Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kiskorúként mennyire kéne...

Kiskorúként mennyire kéne beszállnom a temetés költségeibe?

Figyelt kérdés

Balkézről születtem,17 éves vagyok. Apám megcsalta a feleségét anyámmal és hát lettem én.


Nem igazán tartottam a kapcsolatot apámmal,mivel ő nem keresett sose,és mikor elég nagy voltam ,már akor meg én nem akartam. Gyerektartást fizetett de nem vmi sokat,vállakozóként minimálbérre jelentette be magát.


Az a helyzet,hogy apám elhunyt. A felesége szó szerint zaklat hogy ha látni akarok vmit az örökségből akkor igenis szálljak be a költségekbe. Sem nekem,sem anyámnak nincs pénze h pénzt adjunk.


Mi úgy olvastuk,hogy ha más örökös fizeti a teljes temetést,akkor ő annyival többet kap majd.


Nem tartottuk apámmal a kapcsolatot,de az örökséget elfogadnám. Ingatlan,autó,némi kp.


Ha most nem adok pénzt akkor le kell mondanom erről? Apám felesége ilyen szerződést lobogtat elöttem,h ha nerok fizetni akkor irjam alá h nem tartok igényt semmire.


2016. márc. 18. 10:10
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
75%
Ha nincs papírra vetve mit örökölsz, akkor valószínűleg hiába fizetnétek a nagy semmit kapnád. De olyat végképp ne tegyél hogy aláírsz olyat amit csak "lobogtat"! Ne írj alá semmit! Ha jár örökség szólni fognak hivatalból mert lesz hagyatéki tárgyalás amin részt kell venned.
2016. márc. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
54%

Először is, mivel nincs jövedelmed, ezért semmi ilyen kötelezettséged nincs. Ha édesapád nem jelölt meg örököst, akkor az öröklődés rokoni ágon történik. Ne engedj édesapád feleségének zsarolásának! Nem vagy köteles aláírni semmit!


Ui.: Már nem vagy kiskorú. 14 éves koráig az az ember, utána fiatalkorú és végül 18 évesen lesz felnőtt.

2016. márc. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Valamit nyilván örökölnék,azért lobogtatja itt a papirt.


Kértünk önkormányzattól temetési segélyt,ha kapunk azt oda tudom adni majd neki adni. Bár kis településen lakunk,nem hiszem h sokat adnak. Nemrég a szomszédunk igényelte és 6000Ft.ot kapott

2016. márc. 18. 10:20
 4/28 anonim ***** válasza:
90%
Ilyen nincs. Ha apád hivatalosan elismert, akkor ugyanannyi jár neked az örökségből, mint a házasságából született gyerekeinek, ez törvény, nem a felesége dönti el. Kiskorúként pedig nincs saját kereseted, így értelemszerűen fizetned sem kell.
2016. márc. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

anyukám is azt mondja h ne irjak alá semmit.


Apám felesége anyukámat is cseszeteti hogy mivel ő a törvényes képviselőm neki kell megfizetni a temetési költségeket helyettem,mert nekem nincs jövedelmem.


Már nagyon idegesítő a helyzet,hogy mindenhol ezzel zaklat

2016. márc. 18. 10:22
 6/28 anonim ***** válasza:
92%

Semmit ne írj alá!

Majd a hagyatéki tárgyaláson benyújthatja a számlát, és a te részedet levonják a te örökségedből!

Ha pampog mondd neki, hogy beszéltél ügyvéddel, és nem írsz alá semmit.

2016. márc. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
83%
Semmi köze az örökségnek ahhoz, hogy mennyibe került a temetés, az egy külön polgári peres ügy, nem az öröklésre tartozik. Fenyegetőzés csupán, amit a drága felesége csinál, mert te is ugyanolyan örökös vagy a törvény szerint, mint a közös gyerekük és fáj neki, hogy abban a házban leszel te is tulajdonos, amiben ők laknak.
2016. márc. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
17%
A temetés költségei mindig az örökösöket terhelik. Az örökségről viszont le lehet mondani. Ha nem mondasz le, akkor az örökség értékéből levonhatják a rád eső költségeket.
2016. márc. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem fiatalkorúként alá sem írhatod, nem mondhatsz le róla. Ezzel is a gyereket védi a törvény, hogy ne lehessen kitenni az örökségből.

Illetve még ha alá is írnád (18 betölrése után), köteles rész akkor is van, arról elvileg nem lehet lemondani.

2016. márc. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
53%

Először is. Nem írhatod alá, mert kiskorú vagy.

Másodszor, ettől függetlenül se írj alá semmit, amit apád felesége lobogtat.

Örökség mindenképpen jár neked. Mivel nincs önálló kereseted, az örökségből tudod rendezni a temetés költségeinek rád eső részét.


Ügyvéddel tárgyaljatok, a nővel csak vele keresztül. Minden közvetlen kommunikációt szüntessetek meg a pénzéhes döggel.

2016. márc. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!