Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyermekelhelyezési perben...

Gyermekelhelyezési perben (apa vagyok) megvádoltak, hogy szexuálisan zaklatom a gyerekem és ezért nem láthatom a gyerekem?

Figyelt kérdés
Tavaly indítottam pert a volt feleségem ellen, hogy hozzám kerülhessen a gyerekem, és mivel jó esélyeim voltak, ő megvádolt engem, hogy szexuálisan közeledtem a fiamhoz???!!! Ezért eljárást indítottak és már egy éve nem láthatom a gyerekem. EZ nem igaz. Csak egy rágalmat talált ki és mégsem hisznek nekem. Olyan sokáig húzták a pszichológiai vizsgálatot, hogy azt mondta a pszichológus, hogy túl sok idő telt el lényegében így lehet, hogy a gyerekben már nincsenek akkora nyomok, most hogy bizonyítsam, hogy ez rágalom. Teljesen összetörtem. Tényleg elég ennyi egy ilyen undorító rágalom és akkor már el is szakítanak a gyerekemtől???

2016. febr. 29. 08:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%
A nők ritka nagy férgek, nem tudsz mit csinálni.
2016. febr. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Esetleg fel kellene kérni független szakértőt, hogy bizonyíthasd az igazad.
2016. febr. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
A pszichológiai vizsgálatra azt mondták, hogy túl sok idő telt el. Mindent hónapokig húznak. Nem bírom már tovább.
2016. febr. 29. 08:18
 4/23 anonim ***** válasza:
91%
Egyrèszt indìts kontrapert rágalmazásèrt másrèszt kèrd újra a láthatást mivel a bizonyìtèk hiánya azt jelenti ártatlan vagy.
2016. febr. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Ez a gyermek korától is függ, de ilyenre emlékezne.
2016. febr. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
A rendőrségi eljárás lezárult, mert nincs bizonyíték. Pszichológus engem is vizsgált, ahol azt állapította meg, hogy normális a kötődésem a gyermekhez, semmi abnormálisat nem talált. A gyermek vizsgálatát a sok idő miatt végülis mondhatjuk, hogy értékelhetetlennek nyilvánították. Mégis kimondta a bíróság, hogy teljesen megvonták minden jogom, amíg ment a per nem láthattam (1 év) most meg ilyen döntést hoztak. Fellebeztem, de mire megyek vele, megint hónapok, és még ha sikerül is bizonyítani az igazam, a gyerek már teljesen elidegenedik tőlem, ígyis csak azt hallja, hogy apa rossz. Próbáltam beszélni a volt feleségemmel, hogy ne tegye ezt, de csak a telefonba röhögött és azt mondta hagyam őket békén, így jártam.
2016. febr. 29. 08:26
 7/23 anonim ***** válasza:

Ne vedd sértésnek, de a saját és elsősorban a gyereked érdekében hagy fel ezzel. Nem azt mondom, hogy szar apa vagy (nem is ismerlek), de a magyar viszonylatokat tekintve kb. 10% esélyed van arra, hogy ezt megnyerd, azt is úgy, hogy sokáig kell pereskedned, ami se neked, se a gyereknek nem tesz jót. A magyar bíróságok ilyen szempontból nagyon részrehajlóak a nők javára, dacára annak, hogy a 21. században vagyunk még mindig él az az ostoba beidegződés, hogy a nők automatikusan jobb szülők, ez a mentalitás pedig a bíróságokon is tombol, ezzel pedig gyakorlatilag megpecsételik a legtöbb férfi szülő sorsát gyermekelhelyezési perek során, hisz eleve hátránnyal indulnak.

Mivel kapásból ilyen szar esélyekkel indulsz, ezért azt javaslom, hogy egy peren kívüli megegyezés keretén belül mondj le a gyermekfelügyeleti jogodról, cserébe pedig igyekezz kiharcolni minél több látogatási időt. Elhiszem, hogy szereted a gyereked, de az esélyeidet figyelembe véve halva született ügy pályázni a felügyeleti jogra, főleg egy ilyen vád után. Ez nem a te hibád, ezért ne marcangold magad, ez a magyar döntéshozatal múlt századi, csökött gondolkodásmódja miatt van így.

2016. febr. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
De nem akarja, hogy lássam egyáltalán!!! Mondjak le a gyerekemről???? A gyereknek kell, hogy legyen apja??? Hogy mondhatják azt valakinek, hogy mondjon le a gyerekéről, hisz mindennél jobban szeretem? Valamit csak lehet tenni
2016. febr. 29. 08:37
 9/23 anonim ***** válasza:
Én nem hagynám annyiban. Nem hiszem, hogy a gyerek érdekeit szolgálná, ha azzal a tudattal nőne fel, hogy apám szexuálisan zaklatott-holott ilyenről szó sincs. Ahogy az egyik előző hozzászóló írta, viszontper rágalmazásért, és mindenképp felkérnék független szakértőt, és jogász segítségét.
2016. febr. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
85%

Fordítva ülsz a lovon. Az állítást kell bizonyítani, nem annak ellenkezőjét.

Már réges-régen követeltem volna a volt feleségem állításának azonnali bizonyítását, ellenkező esetben - nagyon jó indítékkal - a feleségem felelősségre vonását rágalmazásért.

2016. febr. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!