Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyenkor ki a hunyó?

Ilyenkor ki a hunyó?

Figyelt kérdés

Uber.. Megosztó véleménnyel vannak róla az emberek.

Azt mondják nem adózik, azt mondják elveszik a taxisoktól a munkát. Sokan meg egy egyszerűbb utazási lehetőséget látnak benne.

Megértem, hogy ez sok embernek nem tetszik.


Az a helyzet, hogy el szeretnék kezdeni Uberezni. Hallottam olyan lehetőségről ahol kapnék munkaszerződést, bérelhetnék autót. Csak szükségem lenne hozzá a páv2re és személygépkocsis személyszállítói vizsga papírra.


Na most a kérdésem az, hogy ha engem ez a cég foglalkoztatna engem mint személygépkocsis személyszállítót, akkor ha egy esetleg ellenőrzés során megbüntetnek engem - MIVEL A KORMÁNY SZEMÉLYTAXI VIZSGÁKAT VÁR EL AZ UBERESTŐL - akkor kinek kell majd a büntetést kifizetni?


Egyenlő esélyek, egyenlő feltételek... Egy uberes nem használja a taxamétert, egy Ubert NEM LEHET LEINTENI AZ UTCÁN...


A kormány nem tiltotta be az Uber applikációt, viszont tisztában van vele, hogy maga a tevékenység végzése legális formában lehetetlen: taxamétert nem tudok használni mert minden elszámolás a neten megy, valamint a helyi tarifa díjakat sem tudom betartani mert azt az Uber mondja.


Ha én egy tájékozatlan laikus vagyok akit úgy mond az Uber vagy a munkáltatóm (akinél munkaszerződésem van és valamilyen formában szerződésben áll az Uberrel) ÁTVERT, FÉLREVEZETETT, akkor a kormány és a büntetésnél eljáró hivatalok nem követnek el SZABÁLYSÉRTÉST?

Mert azzal, hogy hagynak valami olyan tevékenységet amire nincs jogi kategória, de ami van azt sem lehet betartani a fentebb említett okokból akkor nekem nagyon úgy néz ki a terep mint ha összejátszanának a civil emberek kárára ergo ők már bűncselekményt követnek el.


Amit tudok természetesen betartok: személyszállítói vizsga, páv2 igazolás, személyszállítóra levizsgáztatott autó, utasbiztosítás, ugye adózok utána mert be vagyok jelentve (avagy más vállalkozás formában tolja).


Az érdekel engem, hogy egy esetleges ellenőrzésnél, büntetésnél mivel tudnám magam megvédeni JOGILAG..

Esetleg kihez forduljak, milyen jogi tanácsadást tudnék erre kérni.


Még egy dolgot le szeretnék írni. Pár hónapja a NAVnál a hivatalos állásfoglalás az volt (én kértem tőlük még meg van a levél), hogy katázzak, váltsam ki személyszállításra a tevékenységi engedélyt/sofőrszolgálatra és adózzak.

Nagy fejetlenség van. Na most ha kábítószer eladás után szeretném bevallani a bevételemet valószínűleg arra egyből azt írták volna, hogy ez a tevékenység Magyarországon illegális...


Remélem átjött a problémám..

További szép napot!



2016. márc. 15. 19:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Bocs,hogy nem a kérdésre válaszolok, de arra sajnos nem tudok, egyszerűen csak felbaxsz az a kibaxszott nagy bürökráci, ami Magyarországon van, és hogy képtelenség legálisan jól megélni ,mert ha van egy vállalkozásod elviszi az adó a bevétel 70%-át. Meg az a KATA is nevetséges.

Ha Uberezni akarsz hagyd ott az a pudvás országot és gyere ki az államokba ESTA-val, majd kérsz adókártyát,megcsinálod a jogsit(ami amúgy 1-2 óra alatt megvan és kb 25$), majd veszel egy régebbi Priust és már munkába is állhatsz, havi szinten 3-4 ezer$ megvan nettóba,legálisan.

És valami varázslatos módon itt nem veszekednek a taxisok és az uberesek egymással, mindenki jól elvan.

Hihetetlen az a fejetlenség, összevisszaság, bonyodalmasság, ellehetetlenítés ami magyarországon van...

2016. ápr. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!