Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az hogyan lehet, hogy az...

Az hogyan lehet, hogy az egyik helyzetben fogyatékosnak számítok, de a másikban nem?

Figyelt kérdés

Próbálok rövid és tömör lenni. Ha rossz a kategória, akkor bocs.

Szóval, siketen születtem, emiatt nem tanultam meg szóban beszélni normálisan, kiskoromban volt műtétem, de most is csak nagyon keveset hallok. Egészen tavalyig minden évben kaptam emiatt MÁK-os kártyát kedvezményes utazáshoz, ami tavaly nyáron lejárt, de miután nem küldtek újat, adtam be rá kérvényt. Most a rehabilitáción azt mondták, ez nem jár meg, mert az egyetemen lehet, hogy ezt fogyatékosságnak veszik, de mivel önellátó vagyok, vagyis nem szorulok segítségre öltözésben, mosakodásban, evésben, máshol ez nem számít fogyatékosságnak. Most akkor ez hogyan van?


22/L


2016. ápr. 7. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
ez van. spórolnak. majd jusson eszedbe, amikor legközelebb azt hallod, hogy jobban teljesít meg rezsicsökkentés.
2016. ápr. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Ez majd a következő népszavazáskor jusson eszedbe. A mostani kormány le akar faragni minden időst, beteget, fogyatékost, szegényt, mindenkit aki szerinte sokba kerül, nincs pénz az emberekre mert kell a pénz a mutyira.
2016. ápr. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát, én nem is szavaztam erre a kormányra még véletlenül se.

De nem értem az egészet. 21 évig fogyatékkal élőként voltam számon tartva, és kérés nélkül adták ezt a kártyát, meg a szüleimnek az emelt családi pótlékot, most meg gondoltak egyet, és megszüntették mindkettőt, mert hogy ez náluk nem tartozik se a fogyatékosságba, se a rokkantságba, se a tartós betegségbe, se sehova, mert nem kell mellém állandó felügyelet.

Tudom, hogy vannak, akik azt mondják, hogy ha ők is fizetik, akkor másnak miért járna kedvezmény, de nekem nagy segítség volt az, hogy legalább olcsóbban utazhattam, mert így most csak erre elmegy az a havi ösztöndíj, amit az egyetemtől kapok, munkát viszont nem találok, mert a hallás- és beszédproblémám miatt mindenhonnan elutasítanak.

2016. ápr. 7. 16:12
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Első kettő, azért remélem, a Jobbikban látja a probléma megoldását, nem a baloldali, hasonló maffiában.
2016. ápr. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez de pofátlanság. Van ismerősöm, aki kicsit enyhébb, de hasonló problémával küzd. Csak hogy értse mindenki a kérdező eddigi igazolványa nem csak neki, hanem egy kísérőnek is kedvezményt biztosított. Bizonyára azért volt eddig kísérőnek is kedvezmény, mert hallás nélkül kockázatosabb egyedül mászkálni és ezt a jog is elismerte, most meg közlik vele, hogy hát fel tud öltözni egyedül.


Sajnos nem tudsz mit csinálni, de fel a fejjel és soha ne add fel. Nehezebb lesz, de te is fogsz kapni munkát, csak gyúrj az olyan képességekre, amihez nem kell hallás. A srác, akit ismerek, most grafikusként dolgozik pl :)

2016. ápr. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Általában egyedül szoktam utazni, csak akkor van kísérőm, ha ilyen helyekre kell mennem, mint a rehabilitáció vagy valami hivatalos ügyintézés.


És igen, sajnos ez volt a helyzet. Be lett adva a kérvény, amit elutasítottak, majd fellebbezés után az ország másik végébe elhívtak felülvizsgálatra. Ott megnézték az eddigi papírjaimat, elismerték, hogy ez gondot okoz az önálló életben, de nem tudnak mit kezdeni, mert nekik az van megadva, hogy kedvezmény annak jár, aki szellemileg nem ép (súlyos autista) vagy olyan gondja van (végtaghiány), ami hátráltatja abban, hogy egyedül végezzen el hétköznapi dolgokat. Megkérdezték, hogy bevásárlást, főzést, mosakodást, öltözést, házimunkát segítség nélkül meg tudok-e oldani, és mivel ez nálam nem ütközik akadályba, ezért szerintük semmi bajom nincsen, amire ez járna. Meg az, hogy az egyetemen fel vagyok mentve szóbeli alól, és helyette írásban teszek le minden vizsgát, meg van segítőm, aki elkísér, ha a suliban valamit el kell intéznem, az szerintük az egyetem döntése, ők ettől még nem tekintenek betegnek. De érdekes, hogy másfél éve még az voltam. Viszont nem adom fel, azt mondták, menjek el a Kormányablakhoz, és náluk kérdezzem meg, mi változott, hogy most miért nem kapom meg.


Egyébként geográfusnak tanulok, amihez szerencsére nem kell annyi beszéd meg jó hallás, viszont fogalmam sincs, mi lesz utána, főleg, hogy még a nyelvvizsgát is el kell intézni.

2016. ápr. 9. 23:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!