Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkaviszony megszűnése után...

Munkaviszony megszűnése után mennyi jogilag a kifizetési határidő?

Figyelt kérdés

Közös megegyezés alapján történt a felmondás február 29-én, azaz március elsejével már nem voltam ott.


Ugyebár akkor pont munkanap volt szombaton (Márc. 5.) és jogilag addig a napig kellett volna mindennel elszámolniuk, tudtommal, ez a mai napig részlegesen történt meg.


Azaz megkaptam a munkabéremet 4-én hiányosan (táppénzt nem fizették ki ami 3 nap) és még múlthét végén megkaptam a decemberi utazásit.


Januárit még nem kaptam meg illetve azt a táppénzt sem, már 2 hét csúszásban vannak tudtommal jogilag. Többször rájuk szóltam, hogy ez így ütközik a Mt. -vel , de süket fülekre talált.


Érdemes a munkaügyi bírósággal fenyegetőzni ha pl a mai nap nem kapom meg az egész járandóságomat?


Válaszokat előre is köszönöm.



2016. márc. 22. 08:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Utolsó munkában töltött nap.
2016. márc. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mármint az utolsó munkában töltött nap után maximum 5 nap?
2016. márc. 22. 11:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Közös megegyezéses felmondás?!?!?


Vagy felmondás, vagy közös megegyezés... :)


No mindegy is a kérdés szempontjából már.


Utolsó munkában töltött nap, de legkésőbb az azt követő 5. munkanapig!


Ha a táppénzt nem a cég fizeti, akkor ott reklamációnak helye nincs. Minden egyéb más esetén igen.

Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőségen tehetsz panaszt, ők az illetékes szervek a munkaügyi bíróság előtt (Kormányhivatalokban találod őket).

2016. márc. 23. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát azóta nem kaptam még meg, pedig már 23-a van és mindenki másra mutogat (KLIK, MÁK stb.), a cég fizeti a táppénzt.


Szóval holnap ha felhívom őket már kérhetem kamatosan is a késlekedést?

2016. márc. 23. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!