház, anyué a haszonélvezet. Anyu élettársa csináltathat lakcímkártyát az én aláírásom nélkül?


Szeretném megtudni, hogy mi szükséges ehhez.


Képzeljétek el, hogy a pasi eddig a nővéréhez volt bejelentve. Semmi baj nem volt eddig belőle, csak hogy meghalt a nő férje, s megijedt, hogy az öccse (anyám élettársa) is örökölhet valamit, mivel azon a lakcímen van ő is.

Ezért csináltatott neki új lakcímkártyát. A gond az, hogy se én, mint tulaj, se anyu, mint haszonélvező nem írtuk alá.


2013. ápr. 24. 21:09
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
oké, hogy ott lakik anyámmal,s már teljesen lelakták azt a házat, amit apukám épített (szegény meghalt), de hogy még az én engedélyem nélkül a lakcím kártyát is megcsináltassa...
2013. ápr. 24. 21:11
 2/24 anonim ***** válasza:
84%
Anyukádnak mint haszonélvezőnek kell engedélyezni. Ő biztos nem engedte?
2013. ápr. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
83%

Nem kell az engedélyed, mert a haszonélvezet erősebb a tulajdonjognál. De csak akkor csináltathatott, ha anyukád aláírta a bejelentkezési lapot. Anélkül az Okmányiroda nem ad neki lakcímkártyát.

De az állandó lakás nem jogosít fel senkit öröklésre. A nő hiába jelentette ki, ha jogosult örökségre, akkor örökölni fog, akár hol lakik.

2013. ápr. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezz rá anyukádnál, hogy 100% nem engedélyezte.

Ha azt mondja, hogy nem, akkor irány a rendőrség és az önkormányzat, és kezdd el a kényszerkijelentést.

2013. ápr. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha a haszonélvezö beleegyezett, akkot bejelentkezhet, anélkül nem.


A házhoz addig, amig anyukád él benne, beked jóformán semmi közöd, legfeljebb ha ragaszkodik a felújitáshoz, akkor azt neked kell kifizetni.

2013. ápr. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Tudom mivel jár a haszonélvezet, kb már le*om, mert én költöztem el onnan, s lakok inkább máshol.

Nekem az a gondom főleg, hogy anyu sem írta alá semmilyen papírt. Magyarul a pasi nővére hamisította alá, vagy az önkormányzattal elsumákolt valamit, mert "jóismerős"

2013. ápr. 24. 21:27
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mi nem tudhatjuk, ha anyukád tényleg nem írta alá, és neki ez nem tetszik akkor menjen be az önkormányzatba és kényszer kijelentéssel ki kell jelentetni. Ne azon gondolkozzatok, hogy történt hanem tegyetek ellene.
2013. ápr. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Jaj, dehogy jelenti ki, nem azzal van a gond. Hanem így nem kapnak meg valamilyen támogatást, hogy egy lakcímük.

Eddig jó volt, mert a pasi a nővéréhez volt bejelentve. Csak a nővér bekakilt,s besétált az okmányirodába, s csináltatott egy új lakcímkártyát a tesójának. Csak nekem dühítő, hogy az okmányirodába képesek így hamisítani....

2013. ápr. 24. 21:40
 9/24 anonim ***** válasza:
81%
Végül is lehet a tesót zavarta, hogy a fizetését nem oda vitte, de ugyan azt a támogatást a fizetése miatt nem kapta meg. Szerintem ez mondjuk érthető, de a hamisítás vagy bármi ami történt az nem.
2013. ápr. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
73%
Egy idegen másnak a lakcímére nem csináltathat lakcímkártyát csak úgy! Mikor valakit bejelentenek egy lakásba, akkor a tulaj, haszonélvező kell menjen személyesen. Engem mikor bejelentettek, még a lakás papírjait is vinni kellett.
2013. ápr. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!