Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen büntetésre számíthatok...

Milyen büntetésre számíthatok (kisebb értékre dolog elleni erőszakkal elkövetett lopás bűntett, többi lent)?

Figyelt kérdés
1 év próbaidőt kaptam kábítószerért, és most a próbaidő alatt loptam kb 70 ezer ft értékben, a határozatban kimondták h közvetítői eljárásnak nincs helye. Mire számíthatok a tárgyaláson??

2016. márc. 17. 11:28
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
22%

Kérdező!


Az egy dolog, hogy marhaságot csináltál - erről gondolom felesleges lenne vitát nyitni.

De ne ülj fel a többieknek, akiknek fogalmuk sincs arról, amiről írnak!


Az egy év próbára bocsátás, az nem egyenlő az egy év felfüggesztett szabadságvesztéssel.

A próbára bocsátás azt jelenti, hogy még nem szabtak ki az elkövetett cselekményed miatt semmilyen büntetést, hanem egy évig elhalasztják annak kiszabását, és ha az egy év alatt nem szeged meg a szabályokat, akkor nem is is fognak.

BTK.

"A próbára bocsátás

65. § (1) A bíróság a vétség, valamint a háromévi szabadságvesztésnél nem súlyosabban büntetendő bűntett miatt a büntetés kiszabását próbaidőre elhalaszthatja, ha alaposan feltehető, hogy a büntetés célja intézkedés alkalmazásával is elérhető."


Az nem szerepel a törvényben, hogy ez megszűnik, ha közben újabb bűncselekményt követsz el, csak az, ha emiatt a próbaidő letelte előtt jogerősen(!) el is ítélnek.


"66. § (1) A próbára bocsátást meg kell szüntetni, és büntetést kell kiszabni, ha

a) a próbára bocsátottat a próbára bocsátás előtt elkövetett bűncselekmény miatt a próbaidő alatt elítélik,

b) a próbára bocsátottat a próbaidő alatt elkövetett bűncselekmény miatt elítélik, vagy

c) a próbára bocsátott a pártfogó felügyelet magatartási szabályait súlyosan megszegi.

(2) Az (1) bekezdésben meghatározott eseteken kívül a próbaidő elteltével az elkövető büntethetősége megszűnik."


Na most, a BTK. 370.§-ba ütköző és (3). bek. ba. pont alapján minősülő Lopás ( kisebb értékre, dolog elleni erőszakkal - valószínűleg betörés, de más is lehet, ahogy írtad is, már nem vétség, hanem bűntett, ami 3 évi szabadságvesztéssel büntethető.

Ennek végrehajtási fokozata börtön:


"37. §...

(2) A szabadságvesztés büntetés végrehajtási fokozata börtön, ha azt

a) bűntett miatt szabták ki..."


80. §...

(2) Határozott ideig tartó szabadságvesztés kiszabásakor a büntetési tétel középmértéke irányadó. A középmérték a büntetési tétel alsó és felső határa összegének fele."

A szabadságvesztés legrövidebb ideje 3 hónap lehet, esetedben a leghosszabb pedig 3 év.

Tehát nálad 19 hónap - ez az alap, amire számíthatsz.

Ez mehet lefele és felfele, az enyhítő és súlyosbító körülmények megítélésétől függően.

Ha szerencséd van, és a büntetésed nem éri el a 24 hónapot, akkor akár felfüggesztettet is kaphatsz:

"85. § (1) A két évet meg nem haladó szabadságvesztés végrehajtása próbaidőre felfüggeszthető, ha - különösen az elkövető személyi körülményeire figyelemmel - alaposan feltehető, hogy a büntetés célja annak végrehajtása nélkül is elérhető."


Az előzőt megúszod, mert kizárt, hogy egy éven belül jogerős(!) ítélet szülessen ( még az első fok sem lesz meg), így mire az ítélet ebben az ügyben meglesz, a próbára bocsátás már letelik, így annak a cselekménynek a büntethetősége megszűnik.


Viszont biztos, hogy a bíró a személyi körülmények mérlegelésénél figyelme fogja venni.


