Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bíróságon lehet úgy benyújtani...

Bíróságon lehet úgy benyújtani a bírónak orvosi papírt hogy a másik fél ne tudjon arról hogy mi áll benne?

Figyelt kérdés
Lévén az orvosi papír titkos.
2016. febr. 29. 01:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

attól függ mi az.

ha nincs összefüggésben a per tárgyával, akkor persze, sőt, fel is hívhatod a figyelmet, hogy nem szeretnéd a különleges személyes adatodat az ellenfél tudomására hozni (ez a biztos).

2016. febr. 29. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Csak akkor titkos ha nem bizonyìtèknak használod, máskülönben a másik ügyvèdjènek is joga van látni.
2016. febr. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem lesz ügyvéd szerintem, családjogi cucc. Köszönöm szépen a válaszokat.
2016. febr. 29. 15:55
 4/12 anonim ***** válasza:

de még mindig nem tudjuk miről van szó.

ha az ő adata arról , hogy éppen nemibeteg volt, akkor ugyan miért kellene látnia a másik ügyvédjének ??

2016. febr. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Enyimről. Egyik ősömtől akarok felnőtt tartást kérni mivel suliba járok, ő meg magasról leszar engem. Volt egy ok amiért régen nem mentem suliba, ezt tudná igazolni az orvos, és nem akarom hogy megtudja.
2016. márc. 1. 14:54
 6/12 anonim ***** válasza:

Sehogy.

Szép is lenne az eljárás, ha a felek titokban kommunikálnának a bírósággal.

Ezt hogyan gondolod!?

2016. márc. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

nana ! azért állunk már meg a hülyeséggel.

ha különleges személyes adatnak minősülő adattípusról van szó, akkor természetesen az engedélyed kell hozzá, hogy a másik fél azt megtudhassa. én nem tudom, hol élnek egyesek, de még nálunk is léteznek minimális adatvédelmi alapelvek.

2016. márc. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem igazán tudom hogy működik, nem voltam még soha ilyenen. Csak most 10-15 éve semmit sem tud rólam meg nem is érdeklődik akkor fölösleges megtudnia most, meg nem is akarom hogy megtudja.
2016. márc. 2. 10:38
 9/12 anonim ***** válasza:

nézd, k egyszerű:

ha nem a per tárgyához tartozó dologról van szó, akkor semmiképpen se kell megtudnia. ennyi. a biztonság kedvéért pedig írd oda a bírónak is h mivel a 2011. évi CXII tv. értelmében különleges személyes adatról van szó, ezért NEM JÁRULSZ HOZZÁ a közölt adat harmadik fél általi megismeréséhez.

2016. márc. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"ha különleges személyes adatnak minősülő adattípusról van szó, akkor természetesen az engedélyed kell hozzá, hogy a másik fél azt megtudhassa. én nem tudom, hol élnek egyesek, de még nálunk is léteznek minimális adatvédelmi alapelvek."


Csakhogy itt éppen erre akar bizonyítékként hivatkozni a Kérdező, szóval ezt remélem, te sem gondoltad komolyan.


Ügyvéd vagyok, tudom, hogyan mennek a dolgok. Ha valaki valamire bizonyítékként akar hivatkozni, és azt kéri a bíróságot, hogy arra alapozottan (is) hozzon ítéletet, mégis, hogyan lehetne azt eltitkolni!?!?!


Az olyan alapvető eljárásjogi szabálysértés lenne, amitől a másodfok úgy vágná vissza az ügyet újratárgyalásra, mint a sicc.


És akkor azt még nem is említettem, hogy a bíró vajon mit írna az ítéleti indokolásba??? "Nagyon meggyőző, de sajnos TITKOS bizonyítékok alapján hozta meg a bíróság az ítéletét...". :D


Itt nem különösen védett tanú személyi adatairól van szó, azért ne keverjük már össze.

2016. márc. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!