Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyermekelhelyezési perben...

Gyermekelhelyezési perben (apa vagyok) megvádoltak, hogy szexuálisan zaklatom a gyerekem és ezért nem láthatom a gyerekem?

Figyelt kérdés
Tavaly indítottam pert a volt feleségem ellen, hogy hozzám kerülhessen a gyerekem, és mivel jó esélyeim voltak, ő megvádolt engem, hogy szexuálisan közeledtem a fiamhoz???!!! Ezért eljárást indítottak és már egy éve nem láthatom a gyerekem. EZ nem igaz. Csak egy rágalmat talált ki és mégsem hisznek nekem. Olyan sokáig húzták a pszichológiai vizsgálatot, hogy azt mondta a pszichológus, hogy túl sok idő telt el lényegében így lehet, hogy a gyerekben már nincsenek akkora nyomok, most hogy bizonyítsam, hogy ez rágalom. Teljesen összetörtem. Tényleg elég ennyi egy ilyen undorító rágalom és akkor már el is szakítanak a gyerekemtől???

2016. febr. 29. 08:08
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
szegény gyerek... ha nagyobb lesz, megérti, hogy mit tett vele az anyja. Addig meg a rágalmazásért lehet az anyát perelni. De a gyereknek és neked most az a legjobb, ha megpróbálsz új életet kezdeni.
2016. febr. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Off:


Van egy német film, pont ez a témája, hogy egy apát a volt felesége megvádolja, hogy molesztálja a lányát, a gyereket a bizonyítási eljárás idején eltiltják az apától, még csak nem is láthatja.

Eleve a bűnösséget feltételezik róla.


Aztán kiderül, hogy a gyereket tényleg molesztálták, csak épp a nevelőapa. Éveken át. Titokban.


Van az exednek új férje, élettársa?

2016. febr. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Van új férfi az életében és pontosan akkor kezdődtek a problémák, akkor kezdett vacakolni a láthatással amikor összeköltöztek. Nem hiszem, hogy ő a párja ilyet tenne, inkább csak azt szeretnék, ha én kikerülnék a képből és ők alkothatnának családmodellt.
2016. febr. 29. 11:19
 14/23 anonim ***** válasza:
Nyugodtan indíts rágalmazási eljárást. Ilyenért gond nélkül milliókra is lehet perelni a "drága" "kedves" "exnejed".
2016. febr. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Ezzel az a gond, hogy a hatóságoknak muszáj tenniük valamit, nem hagyhatják, hogy a kiskorú közelébe menjen valaki, akinél fennáll a molesztálás gyanúja. Nehéz bizonyítani mindkét fél álláspontját; legjobban pedig a gyerek sérül, akkor is ha igaz, akkor is ha nem.
2016. febr. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

"Olyan sokáig húzták a pszichológiai vizsgálatot, hogy azt mondta a pszichológus, hogy túl sok idő telt el lényegében így lehet, hogy a gyerekben már nincsenek akkora nyomok"


Nem vagyok a téma szakértője, de a molesztálás, a szexuális erőszak akkora trauma, hogy egy életre beég az emlékezetbe. Még egy felnőtt is emlékszik rá, ha ötévesen molesztálták.


Ez a pszichomókus kontár, keress egy szakembert.

2016. febr. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Ez nem rágalmazás, hanem hamis vád.

Amíg az alapügy folyik, addig nem érdemes, sőt talán nem is lehet feljelentést tenned, hacsak nincs megdönthetetlen bizonyíték a kezedben.

Az alapügy lezárultával azonban minden további nélkül megteheted ezt a lépést és bizonyítanod sem kell semmit, a bizonyíték a te felmentő itéleted lesz. Ha lesz ilyen, persze.


Ez a rágalmazás:


"A büntetőjogban a rágalmazás egy szabadság és emberi méltóság elleni bűncselekmény. A rágalmazás vétségét követi el, aki valakiről más előtt a becsület csorbítására alkalmas tényt állít vagy híresztel, vagy ilyen tényre közvetlenül utaló kifejezést használ."


Ez pedig a hamis vád:


"A hamis vád a Büntető Törvénykönyv által több szakaszban is részletesen tárgyalt bűncselekmény. Az alapeset definíciója: 233.§. (1) Aki

a) a hatóság előtt mást bűncselekmény elkövetésével hamisan vádol

b) más ellen bűncselekményre vonatkozó koholt adatot hoz a hatóság tudomására

bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a hamis vád alapján büntetőeljárás indul.

(3) Ha a hamis vád alapján a vádlottat elítélik, a büntetés két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés."

2016. márc. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Ez még ide tartozik:


"Ha hamis vád folytán eljárás (alapügy) indult, ennek befejezéséig hamis vád miatt büntetőeljárás csak az alapügyben eljáró hatóság feljelentése alapján indítható."

2016. márc. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

"A rágalmazás vétségét követi el, aki valakiről más előtt a becsület csorbítására alkalmas tényt állít vagy híresztel, vagy ilyen tényre közvetlenül utaló kifejezést használ."


Szerinted ebbe nem fér bele az, hogy pedofil gyermekmolesztálóként állítja be a bíróságon? Csak mert de, belefér. A hamis vád is, de azt adott eljáráson belül is el lehet indítani, a rágalmazást viszont nem.

2016. márc. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"Szerinted ebbe nem fér bele az, hogy pedofil gyermekmolesztálóként állítja be a bíróságon? Csak mert de, belefér."


Nem fér bele. És nem azért mert én így gondolom, hanem azért mert a két bcs tényállási elemei mások.

Ha valaki feljelentést, bejelentést tesz hatóság előtt, mást hamisan megvádolva egy bűncselekménnyel, az nem rágalmaz, mivel a hatóság előtt lejáratni nem lehet senkit.

2016. márc. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!