Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van valami határidő a munkavis...

Van valami határidő a munkaviszony megszűnése után, hogy munkanélkülire menjek?

Figyelt kérdés
Lassan 2 hónapja megszűnt a munkaviszonyom eddig állást kerestem nem sok sikerrel. Elmehetek még most munkanélkülire?
2014. okt. 20. 20:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Álláskeresési járadékra az jogosult, aki az álláskeresővé válását megelőző három éven belül legalább 360 nap jogosultsági idővel rendelkezik.

360 nap után 30 napra vagy jogosult maximum. Minél több a jogosultsági időd annál több napra vagy jogosult járadékra. Maximum 90 nap lehet.


Az álláskeresési járadékra történő bejelentkezést megelőző 3 éven belül kell meglennie ennek az időszaknak. Arra kell figyelni, hogy ezt az időintervallumot ne lépd át, mert ha a megszerzett jogosultsági időd a késlekedésed miatt ebből az intervallumból már kiesik, akkor azt már nem számolják bele jogosultsági időként.

Tehát előfordulhat, hogy kevesebb napig, és kevesebb összegre leszel jogosult.


Én sem jelentkeztem be azonnal, hanem két hét múlva, de nekem 27 évem volt egyfolytában, tehát engem ez a veszély nem fenyegetett annyira.

2014. okt. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!