Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyermekelhelyezési perben...

Gyermekelhelyezési perben (apa vagyok) megvádoltak, hogy szexuálisan zaklatom a gyerekem és ezért nem láthatom a gyerekem?

Figyelt kérdés
Tavaly indítottam pert a volt feleségem ellen, hogy hozzám kerülhessen a gyerekem, és mivel jó esélyeim voltak, ő megvádolt engem, hogy szexuálisan közeledtem a fiamhoz???!!! Ezért eljárást indítottak és már egy éve nem láthatom a gyerekem. EZ nem igaz. Csak egy rágalmat talált ki és mégsem hisznek nekem. Olyan sokáig húzták a pszichológiai vizsgálatot, hogy azt mondta a pszichológus, hogy túl sok idő telt el lényegében így lehet, hogy a gyerekben már nincsenek akkora nyomok, most hogy bizonyítsam, hogy ez rágalom. Teljesen összetörtem. Tényleg elég ennyi egy ilyen undorító rágalom és akkor már el is szakítanak a gyerekemtől???

2016. febr. 29. 08:08
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

# 20/20 Időpont ma 21:19


Csakhogy a feljelentés később jött, mint a vád.

"megvádolt engem, hogy szexuálisan közeledtem a fiamhoz???!!! Ezért eljárást indítottak és már egy éve nem láthatom a gyerekem."


Ez alapján nem feljelentés történt, hanem hivatalból indítottak eljárás egy bírósági kijelentés miatt.

2016. márc. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
szerintem is lealázó rágalmazás
2016. márc. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

"Ez alapján nem feljelentés történt, hanem hivatalból indítottak eljárás egy bírósági kijelentés miatt."


Az tök mindegy, olyan, hogy feljelentés, a magyar jogban nem létezik. Bárki aki a hatóság tudomására hoz...

Tehát ha feljelent, ha telefonál, ha közöl egy rendőrrel eljárást megalapozó infót az elköveti a hamis vád bűncselekményét ha az ami az eljárást megalapozza nyilvánvalóan hamis.


Rágalmazásról itt szó sem lehet.

Nincs ilyen.

2016. márc. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!