Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szabadságolás. Megteheti ezt...

Szabadságolás. Megteheti ezt a műszakvezetőnk?

Figyelt kérdés

Fiatal, pályakezdő vagyok, egy gyárban kezdtem, ugyanis szakmai tapasztalat híján, nem sikerült sehova felvételt nyernem, így maradt egy alternatíva. Lényeg a lényeg: 20 nap szabadságom van, aminek a 70%-ával ugye a cég rendelkezik. Ezt el is vették, maradt 7 napom. Én ezt a hét napot úgy szeretném beosztani, hogy (mivel van egy párom) nyáron egy-két hosszú hétvége.


A héten ez miatt össze is vesztem a művezetőmmel, mert ő válltig állította, hogy Ő rendelkezik a 70%-ával, és el akart küldeni 3 nap szabadságra, azzal az indokkal, hogy 'te még nem voltál, és mást nem tudok küldeni...'.


Ezt megteheti? S ha én kértem egyetlen egy pénteki napra szabadságot, akkor megteheti azt, hogy még 2-őt kiad, anélkül, hogy szólna nekem? Ill. ha ez bekövetkezik, akkor hova, kihez fordulhatnék? Hiszen nálunk nincsen szakszervezet... és mégegy: ha esetleg ki is adja, de én bemegyek (és hát kártyás rendszer van...), akkor azt látják, hogy én ott voltam, és nem írják le... vagy igen?


Előre is köszönöm a segítséget.



2016. máj. 6. 16:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
azt csak te tudhatod h mi a jogköre
2016. máj. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Miért nem olvasod el a munka törvénykönyvét? [link]
2016. máj. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

1.Nem értem a kérdést, mi van a napokkal?

A 70%-ot oda teszi, ahová akarja.

Ha te kérsz 3 napot, megtoldhatja 2 nappal.

2.Ha bemész dolgozni szabadnapon, megköszönik szépen.

A szabadságod ugyan úgy ugrik, kifizetni meg nem fogják.

Szerintem ez elég egyértelmű.

2016. máj. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%
Ha sehova nem vettek fel, csak ide, akkor miért jó a főnökkel szívózni?
2016. máj. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%

Gondolom máshol is így állt hozzá a dolgokhoz...

Nagyon fog koppanni, ha azt hiszi, hogy mindig az lesz, amit ő akar.

2016. máj. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Valamiért nem jó a link de meg tudod keresni és tanulmányozd át.
2016. máj. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Örülj neki hogy kapsz fizetett szabadságot. Egyeseknek mi bajuk van...
2016. máj. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"Örülj neki hogy kapsz fizetett szabadságot. Egyeseknek mi bajuk van..."


Örülj neki, hogy vasárnap egyáltalán nem kell bemenned, nem ? :XD


Jogilag a 75%-ával ő rendelkezik, így kiveheted a 2db hosszú 7végét, mert az ugye a te rendelkezésed alatt van. Nem értem a bajt? Ha ad most 3 szabadságot, attól még marad 17, nem?

2016. máj. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Trükkösek ezek a szabik. Elméletileg hiába rendelkeznek a 70%-áról, amennyiben papíron nem mondasz le a 14 nap egybefüggő szabadságodról, akkor azt kiadják...az, hogy mikor, lesz ez a kérdés.


De a tapasztalat: Minél öregebb dolgozó, vén róka valaki, annál könnyebb kijárni, hogy jó legyen. Szakszervezettel semmire nem mennél, max. megjegyzik a neved, és biztos bekerülsz az első lépcsős leépítésbe. Ha kiírt, és bemész, meglesz check, akkor szintén megjegyzik a neved, az első opció érvényesül....


A türelem nagy erény.... csak okosan :)

2016. máj. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#2 Köszönöm, a Mtk.-t ismerem, abból (is) vizsgáztam.

#3 Igen, de én akár munkaügyre is elmehetek vele? Vagy a cég feljelentése?

#4 Nem szívózni akarok vele. Életemben nem szóltam vissza a tanáraimnak sem, sőt eddig még neki sem. Azonban kedden lejött, hogy márpedig Elmegyek szerdán szabira, ha tetszik, ha nem, és miután mondtam neki, hogy én márpedig nem fogok menni (suliból sem szerettem hiányozni...) max. délutános péntekeken... kiverte a balhét, hogy akkor Bemegyek de nem dolgozhatok... ez miatt teszem fel a kérdést ezzel akarok valamre jutni.

#7 Nekem nem ezzel van a bajom. Lenne egy cég ahol kapásból az összeset ki adják. Nem ezzel van a problémám. Hanem azzal, hogy mindennap 4 embert ki kell írniuk szabira. Miután nálunk a csoportban csak én nem voltam még így engem találtak meg. De én meg akkor szeretném ezeket kivenni, amikor akarom vagy amikor szükségem van rá.

#8 Nem. 13-at a cég elvett. Maradt 7 napom. Ő már elvileg nem vehet el többet, sőt... gyakorlatilag sem.

#9 Meglátjk...


De az egésztől tartok. Ha kiír nekem még két napot akkor erre az évre marad 2 hosszú hétvégére napom. S amilyen bunkó tuti meg is teszi... :/

2016. máj. 6. 19:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!