Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért ilyen szemét a gyámhivat...

Miért ilyen szemét a gyámhivatal? Miért nem a gyerek érdekeit védik? Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Tavaly meghalt a nagymamám és az anyám örökölte a házának egy részét + rengeteg tartozást (hitel, közüzemi tartozások, stb.) A ház egy vidéki kisvárosban van és romokban áll, lehetetlen lenne eladni, ezért anyám az örökséget visszautasította. Ezután visszautasítottam én is és a testvérem is, viszont a testvéremnek van egy kiskorú gyereke, így az örökség rászállt.

A szülők a hagyatéki tárgyaláson a közjegyző segítségével írtak egy kérelmet a gyámhivatalnak, hogy a gyereknek ne kelljen örökölnie, mert sehogy sem járna jól, de a gyámhivatal ezt elutasította.

Azóta volt már egy tárgyalás is a gyámhivatalban, de nem jutottak semmire, bunkók voltak és megmondták, hogy az örökség a gyereké lesz, a hitelt és az egyéb tartozásokat pedig behajtják a szülőkön.


Ilyen esetben mit lehetne tenni? A gyámhivatalnak nem a kiskorú érdekeit kéne védenie? Ügyvédhez fogunk fordulni, de talán itt is tud valaki mondani valami okosat..



2016. ápr. 25. 12:14
 1/5 anonim ***** válasza:
18%
Azt lehetne tenni, hogy a hivatalokat meg kell szüntetni, az embereket meg békén hagyni.
2016. ápr. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%

Előre szólok, hogy nem vagyok se ügyvéd se jogász.

De nekem úgy rémlik, hogy egy 14 éven aluli gyerek nem cselekvőképes, azaz egy kijelölt gyám, vagy a szülők dönthetnek az őt érintő ügyekben.

Na most, én nem tudom, hogy erre milyen törvény van de szerintem a szülők is visszautasíthatják az örökséget a gyerek nevében.

Ennek mindenképpen nézzetek utána.

2016. ápr. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

"Na most, én nem tudom, hogy erre milyen törvény van de szerintem a szülők is visszautasíthatják az örökséget a gyerek nevében."

Sajnos pont nem, mivel elég durva visszaélésekre adna lehetőséget, éppen ezért a gyámhivatal dönthet ilyen esetekben.

2016. ápr. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3%

"De nekem úgy rémlik, hogy egy 14 éven aluli gyerek nem cselekvőképes"



Akkor neked rosszul rémlik. Én 14 évesen már simán cselekedtem.

2016. ápr. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4-es válasz írónak! 14 évesen! Írtad. Azaz már 14 éves voltál! Itt a 14 éven aluli gyermekről volt szó. Azaz maximum 13 éves és 364 napos, vagyis maximum 1 nap híján 14 éves.
2016. máj. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!