Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kiviszi a postás a levelet...

Kiviszi a postás a levelet társasházba, ha bizonyos adatok nincsenek meg a címzettben?

Figyelt kérdés
A címben csak a budapesti kerület, utca, házszám van meg meg (de társasház) és a kapucsengő, az emelet szintje, meg persze a név. a postás tudja így kézbesíteni a levelet? nem tudom a postaládák hogy vannak, de azt meg tudja tenni, hogy esetleg bedobja máshova, és az majd kézbesíti? vagy ajánlva adjam fel ezekkel a címzésekkel, hogy biztosan megkapja az érintett?

2014. nov. 8. 09:50
 1/6 anonim válasza:
100%

Ha teljesen rossz a címzés, akkor ajánlottként sem kapja meg, de ha van rajta legalább emelet akkor szerintem nem lesz probléma és a levélszekrénybe fog kerülni a küldemény.


Sokszor csak házszám van a levélen ami nem is akkora probléma, ha régóta jár arra a postás és a név alapján már tudja hova dobja a levelet, de ha új a kézbesítő és mondjuk egy száz lakásos társasházról beszélünk az probléma lehet.


Üdv! 1 postás

2014. nov. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

nem rossz a címzés, amit tudok az jó (utca, házszám van meg meg (társasház) és a kapucsengő, az emelet szintje), de pl a kaputelefonra nem a eredeti címzett neve van ráírva, nem tudom a postaládákra tehát mi lenne ráírva, ahogy azt sem, hogy emeletenként van-e postaláda, nem hiszem. tehát csak a bejárat mögött van talán, nem értem miért használ akkor az emelet? mi történik a levéllel?


az ajánlott levélt a címzett kezébe szokás adni, nem? ezért kérdeztem

2014. nov. 8. 13:41
 3/6 anonim válasza:

Az emelet/ajtó, ha rajta van azért jó, mert akkor könnyebb beazonosítani a címzettet, nem kell mondjuk ki tudja hány ládát átböngészni, hogy hova van kiírva mondjuk Kovács Béla, amiből lehet, hogy a házban kapásból van 5.

Ha úgy jön a levél, hogy Kovács Béla valami utca 5 szám, akkor melyik ládába dobja be a kézbesítő? De ha ráírod, hogy valami utca 5 1/4 akkor egyből érthető és bedobja az 1/4-es ládába (sok helyen azért ki van írva emelet/ajtó a ládára a név mellett) pont azért, hogy az ismeretlen is megtalálja a házban azt akit keres. Érted? :)

Nyilván nincs ilyen probléma, ha a címzettnek olyan ritka neve van, hogy Rikasicsenberger Gábor pl.


Ajánlott küldeménynek jól írod az a lényege, hogy átvételi elismeréshez (aláíráshoz) köti a posta kézbesítést. De attól még a probléma fent állna, ha a küldeményen szereplő címzett nevét nem találja a postaládákon pontos címzés pedig nem szereplő rajta csak mondjuk házszám, akkor ennyi, megy vissza a feladónak. Ezért kell pontos címet megadni.

2014. nov. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

nincs rajta emelet/ajtó, csak emelet. a postaládára meg nem tudom ki van-e írva a név..

akkor mi lehet? postásfüggő is? ha nem tudja kézbesíteni, akkor visszaküldik nekem?


ajánlottat azért kérdem, mert a kapucsengőt tudom, csak mi van ha épp nincs otthon, visszajön másnap, és addig jön, amíg valaki át nem veszi? és mi van, ha abban az időszakban, amikor a postás jön, sosincs otthon, mert dolgozik?

mit tud ilyenkor tenni a postás? mennyire kötik a kezét a szabályok, mennyire kell leadnia jó helyre a levelet?


köszi a válaszokat

2014. nov. 9. 00:48
 5/6 anonim válasza:

Mindettől függetlenül (amit elmondtam) szerintem célba ér a küldemény csak azért írtam ezt le neked, mert ezek a leggyakoribb okai, ami mi miatt nem kézbesíthető egy küldemény.

Ha meg a kapucsengőt tudod, akkor ne szégyelld rá írni a küldeményre. Nem baj az ha rajta van, rengeteg levél jön így. Sőt olyan is volt már, hogy úgy jött, hogy Géza bá a házmester melletti lakás. :D

A kézbesítés pedig úgy működik ajánlott levél esetében, hogy ha nincs a címhelyen jogosult átvevő, akkor értesítő kerül kiállításra ami a levélszekrényben kerül elhelyezésre és az értesítőn szereplő postahivatalban a küldemény átvehető a szintén az értesítőn feltüntetett határidőn belül.

2014. nov. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm
2014. nov. 10. 23:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!