Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Becsület sértésnek számít-e...

Becsület sértésnek számít-e az, ha a facebookon posztolt Rólam? Többi lent.

Figyelt kérdés
Ha volt párom, aki ellen már büntetőügy folyik miattam, és távoltartási végzésem is van ellene, kitett egy képet magáról és alá kommentelt: Hogy valaki menetrekész, valaki sz.....kész...igaz (keresztnevem) ? És belinkelte a videoklippet miben feltünök. Mivel büntetik a súlyos zesti sértés és szabadság sértés, stb mellett ezt szerintetek?

2016. márc. 12. 11:38
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Nem! A keresztneved nem azonosít egyértelműen téged, mivel kb van még pár belőle az országban. HA létezik viedóklipp, maiben feltűnsz az pedig nyilván kint van youtubon vagy egyéb videómegosztón, vagyis publikus. Radásul nem állított semmi, csak kérdezett. Ez sehogy sem becsületsértés.
2016. márc. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi van?!
2016. márc. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Érdekes hogy az ilyen primitívekre mindig buknak a csajok :D
2016. márc. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az van hogy ha valakinek azt irjak h szopra kész az eleg degradalo es csatol egy linket miben egyertelmu h ott vagyok es mindenki tudja h nekem szol. Ennyi
2016. márc. 12. 13:28
 5/8 anonim ***** válasza:

Ja, értem.

Én például biztos nem tudnám, hogy neked szól, így már eleve nem igaz, hogy "mindenki tudja".

Ráadásul, ha jól értem, egy klippről van szó, amiben nem csak te vagy látható, hanem csak "feltűnsz" benne.


Egyébként mi ebben a "degradáló". Gyanítom csináltad már, és még fogod is csinálni - teljesen természetes szexuális tevékenység, amiben semmi degradáló. Vagyis, szigorúan véve, nem hazudott.

Becsületsértés akkor lenne, ha téged egyértelműen beazonosíthatóan, rólad valótlan, a becsület csorbítására alkalmas állítást tenne közzé. Pld. hogy loptál, vagy hogy pénzért bárkivel csinálnád az említett tevékenységet.

2016. márc. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amúgy nem kell vele foglalkozni, a saját primitívségét reklámozza ezzel.
2016. márc. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát en nem tudom de ha kozzetesz valaki masrol ilyet be linleli h ott van nezd meg hogy szerepel az szerintem serti a becsuletet mert mi jogon mondja o azt h en szopra keszen allok
2016. márc. 12. 15:10
 8/8 anonim ***** válasza:
De ha te ilyen jól tudod, akkor minek kérdezel?
2016. márc. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!