Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy nem érzem át a...

Normális, hogy nem érzem át a gyászt?

Figyelt kérdés

Apám egész életemben megkeserítette az életem, ami miatt folyamatos stresszben éltem. Nagyon hiányzott az életemből, mint apa, de sosem tekintett rám gyerekeként. Rendkívül gonosz ember volt, aki mindenkit bántott. Az alkoholizmusa mellett édesanyámat rendszeresen verte. Ennek ellenére, mikor elváltak, próbáltam keresni, tartani vele a kapcsolatot, amit teljesen megtagadott. Évekig nem állt velem szóba, aztán néhány hónapja hidegvízként jött a hír, hogy meghalt. Először összetörtem, de a temetés után inkább megkönnyebbülést éreztem. Rettenetes lelkifurdalás gyötör emiatt, nem tudom igazán megélni a veszteséget.


Rossz embernek érzem magam, aki képtelen meggyászolni az apját. Volt már valaki hasonló helyzetben?



2016. jan. 17. 23:19
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Mégis miért kéne gyászolnod azok után ahogy veled és anyáddal bánt? Vagy milyen választ vársz?
2016. jan. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sokszor hallom azt, hogy "mégis az apád volt!". És akárhogy igyekszem, próbálok jó emlékeket felidézni, nem megy.
2016. jan. 17. 23:26
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Ezek alapjan teljesen normalis.
2016. jan. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Én sem tudom mit vársz de ha ez megnyugtat, biztos jönni fog az űr amit senki nem tud betölteni mint apa.. Az idő sok dologra rámutat majd.
2016. jan. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem gyászolsz, mert csak biológiailag volt az apád. Amilyen emberről te írsz, az nem apa. Pláne, hogy semmi kapcsolatod nem volt vele, mit gyászolj mégis?

Te próbáltad keresni, ő nem akarta, nem rajtad múlt. Próbáld ennyivel lezárni magadban, teljesen fölösleges ezen tovább pörögni.

2016. jan. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mégis az apád volt?


A leírtak alapján nem éppen. Annyit tett, hogy összehozott téged, ez eddig nem nagy teljesítmény, utána jön a neheze.

Azt nem te kérted, hogy megszülethess, de ha már voltál, viselkedhetett volna apaként. Nem tette. Ezek után nem hiszem, hogy bármi miatt lelkiismeret-furdalásodnak kellene lennie. Nem vagy rossz ember, mert nem hiányzik valaki, aki egész életedben csak ártott.

2016. jan. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem kell rosszul érezned magad. Te már meggyászoltad az apádat, az apád hiányát, amikor nem fogadta el a közeledésed.


Viselkedj visszafogottan, csendesen, de gyászoló nagyjeleneteket nem kell rendezned. Belül pedig szabad azt érezned, amit érzel, komolyan! Bocsáss meg magadnak, mert nem vagy bűnös!

2016. jan. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Anyám miatt pszichológushoz, pszichiáterhez kellett járnom és hónapokon át terápiás kezeléseken voltam és nyugtatókkal tömtek.

Ezek után, miután mindennek vége lett, mondták el, hogy meghalt. Nekem még az a kezdeti döbbenet se volt meg, pedig én 14 évig vele éltem, mielőtt apámhoz költöztem.


Úgyhogy szerintem nem kell emiatt aggódnod. A szeretet, a bizalom, az aggodalom nem jár alanyi jogon. :)

2016. jan. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"mégis az apád volt":

Nem a biológiától lesz szülő valaki, és még csak nem is attól, hogy együtt laknak. Hanem a közös élményektől, és a tisztelet kiérdemlésétől.

Bűntudat (vagy bizonytalanság) kizárólag azért van benned, mert nem rendezted le magadban, hogy mit kéne tenni egy nem szerető szülővel, illetve hogyan lehet felmérni, hogy egészen biztosan nem szeret-e.

2016. jan. 20. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!