Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon büntethető, ha...

Magyarországon büntethető, ha valaki az utcán iszik alkoholt?

Figyelt kérdés

Csak azt tudom, hogy a boltok közelében tilos alkoholt fogyasztani, mert láttam ilyen kiírásokat.

Egy barátom mesélte, hogy 1 hónapja az egyik kerületben várt a buszra este 9 óra után. Nem messze volt egy 17-19 éves fiatalokból álló kis csoport (nem romák!). Néhányuk kezében sörös doboz volt. Nem beszélgettek hangosan, nem voltak részegek. Két rendőr lépett oda hozzájuk csevegni, de hogy miről, azt nem tudta megmondani a barátom. Tippelésből kérdeztem tőle, hogy nem az alkoholfogyasztás miatt mentek oda? Mondta, hogy ő nem tud arról, hogy nálunk büntethető a közterületen való ivás.


Olvastam, hogy Oroszországban büntetik, ha valaki alkoholt iszik az utcán vagy a parkban. Láttam olyan videókat a neten, melyben a rendőrök letartóztatták azokat, akik az utcán ittak. Még a parkban egy csomó fiatalt rendőrkocsikba raktak alkoholfogyasztás miatt. Egy fiatal anyukát is elkísértek az őrsre, de nemcsak azért, mert parkban a padon üldögélve sörözgetett, hanem, mert vele volt egy kisgyerek is. Kérdezgették a rendőrök, hogy miért ivott a gyerek közelében.



2016. máj. 4. 19:23
 1/4 anonim ***** válasza:
elvileg szabálysértés.
2016. máj. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nem hőzöng valaki, akkor nem kötnek bele a rendőrök. Pár hete kibontott sörösüveggel a kezünkben mentünk buszpályaudvaron, jöttek szembe rendőrök és nem szóltak semmit. Pl. ennyi erővel karácsony környékén sem lehetne forraltborozni az utcákon.
2016. máj. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Helyi önkormányzat rendeletben szabályozhatja. Viszont ekkor is legfeljebb szabálysértés (tehát nem fog megbilincselni és bevinni).
2016. máj. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Engem már büntettek meg miatta, amúgy önkormányzat függőy hogy tilos-e. Általában ha nem hőbörögsz, szemet húnynak felette, de sajnos pont emiatt gumiszabályként alkalmazható.
2016. máj. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!