Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi lesz azzal a 14 éves...

Mi lesz azzal a 14 éves emberrel aki nem engedi beoltatni magát? Saját akaratból, nem a szülők miatt. Erőszakot nem alkalmazhatnak, szabálysértésnek minősül, de akkor mégis mi lesz vele?

Figyelt kérdés
CSAK A JOGI RÉSZE ÉRDEKEL!!!!! NEM ÉRDEKEL OLTOGATÁS ÉS NEM ÉRDEKEL SEMMI MÁS. AZÉRT TETTEM IDE MERT A JOGI RÉSZE ÉRDEKEL.
2016. márc. 17. 17:06
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
82%

Nyugodtan beoltathatod magadat. Nincsenek robotzsidó nanobotok az oltásban, nem ültetnek a bőröd alá gps chipet, nem fertőznek meg madárinfluenzával, és nem is egy szadista állat az orvos aki azt élvezi, ha tűvel szurkálhat gyerekeket.


Viszont ha nem oltatod be magadat (azt nem írtad milyen oltás), kaphatsz egy komoly betegséget, amit tovább adhatsz másoknak, akár a családodnak, akár a haveroknak, barátnőnek/barátnak vagy akár leendő gyerekeidnek.

2016. márc. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
10%

"Nyugodtan beoltathatod magadat. Nincsenek robotzsidó nanobotok az oltásban, nem ültetnek a bőröd alá gps chipet, nem fertőznek meg madárinfluenzával, és nem is egy szadista állat az orvos aki azt élvezi, ha tűvel szurkálhat gyerekeket."


Az nincs, csak néhány halálos, tragikus végű eset.

De nem arra volt kiváncsi a kérdező, hogy ki tudja rábeszélni, tehát azt sem kivánja, hogy te oltogasd őt a hülyeségeiddel.

2016. márc. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 Andizsuzsi ***** válasza:
82%

Hepatitisz B-t oltanak 14 évesen.

Ha az ANTSZ szép szóval és bírsággal sem tudja elérni, hogy a gyereket beoltsák, akkor bíróságtól kérik azt, hogy kötelezze.A Legfelsõbb Bíróság már hozott ilyen perben ítéletet, mely szerint a gyermeknek kötelezõen meg kell kapnia az oltásait.

2016. márc. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
de erőszakot akkor sem alkalmazhatnak. egyszóvval nem foghatnak le... szal ennyi.
2016. márc. 17. 21:01
 15/27 anonim ***** válasza:
24%

"A Legfelsõbb Bíróság már hozott ilyen perben ítéletet, mely szerint a gyermeknek kötelezõen meg kell kapnia az oltásait."


Hozott a fenét.

De ha hozott volna is, majd erőszakkal lefogják, vagy mi?

2016. márc. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
75%

Sötét vagy mint az afrikai éjszaka, de nem baj, majd felnősz -amire persze több esélyed van, ha be vagy oltva halálos betegségek ellen.


Ha meg csak hordozó vagy, akkor te nem murdelsz meg, max a gyereked.

2016. márc. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

"Szabáélysértésnek az minősül, ha egy szülő nem engedi beoltatni a gyermekét, nem pedig az, hogy az érintett engedi-e vagy sem. De ha volna is, egy 14 év alatti még gyermekkorú, büntethetősége nem áll fenn, legalábbis ilyen esetben."


Ha gyermekkorú, akkor a szülő felelőssége. Jól is néznénk ki, ha mondjuk például az ötéves gyerekem nem szeretne gyerekülésbe bekötve ülni, én meg azzal védekeznék, hogy akartam én, de hát ő nem engedi, ő meg nem büntethető...

2016. márc. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

"Ha gyermekkorú, akkor a szülő felelőssége. Jól is néznénk ki, ha mondjuk például az ötéves gyerekem nem szeretne gyerekülésbe bekötve ülni, én meg azzal védekeznék, hogy akartam én, de hát ő nem engedi, ő meg nem büntethető..."


Most ez azért butaság sztem, mivel ha nem ül be az ülésbe nem indulsz el. ha mégis elindulsz így az már a te felelősséged. de ha az iskolának oda van adva az oltási könyv és nem tudnak beoltani az nem a szüleim felelőssége. rosszul érvelsz.


Am még mindig nem vok beoltva :)

2016. márc. 22. 20:33
 19/27 anonim ***** válasza:
Gratulálunk! Mindenki előre a beoltatlan, vírushordozó gyerekekért!
2016. márc. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Tudom én, hogy kamaszkorban remek érzés, amikor azt hiszed, hogy képes vagy az egész rendszerrel szembemenni, hú, de vagány dolog villogni a többiek előtt stb. De azért bátran visszavehetsz. Az oltást bizony ki lehet kényszeríteni, akár rendőri segítséggel is, ha apád addig el nem éri nálad, hogy önként odasorakozz. A 2004. évi CXL. törvényben foglalt eljárási szabályok értelmében a védőoltással kapcsolatos kötelezettség teljesítése (vagyis a védőoltás beadása) közigazgatási úton - ismételhető bírság kiszabásával, végső soron a végrehajtás elrendelésével, a végrehajtás elrendeléséről szóló jogerős határozat esetén - akár rendőri közreműködéssel is - kikényszeríthető. Természetesen az eljárási költség megfizettetésével együtt. A Hepatitis B oltási kötelezettsége 20 éves korig áll fenn, úgyhogy bőven van ideje a megfelelő szerveknek intézkednie.
2016. márc. 23. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!