Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen büntetésre számíthatok...

Milyen büntetésre számíthatok (kisebb értékre dolog elleni erőszakkal elkövetett lopás bűntett, többi lent)?

Figyelt kérdés
1 év próbaidőt kaptam kábítószerért, és most a próbaidő alatt loptam kb 70 ezer ft értékben, a határozatban kimondták h közvetítői eljárásnak nincs helye. Mire számíthatok a tárgyaláson??

2016. márc. 17. 11:28
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:

Egyikben sem tévedek.


Sehol nem írtam, hogy a bírót törvény korlátozná a végrehajtandó szabadságvesztés kiszabásában. Viszont ismerjük a kérdező előéletétét és a két cselekmény pontos minősítését. Így az országos bírói gyakorlat ismeretében kimondható, hogy semmi ok nincs a fokozatpsság elvének a megszegésére, és ne is szoktak ilyen körülmények között végrehajtandó szabadságvesztést kiszabni. Én inkább más büntetési nemre fogadnék, de ez már valóban csak tippelgetés lenne ennyi adat ismeretében.


A másikban meg tökéletesen félreértettél. Én pontosan tudom, mi a különbség az 1 év próbára bocsátás, mint intzékedés, meg az 1 évi - végrehajtásában X év próbaiődre felfügesztett - szabadságvesztés között. Épp azt nehezményeztem, hogy olyanok osztják az észt itt, akik szerint az 1 év próba azt jelenti, hogy minimum egy évet le kell ülnie.

2016. márc. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 A kérdező kommentje:
Ön szerint milyen büntetésre számíthatok?
2016. márc. 20. 19:40
 53/54 anonim ***** válasza:

"Ön szerint milyen büntetésre számíthatok?"


Ez a bírón kívül senki nem tudja neked megválaszolni, ha volna ügyvéded, aki ismeri az ügyed minden aspektusát, még az sem.

2016. márc. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 anonim válasza:
Annyira kíváncsi lennék, hogy mi lett az ügy vége. Ha esetleg valaki tudja, és megírja nekem akár itt, akár privátban, azt megköszönném!
2020. júl. 22. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!