Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen büntetésre számíthatok...

Milyen büntetésre számíthatok (kisebb értékre dolog elleni erőszakkal elkövetett lopás bűntett, többi lent)?

Figyelt kérdés
1 év próbaidőt kaptam kábítószerért, és most a próbaidő alatt loptam kb 70 ezer ft értékben, a határozatban kimondták h közvetítői eljárásnak nincs helye. Mire számíthatok a tárgyaláson??

2016. márc. 17. 11:28
1 2 3 4 5 6
 21/54 A kérdező kommentje:
megbánást tanúsítottam, együttműködtem, tárgyaláson is ez lesz, remélem meglesz az eredménye, alig 20 éves lányként nem kéne börtönbe kerülnöm
2016. márc. 17. 14:06
 22/54 anonim ***** válasza:
27%

Bocs, de te nem támasztottál alá semmit, csak idéztél ezt-azt.


Az az egyik, hogy a kérdező próbaszegő.

Az a másik, hogy a próbaszegése súlyos, ugyanis betöréses lopást (lopás minősített esete) követett el.

Az meg a harmadik, hogy bűnhalmazatban foják elitélni, mivel a kábítószerrel való visszaélés is ott lesz a vádiratban.

Fentieket összegezve abszolút kizárt, hogy egy ilyen súlyos próbaszegést - mert a próba azért jellegében nagyon is hasonlít egy felfüggesztett büntetéshez, mivel a büntetés, de még annak kiszabása is halasztva van - megússzon egy újabb halasztással.

Itt egyben fogják elitélni a két bcs miatt. És hogy nem felfügesztettet kap, az teljesen biztos.

2016. márc. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 A kérdező kommentje:
nem törtem be sehova..
2016. márc. 17. 14:10
 24/54 anonim ***** válasza:
100%

Te magad írtad, hogy kisebb értékre, dolog eleni erőszakkal elkövetett lopással vádolnak.


A dolog elleni erőszak az köznyelvi szóval: betörés.

2016. márc. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 A kérdező kommentje:
dolog elleni erőszak ha pl leveszed a mágnes csíkot h ne jelezzen
2016. márc. 17. 14:33
 26/54 anonim ***** válasza:
34%

"A dolog elleni erőszak az köznyelvi szóval: betörés."

Az egyik lehetséges változata, de még számtalan más módon el lehet követni.



"Bocs, de te nem támasztottál alá semmit, csak idéztél ezt-azt. "

Nem "ezt-azt", hanem a vonatkozó jogszabályi intézkedéseket/szabályokat.

Te meg semmit, csak beszélsz a vakvilágba.


" bűnhalmazatban foják elitélni, "

Nézz már utána a bűnhalmazat fogalmának!


"Az az egyik, hogy a kérdező próbaszegő."

De idéztem, hogy ez csak akkor számít, ha a próbaidő letelte előtt ezért el is ítélik!


"Fentieket összegezve abszolút kizárt, hogy egy ilyen súlyos próbaszegést - mert a próba azért jellegében nagyon is hasonlít egy felfüggesztett büntetéshez, mivel a büntetés, de még annak kiszabása is halasztva van - megússzon egy újabb halasztással. "

Annyira kizárt, hogy a Btk. még külön szabályozza is azokat az eseteket, amikor több felfüggesztés fut párhuzamosan.

"86.§

...(5) Ha az elkövetőt többször ítélik próbaidőre felfüggesztett szabadságvesztésre, és a szabadságvesztések próbaideje még nem telt el, valamennyi próbaidő párhuzamosan telik...."


Na, részemről a veled való parttalan vitát befejeztem.

További szép napot!

2016. márc. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
37%

"dolog elleni erőszak ha pl leveszed a mágnes csíkot h ne jelezzen"

Bizony!

Vagy ha széttöröd az árút védő műanyag tokot.

vagy ha úgy szívsz le benzint egy autóból, hogy eltöröd a tanksapka-zárját.

vagy úgy lopsz el biciklit, hogy elvágod a láncot, amivel a korláthoz van láncolva.

És még ezer féle módon megvalósulhat a "dolog elleni erőszak" minősítés.


Ezek szerint egy bolti lopásról van szó?

Akkor az esélyt módosítom 80/205-ra.

Nem egy ügyem volt, ahol gépkocsi tolvajt, vagy lakásbetörőt ítéltek felfüggesztettre, de olyan még egy sem, hogy valakit első bolti lopásért letöltendőre ítéltek volna.

2016. márc. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 A kérdező kommentje:
köszönöm kedves #27es válaszoló, remélem az én ügyemben is felfüggesztett lesz és szabadlábon maradok..
2016. márc. 17. 14:42
 29/54 anonim ***** válasza:
41%

Nézz utána te, de hogy ne erőltesd meg magad, itt van:


Bűnhalmazat (vagy egyszerűen halmazat) az, ha az elkövető egy vagy több cselekménye több bűncselekményt valósít meg, és azokat egy eljárásban bírálják el.


Az egy dolog, hogy két felfüggesztettet kap valaki, kisebb súlyú bcs-kért.

De itt arról van szó, hogy a próbaszegő bűncselekményt követett el, ráadásul nem holmi vétséget és nem alkalmi jelleggel, hanem bűntettet.

Tehát a bíróság nem fogja magának megengedni azt a luxust, hogy egy bűnöző életmódra berendezkedő személynek még egy esélyt adjon.

Ami mellette szól, az kizárólag az életkora, de nem ismerjük az eset minden körülményét, így nem tudhatjuk, hogy mi vitte rá a lopásra, van-e mentő körülmény az ügyben, ahonnan lopott, ott mi volt még ellopnivaló esetleg, stb.

Ami biztos, az az, hogy a bíróság bizalmával már fiatal kora ellenére visszaélt és a társadalomra immár nem közvetetten, hanem közvetlenül veszélyes, vagyon elleni bűncselekményt követett el.

2016. márc. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:

"# 29/29 Időpont ma 14:43"

Tipikus példája vagy annak, amikor valaki a netről szerzett "tudásával" okoskodik, de közben nem is tudja értelmezni azt, amit érvként használ.

Valóban az a bűnhalmazat definíciója amit sikerült ki-googleznod.


Látom nem vagy képes felfogni, hogy a kábszeres ügye miatt nem fogják elítélni, mert nem hogy ítéletre, de még az első tárgyalási napra sem fog sor kerülni a próbaidő végéig, ettől kezdve pedig megszűnik a büntethetősége abban az ügyben.


Valóban, elvben létrejöhetne bűnhalmazat ( Anyagi halmazat, abból is a heterogén típusú), de a gyakorlatban ebben az esetben kizárt.

2016. márc. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!