Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Büntetőeljárás bizonyítéka...

Büntetőeljárás bizonyítéka lehet olyan levél, amelyet csak bizonyos személyeknek szántak?

Figyelt kérdés

Ha valaki egy nekem írt levél elejére azt írja, hogy azt a levelet csak bizonyos személyeknek szánja és más célú felhasználásához nem járul hozzá, ez a levél felhasználható bizonyítékként büntetőeljárásban?

Illetve a levelet nem megmutatva, a tartalmát vallomásba tehetem?

És ha nem szabad ilyet, és mégis a bíróság rendelkezésére bocsátom a releváns információkat, és a vádlott tudomást szerez róla és szóvá teszi a bíróságnak/nyomozóknak, mi fog történni?

Kérem, írjátok oda, milyen minőségben válaszoltok! Köszi.



2016. ápr. 4. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:
A bizonyíték az bizonyíték, függetlenül attól hogy kinek szánta a szerző. Az a ti magánügyetek, majd ti leboxoljátok hogy miért hoztad nyilvánosságra, ha csak neked szánták. Mondjuk annyi talán a megkötés, hogy legálisan legyen a tulajdonodban, nem loptad, nem úgy csaltad ki valakitől stb.
2016. ápr. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

O.K.!

Mint büntetőjogász írod, vagy milyen kompetenciákkal?

2016. ápr. 4. 16:44
 3/5 anonim ***** válasza:

"Ha valaki egy nekem írt levél elejére azt írja, hogy azt a levelet csak bizonyos személyeknek szánja és más célú felhasználásához nem járul hozzá, ez a levél felhasználható bizonyítékként büntetőeljárásban? "


Persze hogy felhasználható.


Ha csak a tartalmát közlöd, az is nyilvánosságra hozatalnak minősül, de nem kell aggódnod, az nem büncselekmény.

Nem tehet semmit a levél írója.

2016. ápr. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Minden válaszolót kérek, írja meg, milyen kompetenciái vannak a büntetőjog tekintetében. Köszönöm.
2016. ápr. 5. 20:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Én a fővárosi bíróság polgári kollégiumán szoktam takarítani, de olykor átjárok a büntetőjogra is, ha ott egy-egy kolléga beteg.
2016. ápr. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!