Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Magyarországon büntethető-e...

Magyarországon büntethető-e (tehát tehetek-e feljelentést) ha édesapám gyerekkoromban érzelmi, lelki visszaélésekkel (megalázás, megfélemlítés, zsarolás) olyan kárt okozott bennem, ami miatt jelenleg pszichológusra van szükségem?

Figyelt kérdés
2011. nov. 19. 15:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%
Nem..Jobban mondva az esetek mint megalázás, megfélemlítés, zsarolás büntetendő dolog,de nem a te esetedben.Egyrészt mert bizonyítanod kéne az állításodat amit már nem tudsz mert feltételezem nem 2 éve történt.
2011. nov. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, igen erre nem gondoltam, hogy a dolog elévül. Akkor sem tehetek semmit, ha több tanu is van, illetve a sértettek száma is nagyobb? (az egész család)
2011. nov. 19. 16:02
 3/22 anonim ***** válasza:
80%

Ahelyett, h a bosszúra koncentrálsz és a múlton siránkozol, amit megváltoztatni nem tudsz, miért nem a jövődre helyezed a hangsúlyt?

Engem anyám nagyon keményen lehúzott, tényleg tehetetlennek éreztem magam. 24 évesen álltam a sarkamra se barátaim, se kapcsolatom nem volt. Azóta van. Nagyon messze élek tőle és nem foglalkozom vele, csak annyira, h megkérdezem, h hogy van meg megmondom, h én jól vagyok, ennyi.

2011. nov. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
9%

Ha ez valoban ennyi tanu elott tortent, s valoban ennyire karosito hatasa volt, akkor kellett volna ezeknek a szemtanuknak lepeseket tenni, nem pedig nezni, hogy mi tortenik, es mi lesz ennek a vege pl.

EGy szulonek jogai vannak, tehat a neveles a feladata, igy egy gyermek szinte kiszolgaltatva van a szulonek, de most az apukadrol van szo, tehat az edesanyadnak lehetosege volt, hogy ezt megakadalyozza akkor. A multat probald elfogadni, megtortent esemenykent kell kezelni, es eltemetni azt. Ha ez egyedul nem megy, akkor egy szakembert kell felkeresni, aki ebben segiteni fog, mivel a te esetedben ez a megoldas. Az okat tudod, ezt kell feldolgozni. Azzal, hogy az edesapadat megbuntetnek, a te lelki allapotod meg nem valtozna.

2011. nov. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
56%

Nem hiszem.

Az viszont igen, hogy nem arra kellene koncentrálj, hogyan állj bosszút, hidd el az nem segít rajtad. Más megoldást kell keresned. És akarni koncentrálni más dolgokra, ezt valahogy elfogadni már, hogy volt, és amolyan új életet kezdeni. Pozitív dolgokon töprengj inkább.

2011. nov. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy azért kell pszichológushoz járnod, mert apukád ezt tette anno?

Az is veszélyes ám, ha az ember tele van negatív indulatokkal és problémái megoldásában a rossz utat követi.

Az egészséges lelkivilághoz kell némi alázat, némi nagyvonalúság, és a dolgok helyes súlyozásának képessége.

Ahogy az előttem szólók is megírták már, csak más szavakkal.

Még annyit hozzátennék, hogy meglepne ha tudnád, hogy mennyi ember életében történtek drámák, éltek át súlyos helyzeteket. De ebbe nem rokkanhatunk bele, nem éri meg.

2011. nov. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Először is, továbbra is köszönöm mindenkinek hogy leírja a véleményét!


Gondolom senkinek sem kell elmagyarázni, hogy mennyire nehéz megtenni azt a lépést, hogy elmenj orvoshoz, pszichológushoz a problémáddal. Én megtettem ezt a lépést és az orvos segítségével tudom, hogy meg fogok gyógyulni és az okozott kárt helyre fogom tenni. 26 éves vagyok, tehát még nem teljesen felnőtt, és igazatok van, talán a harag beszél belőlem és a bosszú. Ha ez így van amiatt szégyenlem magam.

De ettől függetlenül a kérdés még adott, és pusztán a jogi háttérre vagyok kíváncsi. Egy jogállamban megtehetem-e azt, büntetlenül, hogy a gyermekeimmel az említett módon bánjak, és emiatt soha ne kerüljek felelősségre vonásra?


Igen, anyám tehetett volna valamit, de nem tett, hogy miért az ebből a szempontból lényegtelen, ezzel kapcsolatban vita nincs.


A kérdés az, hogy mi számít elévülő bűntettnek és mi nem?

2011. nov. 19. 16:20
 8/22 anonim ***** válasza:

26 évesen teljesen felnőtt vagy, efelől biztos lehetsz.

Ha apád súlyosan bántalmazott, ütött-vert, vagy esetleg molesztált volna, akkor leg célszerűbb lett volna még akkoriban feljelenteni.Így, utólag nehéz lenne bizonyítani, nem is biztos, hogy foglalkoznának vele.

2011. nov. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Mint írtam én 24 évesen álltam a sarkamra, de ez nem azt jelenti, h nem volt felkészülési időm. A megelőző pár évben én is jártam kezelésre. Hidd el a bosszú nem segít, példát meg nem tudsz statuálni. Ha apukádat el is ítélnék, mi lenne benne jó? A többi gyereknek sem szereznél megkönnyebbülést, mert nem állhatna rendőr minden háznál.

Tényleg hidd el, h a bosszú nem segít, nem teszi szebbé a múltat és nem fogsz elérni vele semmit a jövőben, a jelenedet meg nehezebbé teszi, h kifundáld, h mit csinálsz.

2011. nov. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

26 éves vagy. Ez már rég elévült.

Egyébként mi volt az a megfélemlítés, megalázás, zsarolás?

2011. nov. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!