Összegezve: sok múlik a közreműködéseden, a viselkedéseden, az eset konkrét körülményein, a személyi körülményeiden.

Én azt tippelem, hogy börtönben azért egy ilyen ügy miatt nem fognak küldeni, hanem kapsz egy két éves szabadságvesztést, minimum 2, de inkább három vagy négy évre felfüggesztve, megfejelve egy pártfogói felügyelet elrendelésével.

Ez viszont már nem próbaidő, hanem egy kiszabott büntetés végrehajtásának felfüggesztése!


De, benne van a pakliban a letöltendő is.


Én olyan 70/30 %-os arányt mondanék.

2016. márc. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
24%

Nem, forditva van, kozmunkat le lehet ulni, de bortont nem lehet kozmunkava cserelni - ugye azert ezt te se gondoltad egeszen komolyan?


Torodj bele, es legkozelebb ha ilyen terveid vannak, jusson eszedbe ez a vidam ev.


Azert egy ilyenert nagy esellyel csak foghazba kerulsz. Nem lesz egy elmeny, dehat na - a megoldas az, hogy ne drogozz es ne lopj a jovoben.


Viszont a helyedben a kulfoldre tavozast nagyon nem tennem, hacsak nem jopar evre tervezned, valami olyan helyen, ahol nincs kiadatas. Es lassuk be, a szoba joheto orszagok egyike sem egy kellemes vilag, ha nincs par szaz milliod keszenletben ilyen esetre.

2016. márc. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
24%

"úgy olvastam h 2 évig terjedő büntetés szabhatnak ki."


Rossz helyen olvastad. 1-től 5 évig terjedő szab. vesztést szabhatnak ki és ebből az 1 év már garantált.

2016. márc. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:

"Azert egy ilyenert nagy esellyel csak foghazba kerulsz. "


Nem kerülhet fogházba. Az kizárt.

2016. márc. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 A kérdező kommentje:

Kedves #11-es. Köszönöm az igazán hozzáértő válaszodat, biztosan egy jogásszal van dolgom :)

Remélem felfüggesztik, és nem csuknak le..

2016. márc. 17. 13:27
 16/54 anonim ***** válasza:

Ne reméld!


Jó esetben is lesz pár hónap bent,a DROG miatt.

2016. márc. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
30%

Szívesen!


"Remélem felfüggesztik, és nem csuknak le.."

Én is arra tippelek.

2016. márc. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
25%

"Köszönöm az igazán hozzáértő válaszodat, biztosan egy jogásszal van dolgom"


Ha valaki, akkor te aztán igazán meg tudod itélni, hogy mennyire hozzáértő a válaszadó. :)


Az a helyzet, hogy ha elmúltál 21 éves, akkor teljesen biztosra veheted a börtönt. Vannak esetek, amikor a bíró még akkor sem adhat felfüggesztettet, ha egyébként akarna. Ilyen a tied is.

2016. márc. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 A kérdező kommentje:
19 éves vagyok, júliusban töltöm a 20at
2016. márc. 17. 13:47
 20/54 anonim ***** válasza:
22%

" Vannak esetek, amikor a bíró még akkor sem adhat felfüggesztettet, ha egyébként akarna. Ilyen a tied is."

Miért is?


Én konkrét jogszabályi helyekkel és idézetekkel támasztottam alá, amit leírtam.

Megtennéd ezt Te is, a saját állításoddal kapcsolatban?


Hidd el, jó pár bírósági tárgyalást ültem végig, számtalan esetet ismertem egészen közelről - ennél lényegesen komolyabb ügyekben is gyakori a felfüggesztett szabadságvesztés.

Valóban vannak esetek, amikor nem adhat a bíró felfüggesztettet - de ebben az esetben egyetlen olyan feltétel sem valósul meg, ami ezt kizárná.

Mindenképpen börtön fokozatban kellene végrehajtani, oda pedig a legtöbb bíró nem szívesen küld egy fiatalt, aki ilyen piti dolgot követett el. Nem kizárt ( ahogy azt írtam is), de nem jellemző.


De nyitott vagyok az ellenérvre - csak támaszd alá!

2016. márc. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!